1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.336
    До 12 години или 150 цм висина.
     
    На Kaetana, eli25, gjoker4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Фала Дани на експресниот одговор,ете кој е светски патник број еден;)
    Гушки до мадамиците:*
     
    На gjoker4e, eli25 и mal.ecka им се допаѓа ова.
  3. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Ако не се лажам до 12 години е .
     
    На gjoker4e и PUPICA им се допаѓа ова.
  4. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Здраво мајки
    Врне истура ама повеќе се плашам од грмењето.
    Колку сум уморна само....
    Ќе се жалам пак каде ако не тука.
    Деца турбо рано станат и цел ден трчат.Ај малото заспива ама намали а големиот не можам никако да го успијам.И цел ден е на нога.
    Па ме тера да одиме тука над нас по еден пат на рид високо и тој бутка камионот јас и малото одеме.После нешто јадеме па си играме дома па надвор во двор во травата и рипаме на тромболината и морам да им смислувам се нешто за да мине време.
    Чичко ми беше кај нас надаваше цевки шјацуваше на оградата во дворот оти е многу ниска а големиот рипа и може да падне на патот а високо е.И утре ќе купам мрежа од таа зелената што не се гледа ем нема да фрлат играчките и убаво ќе заградам.
    Дури во 8 едвај ги прибрав дома и директно во купатило.Заедно во кадата се шлапкаат трчам земам малото носам брзо облекувам па одам по големиот.Инхалации сирупи и заспаа.Големиот корне кашла страшно И малото исто.
    Измив средив се.И седнав.И ова го пишувам сега.
    Добра ноќ мајки
    Тешко е да се биде мајка
    Тешко е да се биде родител
    Ми треба масажа
    Убав збор
    Прегратка
    Аха доста сонувам ајде поздрав...
     
    На Kaetana, vitamina, VedaG10 и 26 други им се допаѓа ова.
  5. Skorpija25

    Skorpija25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    21.853
    Пол:
    Женски
    Здраво мајки.
    Ве исчитав сите набрзина, неколку дена немав читано и ми се насобрале повеќе страници.

    Јас сум пак кај моите. Некако ми стана навика да си доаѓам на две недели по неколку дена, а и ептен сум одморена и психички и физички.
    Бебе е супер, си шетаме по роднини, по кафулиња...:D Времево малку зеза, ама барем на сабајле е добро, ако не повеќе барем еднаш да излеземе зошто дома не се доседува, а и бебе само плаче кога сме внатре. Ја ставам во количка и одма се смее, си гуга и си заспива. И мама задоволна и бебе. :D
    Преку ден не спие многу, ама затоа навечер се буди само еднаш, освен во ретки случаи кога и се пореметува спиењето па се случува да се буди на секои два часа.

    @DaenerysT исто како за мм да читам. Во еден слободен ден што го има тој оди да завршува работи на други и тоа не секогаш е платен :@ . Ама не знае да каже не. Многу се нервирам и 1000 пати му имам кажано, ама не можам да го сменам и мора еднаш да се помирам со тоа.
    Ретки се деновите кога има време да прошетаме заедно со малата или едноставно да бидеме дома сите тројца.
    Свеки е друга прича
    Токму поради тоа повеќе сум кај моите и секој ден ми е исполнет.

    @Monella сподели диетата за дебелеење. Или немаш некој посебен режим и си јадеш повеќе?
    И јас сум слаба, иако откако се породив јадам како за тројца. Цел ден можам да јадам и пак сум гладна.:tmi:
    Не сум слаба како пред бременост, веќе добив и комплимети од неколку луѓе дека сум поправена, ама сакам уште. :D
    Само два пара фармерки од претходно ме собираат,па затоа сега се ново ќе се купува :rofl:

    Денес поспав до 9 ипол и сега сон не ме фаќа. Бебе спие, јас кафе пијам. Ајде кој е за. :coffee:
     
    На vitamina, muchacha_a, VedaG10 и 21 други им се допаѓа ова.
  6. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    До сега торта гнетев :D
    Да ти кажам и јас јадам добро, има периоди кога сум под стрес и немам баш апетит ама ретко :lol:
    За сега изгледа како да има ефект, на вагата покажа +1кг :muscle:
    Инаку диетата не е ништо посебно.
    Еве, сабајле за доручек треба 5 парчиња двопек со мармалад + чаша млеко, додека стаса ручекот суво или свежо овошје, јаткасти плодови, за ручек и вечера што сакаш од паста, ориз, компир, секаков вид на месо, салата.
    Храната да биде зачинета со маслиново масло, повеќе млечни производи и пред спиење млеко со лажиче мед.
    Нормално можеш да се почастиш и пица и кока кола но сепак подобро е цедени сокови. Ако можеш добро е да јадеш во исти часови.

    Ние добри сме.
    Денес времето се смени 3 пати за на крај да изгрее сонце.
    Бевме надвор цело маало, деца се изнаиграа.
    Едвај чекам да се стопли како што доликува па да го извадиме и базентот, дете ќе ги скине купаќите уште сега секоја вечер пред спиење ги вади сите пара што ги има и ги облекува еден врз друг :D
    Пливање паѓа не е шала :lol: (на спалната)
    Инаку планираме и мини одморче овде во Италија крај на Јуни пред да дојдеме МК.

    Мислам дека ја претерав овој пат со постот, многу долг излезе :wasntme:
     
    Последна измена: 24 мај 2018
    На Kaetana, vitamina, eli25 и 21 други им се допаѓа ова.
  7. Marmarin

    Marmarin Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    12.948
    Пол:
    Женски
    Добро утро мајки, конечно после 1 недела станавме наспани. Претходно цела ноќ се вртеше, се будеше со плачење и по цела ноќ не спиеше. Едвај издржував преку ден. |-)

    Продолжен викенд велите, а? Хм, за кого како. Само на мм му се погоди да е на работа и то втора смена и не мојш да планираш ништо. Ќе седиме дома, пак. |(

    Уште лежам не ми се станува. Стомак ко да ме заболува ама никако да ми дојде, еве 3 дена вака си чекам. Досега никогаш не ми каснело, само да немаме некоја будалија направено. :wasntme:

    Бубачево ми пее песни т.е вришти и се смее од сабајле и само се врти на меше, па плаче да го вратам назад. :D Па се мава во оградата од креветчето или со ногата ми чука да го земам. :D
    Времево за никаде, сношти се истури од врнење, за денес исто најавија. То е, ќе чекаме да излезе сонце па да шетниме.
    Па да станам сега да го пресоблечам малово и да почнам со доручек дур не почнал да бара, не чека ич.
    Убав викенд на сите :f:
     
    На vitamina, eli25, muchacha_a и 18 други им се допаѓа ова.
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Добро утро, добар ден.

    Станати пред седум денес, а како ми се спиеше... Ама тоа е. Стана и пластелин бараше. Ми вика, каде е новиот пластелин? А не сме купиле нов, не знам што и текна, и реков татко и после ќе стане и ќе ја носи да си купат нов пластелин. Добро рече и се заигра по соба со коцките.
    И направив едно смуди набрзина, си го испи цело, па се мислев за доручек што да правам, ама секој ден веќе тоа па тоа, ми се чини подосадно нешто од ова јадењево нема.|(
    Ја прашав што и се јаде, палачинки си побара детето и ајде земав тоа да правам. За мене и мм со крем, за неа правам погуста смеса од овошје и така си ги јаде, три си изеде.

    Го станав мм и отидоа да купат пластелин и да се прошетаат малку. Јас на раат кафе, па ќе се бањам и средувам малку.

    Ова времево потапа може ли веќе да биде, премногу ми влијае, ме утепува некако, ко издишан балон се осеќам, безволно. Ми треба некоја промена во ритамот дневен. Не знам само што да биде. Ама ќе смислам нешто.

    Имајте убав ден сите.
    [​IMG]
     
    На Kaetana, snegulkata, muchacha_a и 22 други им се допаѓа ова.
  9. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    Добар ден.

    Продолжен викенд, но за нас не е. Мм денеска го заменува свекор ми (раб во иста фирма). Незнам и мојот што се нафати... Наместо да одмори денеска тој ќе лупа како коњ за без пари нека му платат празнично или нека му ја даде дневницата на синот. Тоа ќе го видиме за св. никош....

    Денеска и ние сме разбудени пред 7,му дадов јогурт и си лежевме до кај 7:30.Зедов го пресекол, раскренав в соба. За мене едно кафе си направив, ама ич не ми се слади, го пиев трчајќи по синко. Следуваше доручек за него, па одевме до продавница да испазарам нешто за дома.

    Првин бев пишман шо не ја зедов количката, еден сат одевме и се враќавме а на 2 мин од дома ни е. Синко на секое вирче застануваше и со нозете си шлапкапе во нив. Но барем времето ни помина,еден сат отепавме по улица и уште еден сат во двор се нишавме на нишалка. И дојде времето за спиење му направив смути и заспа.

    Ручек не правам, го прашав мм што сакаш за ручек и ми рече ништо и тоа ќе добие. Сигурно нешто мисли или тој ќе готви или нешто ќе донеси готово.
    Направив за синко пилешко со ориз и супа.

    Пуштив една машина од синко и коса се измив, па кога ќе си дојде мм тогаш само еден туш ќе мавнам.

    Честит именден на тие што слават.Да се здрави живи и само убави работи да им се случуваат.

    Ќе заборавев да ви кажам... Вчера шетаме со синко до малскиот парк и ме застанува еден возрасен човек,прв пат го гледав.
    Си помислив некој колега од мм што не го знам...
    Ме испраша се кој ми маж кај работи шо како... Мене ме фати страв,количката ја држам со сета сила.
    И на крај ми вели јас сум овде градоначалник на сето ова, немој да се плашиш од ништо и уживајте со детето во паркот..
    Му кажувам дома го знаеле сите, дури и сват ни бил.
    Значи во секоја населба мора да има по некој лудак...

    Одам да дувна едно цигарче додека синко спие.

    Убав ден на сите.
     
    На Kaetana, Paka, vitamina и 22 други им се допаѓа ова.
  10. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Добра вечер

    Дечки заспани а јас се дружам со чајче и крофни :tmi:
    Не сум за дебелеење ама од досада и незнам што друго
    Навикната по цел ден да не застанувам па вака одкако ќе заспијат дечки незнам што да правам

    Денес за прв пат ми дојде комшиката од спротива :$
    Баш се изненадив кога ми заѕвони на врата :o за наш менталитет необично е тоа
    Има девојче 6 месеци постаро од Могли (fingers) таа пресреќна, има другарка за да си игра :inlove:
    Јас ќе имам понекогаш друштво за кафе и за шеткање
    Пак и професорка по германски :$ совршена комшивка...за очајнава домаќинка :D

    Деца подобри, мали не кашла така страшно а Могли не повраќа повеќе
    До кога ќе видиме :wasntme: се надевам нема да се повтори ваков период
    И психички и физички попуштив :|
    И уште ми се врти во глава 3то дете :tmi:
    Дали ќе остане мисла или ќе бидне и реализација...останува да видиме :rofl:

    Друго ништо ново, време никакво па седиме дома
    Денес никако не сме излезени,грмење,светкање,дождови,ужасно време

    Се буди мали, одам да правам млеко

    Имајте мирна ноќ :hai:
     
    На larrachi, Kaetana, vitamina и 26 други им се допаѓа ова.
  11. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.336
    Добро утро мајки
    Деца во градинка, јас со најмалото чекам ред за испитување тироида.
    За време на бременоста бев дисциплинирана, земав терапија. Ама се породив и толку беше. Па и каснам еден месец со контролата:tmi:.
    Ми се уврте во глава без терапија да не се искомплицира нешто, па и да не се поправам:rofl:.
    Ако завршам порано ќе имам време са свртам еден круг по околните дуќани можеби. Маж има термин, па уз пат натаму не остави и ќе чекам да не собере кога ќе заврши.
    Инаку ништо мовонкај нас.
    Најмалото буфта кашла. Сеуште со инхалација се лечиме. Пред некој ден пак ја однесов и добив одговор трпение дека ттеба.
    Два месеца тепение трпение.
    Почна пустата шлајмовите и преку уста да ги исфрла. До толку се закашлува.
    Средноѕо е на антибиотик за воспаление на средното уво уште ден два.
    Најголемата стандард кашла интече нос. 4 месеци ќе чекаме терминот кај пулмолог.

    Барем се стопли. Сонцето е пола здравје.
    Убав ден мајки:coffee:
     
    На Belabelinakinder, Kaetana, vitamina и 26 други им се допаѓа ова.
  12. Mari-Ja

    Mari-Ja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    1.518
    Допаѓања:
    15.089
    Пол:
    Женски
    Здраво и од наши краишта.

    Дете во градинка, кашла и носе тече, ама гледам тоа е нормално овде. Нов вирус ни донесе дома и јас и мм како утепани сме. Мене цела глава ме боли, па кај настината, цело сабајле сум искочена по шалтери, ама пусти обврски. Некој закон во еу се сменил за заштита на лични податоци и сега сите можни картици дали од маркети или од банки мора да се заменат. Хаос! Тел ѕвони нон стоп, закажуваат термини луѓево, гужви во банкиве, абе лудница.
    Кога завршив, кафе и доручек си се частев, па уз пат и едни сандалки на мали му купив за овие месец дена.
    Најбитно е дека мали се навикна, веќе втора недела како оди во градинка, остало ќе се преживее. Спие таму цела недела, ќе се гушне со воспитувачката и така во раце и заспива па го легнува на креветче со неговото ќебенце.
    Душа мајкина многу бил послушен, почна и да јаде таму! Јас пресреќна! Доручек никако, ама ручек да.
    Дома кога го земам пак руча, па надокнадуваме. Ужинка накај 4-5 има, вечера во 7-8 и во кревет.

    Инаку, цела недела веќе не се седи дома. Комшиите со кои ѕид делиме, го реновираат купатилото, ама од корнење плочки па на даље. Жени мои, ова е веќе неподносливо. Бормашини, хилти и какви се не машини до 17 часот брчат лупаат. Да сакаш да одмориш, подобро надвор во парк на ќебе легни. Малиот на почетокот кенкаше, се плашеше, сега смешно му е. До 10 ти јуни додека ќе трае реновирањето, ќе се навикне нема да реагира. Јас не знам како може вака. Од 21 ви мај до 10 ти јуни пишале ќе трае, па ќе полудиме. Од 8 почнуваат до 17 часот... Нема смисла...

    Вчера бев исто излезена и го опремив малиот со гардероба за летово. Барем за почеток, основното. Мм исто поткупи нешто, а јас чекам да видам каде ќе почнувам со работа, па да знам што да купувам од летна гардероба :)

    Одам да потсредам дома, па да тркнам да испазарам и да го земам детуленцето мое од градинка. Утре мм е слободен, па ќе се гушкаме цел ден тројцата, а во недела пак на хиподром одиме , некој нов евент имаат.

    Убав ден мајки!

    Едит:
    Најбитното го заборавив!
    Ви имам кажувано за комшичето што нон стоп плаче, епа другиве комшии веќе почнале да се шушкаат, од околу да им укажуваат дека слушаат како нон стоп плаче малата. Знаете што им рекла мајката? Како тоа мислите плаче? Она никогаш не плаче, дали два три пати во последниве 5 месеци има заплакано. Не знам вие што слушате.
    Да се смееш или да плачеш да не знаеш... Цел блок будали не прави, дури други имаат слушнато и како и се дере на малата, и и се обраќа со погрдни зборови.

    Мајка не е име, мајка е чин кој треба да се заслужи...

    Едит втор пат :
    @Seline како и да одлучите само гледај да биде отворена опцијата за враќање назад секогаш доколку веќе немате еу док.
    Со лесно!
    Периодов и мојата фам поминува низ истото, да се заминува или не, да се бара подобро место на земјинава топка или да се остане таму... Уф, тешко време...
     
    Последна измена: 25 мај 2018
    На Kaetana, vitamina, eli25 и 21 други им се допаѓа ова.
  13. Seline

    Seline Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2017
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    3.658
    Пол:
    Женски
    Добро утро!

    Напишав еден долг пост па го избришав, во момент на бес ама сватив дека не е за тука. Само ќе кажам дека многу сум изнервирана и разочарана од докторите овде , искрено размислувам да се вратам од кај што дојдов па како биде нека биде.

    Дете е добро, девојченце на мама, зборува се повеќе и разбира многу, интересна е ептен. Се заигрува се повеќе сама, многу сака да бои и да пее, исто така интересно и е да си игра демек прави супа или пржи нешто. Еве уште една причина за враќање ми е тоа што многу ми е криво што расте сама, без да знае за баби и дедовци и други блиски и да ги гледа само на скајп. Колку и да знаеме луѓе и да имаме пријатели тука не е исто како роднина кога ќе ти го погледне детето и тоа ќе осети дека припаѓа некаде.

    Моменти на преиспитување на одлуките во животот и ставање на вага што е подобро а што не, кога ќе престане човек тоа да го прави тоа значи дека е задоволен со својот живот и донел исправни одлуки за себе и за своите деца. Се надевам дека брзо ќе ги надминеме овие предизвици и ќе ја донесеме и ние исправната одлука.

    Убав ден на сите!
     
    На Belabelinakinder, Kaetana, Skorpija25 и 23 други им се допаѓа ова.
  14. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.247
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Nie denes predvikendaski :) Maz od sabajle me razbudi so simit i rezervacija vo etno selo pa eve go cekam da se spremi |( beter od zena e. Mali spremen po vtor pat (se nakapa so jagodi) pa eve si vozi kolicki po stanov. Tuku pocna da mi otklucuva vlezna vrata i pravo nadvor kaj kolata ke odel so klucot vo raka (facepalm) mi e strav nekad nema da go primetam.
    Ajde zeni spremen bil zetov vika 8-|
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2018
    На Belabelinakinder, Kaetana, Skorpija25 и 19 други им се допаѓа ова.
  15. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Ииии 8-| ведн'га сите да сте дошле :!:
    Да нема човек со кој кафе да се напие :shake: немогуче

    Мали заспа ама Могли тешко дека вака рано ќе се предаде
    Спиеше до 6 па сега ќе се чудиме
    Јас сум готова да заспијам,некако долг и напорен ми се виде денов
    А што е топло :o Могли цел ден се жали,мама џиџа :D топло и било :inlove:
    Цел ден ми бара кокол :wasntme: што не и понудив и никако да погодам што е тоа
    Тежок е бебешкиов јазик :whew:

    Да правам чај и да барам некое филмче :angel:

    Добра ноќ
     
    На Kaetana, gjoker4e, Skorpija25 и 24 други им се допаѓа ова.
  16. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @Mari* еве сум јас со капучино в раце, повели :coffee:
    Ја заборавам темава, морам да признаам. :$

    Денес денот надвор го поминавме, па брза вечера и бањање. Се депилирав, се изнамачкав со лосиони, креми, масла, па се лакирав :D ретко наоѓам прилика да се средам целосно и без брзање.
    Утре планираме да одиме в црква, па кај свекрва ми, два месеци не сме биле.

    Друго се по старо, среќа неколку дена што сме дома сега, па одморивме, инаку работа, па дома во хаос, реновиравме кујна и навистина бев преморена еден период.

    Добра ноќ на сите. :hug:
     
    На Kaetana, gjoker4e, Skorpija25 и 21 други им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Ехеее од кога никој не пишал пост, продолжен викенд терате?
    Се надевам убаво си поминувате сите.

    Малата денес од сабајле со татко ѝ се шеташе, јас по дома нешто средував и лакирав нокти. Почнав малку да си се потсредувам.
    Треба и да ослабам некое килце, ама немам ни желба ни волја некако. Слободното време сакам да си го искористам за книга или серија, за релаксирање и не ми останува за вежбање пример.
    Попладне после дремката отидовме демек да прошетаме, ама ова времево клето и никакво не врати назад дома. Кога се стемни, кога згрме, падна некоја капка дожд и толку ни требаше.
    Ова од прееска ми стои, да си продолжам.
    Читам само за тренирање на нокшир, се спремам за летово, ама леле колку комплицирано ми стои, не знам како тоа ќе се изведе. :worried:

    Уште тоа да откачиме и мислам полесно ќе е. Сега бега кога и менувам пелена. Јас спремам со зборење, ама ќе видиме.

    Имајте добра ноќ. :hug:
     
    На Kaetana, gjoker4e, Skorpija25 и 21 други им се допаѓа ова.
  18. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.336
    Да чкртнам и јас некој збор.
    Ја испративме мајка ми. ОД утре како ќе ми даде господ така :rofl:.
    Деца ок, средно трагично стање, деновите минат турбо. Ги успав едно по едно, за среќа без тешкотии и отворив пивце, прибрав чипс и кикиритки и чекав маж да се врати од аеродром.
    Спонтано се одлучив и да се депилирам. ПРв пат користам апаратчево и восоциве, се надевам нема да направам утка :$.


    Убава вечер на сите. :beer:
     
    На Belabelinakinder, Kaetana, gjoker4e и 26 други им се допаѓа ова.
  19. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Еве ме и мене :hai:
    Го заспав индијанецов мој , и пред да влезам да се тушнам да видам што праите.Ама гледам многу тивко |(
    Ние деновиве ги поминавме кај моите.Средувавме нешто низ дома во четвртокот па да не се моткам и јас со мајстори си спакував дете и пат под нозе кај моите.
    Но колку и да ми е убаво таму дома си е дома дечки . Ми фалеше мирот и редот од дома .Како човек се менува поготово кога ке се родат деца .
    Мало се изнаужива.По цели денови шеташе де со татко ми , де со брат ми , па со мене . Сите по газот му одат таму .:?: Ама кога ги гледам со каква љубов го гледаат и играат не ми дава срце да им преречам :)
    Утре шетање со тато и помина продолжениот викенд .
    Ајде може кога сите ке се прибереме од понеделник ке се активираме со некој муабет 8)
    Трчам да се истушурам и да си пуштам серија (lalala)
    Убава вечер :music::f:
     
    На Kaetana, gjoker4e, tincemajmunce и 22 други им се допаѓа ова.
  20. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Здраво мајки
    Деновите долги ноќите кратки
    Преморена сум а и ненаспиена.
    На малово му никнуваат катници 4 одеднаш.Подувани непца црвени сигурно го болат мн.
    Големиот си пие сируп оти кашлаше ненормално многу.Сега е подобро.
    Јас средував двор имавме стари гуми и ги наставав во тревата па наполнив земја и посадив цвеќиња.Па ги фарбав гумите со боја црвена и жолта и бела и ставив мали бели каменчиња Излезе преубаво.
    И двајцата се гушкаат до мене а ниедно да заспие.
    Убава вечер жени...
     
    На Kaetana, gjoker4e, Skorpija25 и 22 други им се допаѓа ова.