1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко-женски речник

Дискусија во 'Насмевка' започната од Sweety-Tweety, 3 август 2010.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Можат ли мажите и жените да најдат заеднички јазик? Веројатно да - ама само во месарница! :D
  Сепак, еве го речникот на машко-женски сфаќања на работите:

  Maшки речник

  гладен сум = гладен сум
  ми се спие = ми се спие
  уморен сум = уморен сум
  убав фустан! = добри нозе!
  те сакам = ајде в кревет
  досадно ми е = ајде в кревет
  што ти е? = значи, ништо од сексот?
  може ли да замолам за еден танц? = ајде в кревет
  може да ти се јавам утре? = ајде в кревет
  ќе одиме утре в кино? = ајде в кревет
  би можеле да излеземе на вечера = ајде в кревет.
  изгледаш уморно, да те измасирам? = сакам секс веднаш
  да поразговараме = сакам да те легнам в кревет
  тие чевли не одат со тој фустан = јас сум педер

  Женски речник

  да = не
  не = да
  можеби = не
  ми треба... = јас сакам...
  жал ми е = тешко тебе
  треба да разговараме = ме нервираш
  секако, само напред = оди по ѓаволите
  прави што сакаш = ќе ми платиш подоцна
  не сум лошо расположена = секако дека сум лошо расположена, морону
  ме слушаш ли? = мртов си!
  треба да научиш да комуницираш = слушај што ти велам
  биди романтичен, изгаси го светлото = имам целулит
  толку си мажествен = треба да се избричиш и избањаш
  дали навистина ме сакаш? = сакам нов накит
  многу си запален вечерва = како не ти досади да мислиш само на секс?
  ќе бидам готова за пет минути = соблечи ги чевлите и изгледај некој филм
  колку ме сакаш? = направив нешто што нема да ти се допадне

  Ме расположи речников, па да го споделам со вас :D
  Се согласувате ли со напишаново???

  п.с. ако веќе го има ова, ставајте клуч одма
   
  На s.a.-95, Aleks96, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
 2. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  жал ми е = тешко тебе
  треба да разговараме = ме нервираш
  прави што сакаш = ќе ми платиш подоцна
  ме слушаш ли? = мртов си!
  ќе бидам готова за пет минути = соблечи ги чевлите и изгледај некој филм
  се изнасмеав и јас се расположив со речников и се пронајдов во овие реченици :D
   
 3. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  :y: И мене ме расположи. Баш ме насмеа :D :D :D
   
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Женски речник

  ДОБРО-збор кој го користат жените кога сакаат да ја завршат караницата сметајќи дека се во право а притоа од вас бараат да замолчите.

  5 МИНУТИ-ако жената се облекува тоа значи пола саат.5 минути се само 5 минути ога вие гледате фудбал и уште толку време ви преостанува.

  НИШТО,НИШТО-ова е затишје пред бура.Ова обично значи НЕШТО и треба да бидете внимателни.

  САМО ПРОБАЈ- ова е предизвик а не дозвола.Немој да пробувате.

  ГЛАСНА ВОЗДИШКА- обично значи како таа мисли колку сте глупи и се прашува зошто воопшто го троши времето на вас.

  ВО РЕД Е- ова е една од најопасните шенски изјави.Во ред е значи дека таа веќе размислува како да ве казни за грешката.

  БЛАГОДАРАМ-жена ви се заблагодарува,немој воопшто да прашувате зошто само кажете нема на што.

  СЕЕДНО-женски начин да ви каже Е-- СЕ.

  Женски речник кој сите машки треба да го знаат :D :D :D
   
  На s.a.-95, MonNy.B и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 5. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Леле ми инасмејавте со темава :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: а толку е се вистина :lol:
   
 6. sexy.vampire.girl

  sexy.vampire.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  1
  баш е смешно :)
   
 7. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  хахах,има уште вакви,ако ги најдам ќе ги постирам :D
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  За машкиот незнам , ама од женскиот има многу точни :D :D
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.260
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Неможам да престанам да се смеам :rofl: :rofl:
  Се знае дека е така.Жени :wasntme: :D
   
 10. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  се пронајдов во повекето :$
   
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  толку си мажествен = треба да се избричиш и избањаш
  дали навистина ме сакаш? = сакам нов накит
  многу си запален вечерва = како не ти досади да мислиш само на секс?
  јакоо :D :D
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ова со женското да=не и не= да е малку дискутабилно.
  А другите се точни!!! :lol:
   
 13. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Хаха се изнасмеав :lol:
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  паа се пронајдов :)
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Во секој случај ние жените од машка гледна точка сме мнооогу комплицирани :D и да се согласувам
   
 16. taylor.swift

  taylor.swift Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  10
  хахахааха јак е речников а од машка гледна точка ние зенските сме комплицирано комплицирани
   
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Случај 1
  Машко: Лута си?
  Женско: Не! (горам од лутина)

  Случај 2
  Машко: Лута си?
  Женско: Да! (малку е лута и тоа за некоја ситница)

  Случај 3
  Женско: Лут си?
  Машко: Да! (лут е) :lol:


  Туууу бре! Ние жените сме станале како јужниов сосед :rofl:. Сме ги замениле улогите на да и не хаха.
  Сериозно, многу ми е интересна женската психологија кога се работи за лутината. Кога сме лути за ситница, признаваме и викаме, се’ си кажуваме.
  Кога има нешто што страшно не иритира, негираме. Чекаме да отстои за да го кажеме после: недела, месец, година итн хахахаха
   
  На afroditaa и Phyramide им се допаѓа ова.
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Мене ми е најсмешно она, дечко ти те прашува што ти е а ти му велиш
  - НИШТО! (очигледно дека не само што не е ништо, него вриеш)

  Бившиот ми велеше - ок, замисли дека 25 пати веќе сум те прашал што ти е, значи да ја прескокнеме предиграта и сега 26ти пат те прашувам што ти е?
  И после му кажував директно што ми е :D

  ФБИ баш така и ќе му го спомнеш онака на стари години замисли, со бастунчиња се шетате и му се лутиш. Тој ти вика - што ти е ма стара, што мрчиш? И ти му викаш - а ти текнува кога бевме у Хавана у две хиљаде и нека, кога се загледа по една црна? Е тогаш како ме изнервира :D

  И да, вадење ствари од контекст иде у пакет со горенаведеново. Се карате за неизмиени садови, тој ти вели, па и ти не ги миеш и ти му викаш - а ти мораше ли некни пред другарка ми да издадеш дека шетам по дома со скинати гаќи?
  И типов прави - WTF?! :o

  :rofl: Жени!
   
  На LilBaby и FBI им се допаѓа ова.
 19. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  98
  :rofl: темава лудило
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.552
  Дали овие фармерки ме прават дебела? = Кажи ми дека сум топ, за да можам да изглумам дека сум поласкана.

  Соодветниот машки одговор: Не, огромниот газ те прави дебела! = Имаш огромен газ.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.