Машка козметика

Дискусија во 'Тело' започната од Mr. Right, 16 декември 2015.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Живееме во време во кое освен девојките кои се грижат за своето тело и убавина, тоа го прават и мажите. Сепак, козметиката и убавината не се само за понежниот пол. Постојат разни производи за негата на мажите, како гелови за коса и гел за бричење, восок за коса, крема за лице и гел за чистење на лицето, афтершејв, дезодоранси итн.

  Прашањето гласи:
  Што користите вие од оваа козметика, а за девојките што користат нивните браќа, дечковци, сопрузи па и татковци, зошто да не?
  И дали за вас претставува табу ако мажот користи козметика и се грижи за својот изглед?
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.132
  Пол:
  Женски
  Маж ми има све и свашта. Балеа, Стрејт, Дав, Афродита.
   
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  ^После 5 години некој пишал на мојата тема. :rofl:
   
 4. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Brat mi koristi gel za tushiranje Dove men + care, i DENIM gold.