Мајка (Bahar Dalları)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 12 ноември 2012.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Наскоро нова серија на Сител тв-Мајка!
  Правилното име на серијата е МИРИСОТ НА ПРОЛЕТТА но кај нас е преведна како МАЈКА :)
  Во главните улоги се Sumru Yavrucuk или Фериде од Зет дома зет како и Берин од Бурни Времиња.

  ОПИС
  Во серијата се работи за една трагична судбина на една мајка која што ја губи својата ќерка единица.Очајната мајка нема време да ја разреши мистеријата за смртта на нејзината ќерка и мора брзо да донесе пресудна одлука.Одлучува органите на својата ќерка да ги даде на четворица млади луѓе чиј живот виси на конец.После трансплатацијата таа необично се врзува за сите четворица пратејќи ги нивните животи продолжува да го слуша чукањето на срцето на својата единствена ќерка која неможе да ја прежали.
  Во оваа серија ќе дознаеме како изгледа да бидеш приморан да ја оставиш родената ќерка поради четири непознати деца?  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  316
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Да вечерва започна..Многу ми се допадна,навистина многу тажна и поучна серија ;( ;( ;( Иначе Фериде ми е тука поубава а оваа Срма неможам да ја смислам ептен арогантна..Приказната е многу поучна а посебно за овој натпреварот по музичко во Тунис..И кај нас е за жал така преку врски |(
   
 4. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  леле како ме нервира она срма :@
   
 5. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Леле и мене исто..Мислам дека таа ќе ја убие Бахар :?: Сомнителна ми беше нешто кога рече Ќе видиш ти!
   
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  6.579
  Леле вистина многу препотентен лик оваа Срма.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cicamacak

  cicamacak Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  46
  убава е серијава и многу е тажна :'(
   
 8. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  и јас мислам дека срма ја уби
   
 9. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Или таа или оној нејзин одвратен татко..Вчера се убив од плачење ;( Ама не разбрав од што умре Бахар?Каква е таа мозочна смрт?
   
 10. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  130
  Мозочна смрт ти е кога умираат мозочните клетки и мозокот повеќе не е во функција, неможе да ја одржува и контролира состојбата на организмот. Некои органи остануваат во функција и затоа во согласност со член од фамилијата тие органи можат да се донираат на луѓе кои им се потребни. Се надевам дека ме свати :) Позз
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Првиве две епизоди некако ми се познати, како да ги имам гледано порано. Најверојатно серијава ја имам некогаш случајно начекано на некоја од кабловскиве.
  Инаку мислам дека серијава ќе биде доста интересна и до крај ќе го задржи моето внимание, што не е случај со другиве серии што ги даваат во последно време.

  Само некако многу кратко трае. Додека седнеш епизодата завршила.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  14.896
  Пол:
  Женски
  Да така е, а кога мозокот ќе откажи нема шанса да се врати, никогаш.
  Иначе и јас ја гледав вчера и многу тажно ми беше се изнаплачив ;( и сега ќе гледам да ја одбегнувам сакам да се заштитам самата (оти цело време ќе бидам депресивна) дека е тажна приказнава. А убава гледа.
  А иначе Срма не е убиецот. Сигурно има врска нешто со хотелот и со ланчето.
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  заради ланчето или заради тоа што ја избраа во оркестаркот во тунис ја убија
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Многу тажна серија. Ќе продолжам да ја гледам, си се изнаплакав на неа.
  Ма ми одговара на расположението..
   
 15. aleksandra984

  aleksandra984 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  На simpaticnaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  интересна серија и поучна,дури и плачев што монѕ ретко ми се случува :wasntme:
   
 17. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  многу тажен филм,ама неможам да го гледам,ме тера на плачење
   
 18. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  одвај ја гледам серијава со грутка во грлото издржувајќи да не заплачам :( тешка ми е за гледање па обично ја гледам сама кога не е тука сопругот да не ми се пукне од смеење ,и онака ме заебава што ги гледам турскиве ,не сакам да ме заебава и за ова ,нема да престанам да ја гледам серијава многу ми е убава ме потсеќа на тоа јас кога сум ги изгубила драгите личности во мојот живот и кога сум продолжила да живеам заради нив баш како што прави мајката на Бахар :(
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  а што сака Срма да и каже на Ѓузиде ?? пред некој ден беше епизодата ама изгледа не ја фатив од почеток и начекав една сцена кај што Срма одеше да и кажи нешто а асистентот и рече да не оди?
   
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  316
  многу тажна серија е