Мајка ми - мојот најголем пријател

Дискусија во 'Канта' започната од budgettime, 2 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. budgettime

  budgettime Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  Дали и вие ги споделувате животните случки со мајка ви? дали ви помага да ве изнесе на прав пат. Ајде д дискутираме за нашите мајки за животот со нив. И каде сме погрешиле во одосот кон нив. Сега кога станав мајка сватив кај грешев. И низ какви маки поминала додека ме донесе на овој свет. ЈАС со мајка ми разговарам како со другарка таа е секогаш тука за совет, да ме прекори да ме изведе на вистински пат.Мајка ми секогаш правеше се за да бидам срекна. Па ајде да споделуваме.
   
 2. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.325
  Да пишеме есеј или песничка на темава? :^)
   
  На mimiiiii и captivating им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.