Мајонез

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од SummerGirl, 16 ноември 2013.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Дали и колку често јадете мајонез?

  Јас многу јадам мајонез. Го јадам скоро секој ден. Најчесто во тост, со помфрит, печени компири, и сл. Со се што може да се јаде, го јадам. Купувам мајонез Дијамант, во тегла.
   
 2. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.951
  Допаѓања:
  40.062
  Пол:
  Женски
  Мајонеззззз со се го јадам :inlove:
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  само со месени работи и пецива. :rofl:
   
 4. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Многу сакам мајонез. Обожавам. Но избегнувам да јадам заради големата масленост и живите јајца. Кога го јадам, го јадам во салати, со пица или тост, или пак со помфрит. Омилен ми е Tоми.
  [​IMG]
   
 5. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  6.825
  Ретко јадам мајонез, а во лето никако. Така некогаш кога ми текне со помфрит го јадам, претежно Витанез.
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Многу јадам мајонез :)
   
 7. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  7.892
  Пол:
  Женски
  Ми се гади и на самата помисла на мајонез,бљак,никогаш не сум сакала мајонез не пак да сум пробала :puke: :!:
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Преферирам мајонезот да го јадам во комбинација со кечап.
  :D
   
 9. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  826
  Мајонез почнав да јадам по малку последниов месец, а инаку не јадев околу 5 години бидејќи претходно се предозирав, јадев секој ден и ми се смачи.
   
 10. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  47
  да сакам да јадам мајонез ама кога ке почнам да јадам неможам да се сопрам и се здебелувам,летно време го избегнувам
   
 11. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Дома секогаш имаме мајонез,најчесто го јадам со ајвар,тост,помфрит,и за тартар сос и пицааа
   
 12. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Мајонез јадам само со пржени компири, на друг начин не ми е убав. :)
   
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.923
  Јас не јадам мајонез 10 години. :puke:
   
 14. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  902
  Не јадам мајонез :puke:
   
 15. loveIan

  loveIan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  60
  Кога бев на целосен преглед на телото скоро сите доктори ми кажаа дека не е убав,јас јадам многу ретко во школо најчесто.
   
 16. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  3.115
  Дали знаете што се случи со некогаш насекаде достпаниот Hellman's мајонез? Некаде 2009 или 2010 го снема од скопските супермаркети... а мене ми се допаѓаше многу.

  [​IMG]
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.425
  Допаѓања:
  76.027
  Пол:
  Женски
  Јас сум периодичен обожавател на мајонез - кога како ќе ми се сони работава. :lol:
  Го избегнував многу затоа што приметив дека ептен се нафрлам откако убаво ќе се изнајадам и може да се случи да не ми текне за мајонез или да ми се гади од него доооолго време.
  Лошото е кога ќе ме фати криза и кога го јадам со секакво јадење, фали уште кога мачкам крем на лепче наместо белиот дел да ставам мајонез. :tmi:

  Одамна немав пробано заради честата појава на акни нели, ама неодамна момчето мое ми направи помфрит и едноставно не можев да му одолеам на мајонезот и во последно време речиси секој ден го вметнувам низ јадењата иако од петни жили се трудам да не претерам. :wasntme:
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Имам забележано дека веќе го нема по маркетиве. Не знам зошто.

  Го избегнував мајонезот додека бев бремена. Тогаш не можев ни да го помирисам.
   
 19. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626
  Hello, my name is Dzigi and I am a mayo addict. :hai: :|
  Сфатив дека е сериозно во моментот кога почнав да го јадам мајонезот со јајца.

  Чиста сум скоро 4 месеца и не ме прашувајте како престанав, не знам.
  Дали би ми бил гнасен ако го пробам сега? Не. Дали би сакала да пробам пак? Јес, афкорз.
  Чекам само празници да дојдат, и да паднам во искушение со мајонез салатите.

  At the end of the day пробувам да ја извлечам позитивната работа од целата ситуација.
  Томи и не е толку лошо име доколку решам да си го крстам синот така. :D
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  18.409
  Воопшто не сакам мајонез... :puke: