1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.523
    Допаѓања:
    27.673
    Пол:
    Женски
    Еве ме и мене по подолга пауза.
    Прво да честитам роденден на @danichap.

    Е сега малку да си попишувам, што ми лежи на душата. Старата година ја испративме малку нервознии напнати заради здравствени проблеми, ама во новата добивме позитивни вести па сме поопуштени малку.
    Од толку што слушав лоши вести на крај од минатата година почна да ме убива анксиозност дека нешто лошо ќе се случи на нас или на дете не дај боже. Ептен бев растревожена. Сега сум поопуштена малку ама од време на време пак ме убиваат такви црни мисли. Ќе биде подобро мора да биде.
    ИНаку си земваме малку време за семејство околу празниците и супер беше. Дете наполни 3 години. Ко вчера да беше кога плачев по дете и се ашкав по лекари а ете го него насмеан и весел на 3 роденден. Си викам наместо да уживам со него се замарам со глупости, ама веројатно целата таа борба за дете остава траги. МОже и сум напната зашто знам дека второ нема, ама нека ми е жив и здрав јунакот мој па се ќе биде.

    Од Нова Година имаме околу 5 кила чоколадо плус кекси. Ќе има цела година за јадење и давање, а јас мислев да подолабам малку. Ај и за тоа ќе дојде ден. Не дека сум многу лоша ама неколку кила минус добро би ми дошле.

    По празниците бев малку на службен пат и дете уште не е баш опоравено од тоа што ме немаше. Се навикна на мене и на неодењево градинка пред Нова Година (нели болен беше) па тепко му паднало што ме нема. Битно јас видов еден град плус во светов. Сега сабајле се молиме за градинка ама и на тоа ќе се навикне. Помали им се сега групите имало многу невакцинирани и многу со вируси и слично.

    Јас без помош сум пишала дека не можам да функционирам. Помагаат баби, имам жена за чистење, ускокнува и маж. Едноставно таква ми е работата.
     
    На ludoto19, mimiiiii, Coco31 и 25 други им се допаѓа ова.
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.688
    Допаѓања:
    72.585
    Пол:
    Женски
    Користи си ги чоколадите за некои десерти, јас така трошам кога сум имала многу. Па гости ке викнам, гостите јадат десерти и така :D

    @danichap нека ти е најсреќен роденденот. Оваа година да ти биде полесна од минатата и само убавини да си дочекуваш. Многу здравје пред се :)
     
    На mimiiiii, emkaemka, VedaG10 и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Vennera.aa

    Vennera.aa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    @danichap најсреќен нека е:hug:
    Добар ви ден, додека сум тука некој ред и од мене.
    Малата во една рака, со другата на фемина листам и коцки редам, со синко кули правиме, напредок е што кафе си сварив иако стои на полица за да не го турне мали:D на крај секако ладно ќе го пијам :)
    Нека минува јануари веќе цела вечност ми се виде, чекам температурива да биде околу 10 степени и да можам бебе да изнесам на долги прошетки, не отепа монотонија сите се дома сме.
    Убав ден
     
    На ludoto19, mimiiiii, Coco31 и 22 други им се допаѓа ова.
  4. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.288
    Допаѓања:
    34.220
    Пол:
    Женски
    Ми се спие.
    Овие дена малата порано станува па будна е кога одам на работа.
    Вчера плачеше ама се смири по долг разговор, објаснување, гушкање, бакнежи.
    Сабајле ме фаќа за рака и ме носи накај врата и ми прави цмок со устичката. Се стопив. :inlove:
    Па откако се вратив требаше пак да излезам имав термин и ми иде ме фаќа со двете раце на лице и ме гали и ме гушка. Исто како што јас и правам кога се разделуваме. :inlove:

    Да стане па не знам дали да одиме во игротека или во трговски. А паркот и улиците секако нема да ги одминеме. :lol:

    Па душичка само ми подава раче по улица. Или во раце сака. А најјако ми е кога ќе сретнеме друго мало дете што оди и сака да ја спуштам и таа оди као демек важна и кажува чао на детето па се имитираат, срамат и така. :inlove:

    Шефицата денес збореше за едната колешка што има три мали деца дека немало кој да работи, требало маж и да ги чува децата. Дека викаат мајките и децата биле заштитени во Германија не знам дали имаат право отказ да и дадат.

    Навистина е тешко со мали деца. Барем да им прогледуваат низ прсти работодавците. Сите сме биле мали деца некогаш или сме имале, ќе имаме мали деца. Сите знаеме како е, а на сите ни требаат пари.

    Убав ден :inlove:

    Дани Среќен Роденден, се најдобро! :l:
     
    На ludoto19, muchacha_a, mimiiiii и 25 други им се допаѓа ова.
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.692
    Пол:
    Женски
    Ај и од мене добар ден!

    @danichap и овде мила, среќен роденден, сите желби ти ги кажав веќе, се да ти се оствари па најсреќна ќе бидам :*

    Прв ден диета, јухууу, гнетам леб и туна за ручек, за вечера лососче, мммм... Ми е срам да се појавам кај што вежбав, мора да симнам па да си се вратам назад, сега друга вежбална одбрав. Муж вика ослаби уште малце и второ да напраиме, е ајде, таман и да здивнам на работа.

    Денес имаме целивање со жената што ќе го чува детето, прв пат запознавање, ама сега мислам дека во маркет ја видов. Синоќа имав прејадување, ама ко што го личи, многу и калорично, изедов тон пармезан и пршут, па вино црно, па торта чоколадна, па кафе... Не прашувајте, уште дишам на чкрги. Спиев на висока перница, ма три перници.

    Дете се поише и поише се врзува со нас, не сака без нас, крај. Мислам дека се враќа на старата шема со спиењето, лека полека. Ама друга мака ете. Како ли ќе се вратиме во градинка, ако се вратиме, еве не знам. Ми се темни.

    Убав ден женски мои!
     
    На muchacha_a, mimiiiii, Coco31 и 21 други им се допаѓа ова.
  6. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    @danichap среќен роденден, жива и здрава да си и само убавини да ве следат сите дома :hug:

    Што да кажам, турбо сме по дома. Малава сака само да оди, а не се пушта, па ја водиме кој како стигне. Писка и вриска од среќа што оди пустата :D Не оди, туку трча. Мислам нема ни да прооди, туку директ ќе протрча :lol: За прст само ме држи со едното раче, другото пуштено и си оди мадам :inlove: Сама се исправа, стои, ќе направи 2-3 чекорчиња и седнува одма, не е уште сигурна. Не ја форсираме, се ќе си дојде :)

    Роденден и е за 2 недели точно, годинка ќе прави цуцка. Ми порасна детенцето :inlove: Уште сме во дилема дали да славиме некаде заради епидемијава, или па дома, ама без прослава секако нема да поминеме. Торта одбрав, ќе ја нарачам деновиве, и тоа е тоа, друго имаме. Највеќе се радувам за сликите, ангажиравме фотограф за првпат, никогаш и немаме правено фотосесија до сега. Дали сме ние нормални родители? :rofl:

    Љубов ми е, научи да се гушка и да не бакнува и само доаѓа и се гали со нас. Сонцушка мајкина :l: Девојченце бе, многу е мила, не дека е моја. Дифтарче во душа како мене, ама сака да се милува :inlove: И само ме вика „мама, мама, мама“, на рипит сум :D Насабајле ме испраќа за на работа, се учиме дека мама оди на работа за да знае дека ќе се вратам. Па ми мафта чао, ми праќа пољупци и ме гушка :inlove:

    Гледам пак и е мала облеката, ќе треба пак да се оди во шопинг. Ама нека пројде роденденот, можеби нешто ќе добие, па да не брзам со купување. На најблиските веќе им кажав што да купат, пошто ме прашаа сите до еден, а за другото ќе се снајдеме :)

    И тоа мајки, само да ве поздравам и да и честитам роденден на Дани. Патем, на исти ден ни се момите (мислам со средната нејзина), па покрај нејзиниот, наскоро ќе си слави Дани и на малата роденден :) Нека и е среќен и неа :*

    Имајте сите убав ден :)
     
    На do-re-mi, ludoto19, muchacha_a и 29 други им се допаѓа ова.
  7. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Среќен роденден @danichap да си здрава и жива!

    Периодов само обврски.
    Овој месец дете има неколку прегледи закажано.
    На прегледите треба да се носи и крвна слика па минатата недела бевме и таму, денес ги зедов разултатите.
    На прв поглед крвната слика изгледа ок, ќе видиме што ќе кажат лекарите.

    Туку, и јас треба да одам до кај матичниот.
    При крај сум со апчињата а во план сум да земам и неколку употи да си контролирам некои работи пред да почнеме да работиме на случај бебе бр. 2
    Ќе се јавам да закажам и на гинеколог.

    Во петок заминува маже на една недела.
    Ај што ме остава сама со дете, ме остава и без кола :@
    Тоа со таблите е надвор од секоја граница, кај 1000 € па и цел месец не се готови. Еве колата си седи пред зграда, не смее со странски табли :envy:
    Ама и тоа не ме спречи утрово да направам еден круг до центарот.
    Си имам јас точак 8)
    Сега сум заледена, имам волнен џемпер врз мене плус најдебелото ќебе :o
    А за што?
    За два пара панталони на мм (и тоа кратки :D) тие беа намалени.
    Добро де, земав една сукња и за мене, исто кратка :tmi:

    @emkaemka лесни чекори на баткото, да нема препреки во животот (fingers)
    @Mari* со помин, да се ослободите од гипсот (fingers)
     
    На ludoto19, muchacha_a, mimiiiii и 24 други им се допаѓа ова.
  8. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    Добар ден мајки.
    Прво да честитам роденден на Дани. Среќен нека ти е и сите желби реалност да станат.

    Дете добар е со едното,а соќе биде.Недела и кусур има густи и зелени мрсули и тоа до пладне.Му вадам по 4-5 пати и откако ќе се разбуди од дремката како друго дете да е.Здраво дете ниту е затнат,ниту му течат.

    Стаса куќава за генералка...Вчера ги кренав,новогодишните украси кој не беа сите на своите места.Дел под кревет, креветче,дел зад комода....,секаде по некој украс.
    Денеска кујната ја средив од убото,пуштив машина со перде и џамовите ги избришав кај свеки.
    Пред нова година перев,чистев,ама ај пуста мисла да помини.
    Уф,треба да ја дочистам цела куќа, да месам кифли,салати да правам,да излезам за фустан да купам,да го дотерам и дете.Паника ме фаќа да не не стигнам на време.Треба и торта да порачаме а за слатка маса.Нема да биде кизнеј каква туку скромна,а за тоа снаа ми ќе биде задолжена.

    Мм зеде еден костум за дома да го видам,се убав ама не е костум за некој кој во рацете е како билдер.Горниот дел точен,долниот широк.Пробал и од оние што се како хеланки,па тој горното тесно.Ах маки,ќе треба заедно да излеземе.

    Си видов еден фустан на фб во еден бутик,па ако имам среќа да не е продаден тој ќе биде нема да шетам.

    Одам да видам леќата до каде е.
    Убав ден.
     
    На ludoto19, muchacha_a, mimiiiii и 23 други им се допаѓа ова.
  9. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.808
    Пол:
    Женски
    Добар ден и од мене .
    Најпрво среќна нова година на сите , секоја желба да ви се исполни и само здравје да има .

    Немам пишано во фрка бевме деновиве после нова годна .

    Нова година дома ја поминав , прв пат по незнам колку време , сами тројцата , додуша мали малку настинат , нели и затоа одложивме одење со друштво и убаво ми беше да ви кажам. Мали заспа во 22 и после сами со мм до кај 02 и си легнав . Со сето трчање околу бебе , спремање ми требаше одмор па одморив малку.

    После нова имавме гости од странство , пријатели , ама кај нас беа сместени па заедно ги поминавме сите наши празници , они се католици па им беше дупло славење Божик , имаат детенце поголемо од мали , па се изнаиграа децава , кога требаше да си одат и бебе и детенцево нивно се гушнаа не се пуштаат , ред солзи , ред мрсули се испративме некако.
    Па после бев кај мајка два-три дена да одморам , мм беше на пат од работа и да си се вратам во нормала конечно .

    За мали добивме позитивни резултати здраствено па малку се опуштивме , викендов го оставивме кај мајка , па со мм бевме малку излезени и сме се опуштиле баш убаво.

    Бебе е душа , иде се гушка , насабајле по еден час во кревет се мазиме си гледаме цртани , убавина , сеа има моменти и од кожа кога ме вади ама тие ги забораваме .
    Од вчера пак тт има незнам од каде детево , ама гледам цело време се мава по образот , па претпоставувавм дека пак се запчиња , се измачи детево со забиве значи .

    Денес елката ја собравме , искрено не сакав ама мислам дека веќе доста и беше и бебе веќе не ја приметуваше , па со помош од бебе ја собравме , па здравје за наредна година поголема.
    Касна бебе малце па сега спие , јас имам некоја работа на компјутер да ја завршам , па ќе го чекам мм да си дојде од работа , да испазариме нешто за јадење и за едно бебенце, сабота сме на роденден па да земеме нешто.

    Продолжувам со работа , убав ден.
    @danichap среќен роденден.
    @Mari-Ja ја нема подолго време.
    @Mari* очекуваме позитивни вести.
     
    На ludoto19, muchacha_a, mimiiiii и 20 други им се допаѓа ова.
  10. ma4e1311

    ma4e1311 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    2.569
    Пол:
    Женски
    Хелоу мамички:hai:
    Деновиве како некој :bandit:ве читам ама и во тоа не сум редовна, идам по ќере да ја земам од градинка додека чекам бус да пишам збор два, оти онака се кријам телефон,забранив и мм да звони одма плачки кој да го земе па и малото разбира:?:
    Многу муабети завртени во темата од кај да почнам :)
    @danichap среќен роденден :^::d:
    @Mari* како поминавте со гипсот како е Могли
    @gjoker4e кога те читам се сеќавам кога прв пат дојдов странција....со наже кога се запознав тој веќе беше тука си имаше работа,стан ,круг на ,пријатели...толку ми беше убаво ,огромна промена животот ми се смени за 360 степени,толку многу надежи и планови иако дел остваривме ,а има уште толку многу што имавме замислено....се осеќам на моменти депресивно ништо ново ,секој ден исти како претходниот ,сакам да се осетам продуктивно, нешто да допринесам, ама и тоа ќе биде,ќе се наместат коцките,сепак не може се да биде надмирено.
    Маже помага греота е да се жалам,успивање и бањене њ негова задача е хранењето и готвење моја
    чистење 90 % е на мене ,како и да е добар е :)
    Се распишав убав ден
     
    На ludoto19, mimiiiii, Coco31 и 23 други им се допаѓа ова.
  11. TarantulaA

    TarantulaA Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    1.335
    Допаѓања:
    20.836
    Пол:
    Женски
    @danichap среќен роденден,ситежелби исполнети!
    @emkaemka лесни чекорчиња на малото,да чекори низ живото безгрижно и насмеано!

    Немам многу што да кажам...Ме има фатено јануарска меланхонија...Важно уживам да ве ќитам сите до една.
    Брзо ми летна неделава,..веќе пола измина. И јас се мислам што да правам околу роденденот,а имав одбрано роденденска тема,а и ми стигнаа дрангулиите од алиекспрес.Без торта сигурно нема да сме.Се јавив во канела да прашам чисто за цена,денови пред нарачка,ме откачи таа на телоефон.Е ќе размислам сега дали од кај нив ќе нарачам.
    За помош од маж,со оглед на неговиот професионален ангажман,можам да с епофалам дека супер помага.Далеку е од тоа ко некои што се фалат,ама тоа е тоа.Мора некоја жртва за подобра иднина.А и сега му е врвот да искористи шанса. Така се имаме договорено-јас полабава сум со работа за да можам да трчкам повеќе околу дете. Искрено,од другаркиве што ми ја знаат ситуацијата,знаат да ме закачкаат демек све јас правамили каде е таткото па ти све мораш...Ми беше мака на почетокот,сеа уво неми чуе.
    Јас важно сум среќна.
     
    На ludoto19, mimiiiii, Coco31 и 22 други им се допаѓа ова.
  12. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Частам :party:

    Го извадивме гипсот сабајле :mm:
    Немам спиено цела ноќ од грижи и мисли
    Едвај стојам на нозе ако ми верувате
    Си направив 3то кафе за да можам да го преживеам денов
    Мм слободен денес ама мора 4 часа да работи пд мини џоб што има па пак сами :|
    Мислам и не е така голема работа дека по секако стигнавме и да се искараме
    Многу ме провоцира во последно време
    Џо на шала ми вели веќе 6ти пат дека не сме одговарале :o :^)
    Многу сум ослабнала :wasntme: а тој бил дебел и не сме одговарале 8-|
    Па пич*а ти материна :swear: ја крива шо тој 125кг има :shake: ееее од контакт ме извади

    Друго Могли одбива да застане на нозе :(
    Со гипсот се превртуваше а сега не сака да застане
    Ме предупреди хирургот дека можно е да одбива,ќе има болки и на почеток ќе куца ао таа нога :(
    А баш мислев дека после вадењето одма ќе прооди :tmi:

    За мали шо да ви кажам
    Едвај ме остави кафе да си направам :envy: 4 часа ме држи за цице :$
    Неможам да го одвикнам...мажи

    @danichap Голема да растиш :f:

    Одо ја

    Довиџења :hai:
     
    На ludoto19, muchacha_a, mimiiiii и 32 други им се допаѓа ова.
  13. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    @danichap Среќен роденден, све најубо :party::party::party:
     
    На VedaG10, eli25, Vennera.aa и 3 други им се допаѓа ова.
  14. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    Пак јас

    Втор пат мм донесе дома костум и кога го облече да ви кажам повторно ми се појавија пеперутките во стомакот.
    Како по мерка да бил правен за него.Ми се допадна многу и како модел и како добро му стои.

    Едно гајле помалку....Да имав пари немаше да се тресам дали се ќе постигнам ќе си платев кетеринг и за дома и за ресторан и мирна глава.Ќе си имав закажано на педикир, маникир,масажа,,шминка,малку да се опуштам од што имам многу притисоци од двете страни.
    Но добро е ,ќе се издржи и ова,ќе помине.
     
    На ludoto19, muchacha_a, supergirlmb и 24 други им се допаѓа ова.
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Синоќе ме разнежни постот на @gjoker4e , ми се допаѓа нејзината реалност, нејзиното не глумење, нејзината спонтаност на постовите, реалноста..
    Многу сакам да ја читам а искрено многу би сакала ваква особа да имам у истински живот.

    Сакам да шетам, да патувам, да се хранам со природа, со убави градби, со сонцето, со живата природа и нема жива сила што ќе ме нахрани толку колку што јас сакам да шетам и да полнам батерии во истинска смисла на збор.
    Што вика дани, ќе ти збоктиса од се вк животот па онда ќе излезеш и веднаш по друго е.
    Мене ме гуши собава, ме гуши домаќилкот, ме гуши таа атмосфера.
    Патем @danichap најсреќен нека е. Жива здрава.

    Животот е многу непредвидлив, многу ризичен, многу тажен во основа и беден, но сепак сите ние се храниме и живееме од среќните моменти. Поимот за среќа варира секаде различно, на пример некој се радува на шопинг, друг на патување, трет на одмор, четврт на мода, пет на забави и тако даље.. да така секој еден ужива и живее да аи приушти нешто што го исполнува до максимум.

    Ќе речам само дека понекогаш премногу трошиме за нешта што не се ни потребни ама у дубината на таа грешка се наоѓа некое освежување на самите нас па задоволност во тоа нешто итн..

    Човечката психологија интересна е ама фактот дека во денешницава финансиите се на прво место па после се на второ е наибежен пошо иако немаш здравје мораш да одиш на лекар да плаќаш и да купуваш лекови нели?! Жално.. глупо.. бедно..

    Многу филозофирам, ама така синоќе кога ја прочитав џокерче отпосле пола час додека заспивав го ананлизирав постот нејзин..
    Толку суштински и искрен.

    Ми текна, ќе одам чај да си сварам од боровинка и ванила и ќе си легнам :l:
     
    На ludoto19, Sanja1105, muchacha_a и 35 други им се допаѓа ова.
  16. Seline

    Seline Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2017
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    3.658
    Пол:
    Женски
    Добра вечер!

    Прво да кажам Среќен Роденден на @danichap, ти посакувам се најубаво и на @Mari* да и посакам побрзо да преброди малата и да и заздрави ножето без стресови и нервози веќе.

    Ние пак болни, поточно малата, не е ни излечена од едно дошло друго и се така во круг. Оваа недела не ја ни пратив во градинка. Се боревме пак со висока температура, нос, грло, очи, што ли не ја фати веќе. Одиме на лекар пак и само сируп па сируп и нема никакво друго испитување. А сигурна сум дека има некоја бактерија во нос или во грло. До лето така ќе било:envy: Ми се смачи веќе, исцрпена сум до крај.

    Па и тоа едно немирно што станало, ништо не слуша, се од инает оди, кај болно, кај не застанува, само растура и прави белји.

    Еве ја само што заспа и се разбуди ја мачи нешто не може ни да спие. Се прибрав пак до неа и ја гушкам.

    Нема одмор, нема да сработам пак ништо ама здравје да има.

    Убава вечер.
     
    На ludoto19, muchacha_a, tina-63 и 25 други им се допаѓа ова.
  17. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.713
    Допаѓања:
    122.020
    Добро вечер мајки . Многу брзо ве исчитав, видов кај има честитки баткото на @emkaemka проодел,браво,да си има лесни чекорчиња :clap:
    Среќен роденден @danichap ,жива,здрава,весела :d:

    Ние уште тераме зимување, ни прија нормално. Заспа малото,а јас уште сум под импресии од едно бело вино што го нарачавме за вечерата, ама не го видов кое е,три чаши мавнав како вода да е, па и изладено за мераци, се гледа дека ми фали нешто во секојдневието :angel:
    Па ај да седнеме во лоби барот,ај кафе,што друго,пиво ,цццц ... И тоа ми легна убаво :) Маж ми вика еее шо убаво вака, да сака да седи малото ама нејќе, сака да си трчка,тоа му е работа :) Цело време не гали,гушка,не закачка ,ни се смее,се гледа дека му фалиме по цел ден :(
    Уште му трае уртикаријата,додуша ќе помине па денес пак се исплишти :( Да е вирус како што викаа ,ќе минеше ,2 нед му трае ако не и повеќе :(

    Се одјавувам,одам да се приклучам на спиење :yawn:
    Добра ноќ:hai:
     
    На ludoto19, muchacha_a, tina-63 и 26 други им се допаѓа ова.
  18. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.468
    Допаѓања:
    33.203
    Пол:
    Женски
    @danichap Среќен роденден!
    Жива ,здрава и највесела на свет да бидеш!:^::^::^::f: :*.
     
    На Vennera.aa, Mari*, VedaG10 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    @danichap najsrejken da ti bidè rodendenot:^: sekogas srejkna so najmilite:l:

    @Mari* I vnukot bese isto kako cerka so gips, imase nekolku Dena strav da odi pa potoa malce po' malce se opusti, ke mine nekolku Dena pa ke se obide:hug:

    Dobra vecer:)

    Spijat site, tisina e iako ne tolku i dvete hrcat oti se so zatnato nose a poveke golemata.
    Od kako minatata God Pocna gradinka dobi nekoja bakterija, zimno vreme è vaka so nose:(imam sprej ama ne deka pomaga mnogu.

    Vo nedelata mi dojde ama ne deka mi dojde |(Samo prv den malce I toa bese :(ete glavata uste boli...

    Pak li da odam Kaj maticna:^)beter od starci sum|( cekam da minat denovi te od men's pa ako ne mine bolkata ke idam da mi Dade da si napravam kontroli...

    Do dusa cela sum za popravanje |(

    Umorna sum luge :(nemam Sila, cesto mi se slucuva kako da se gubam od glava:worried:

    Zivotov se nekako na brzina minuva, se so sat vo ova vreme treba ova vo toa vreme toa, vo tolku Cas ova:|
    ...

    Da si legnuvam da spijam|-) nekako nemozam da gi povrzam zborovite|(

    Ubava nojk na site:inlove::l::f::f:
     
    На ludoto19, tina-63, Vennera.aa и 24 други им се допаѓа ова.
  20. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Среќен роденден @danichap...
    Се најубаво.

    Маж ме извадил од такт.
    Ми иде да го истепам и да се дерам, ама бебе спие.
    Се исфрустрирав, да признаам.
    Проба да ми се умилкува... Уште толку ме налути.
    Знам дека сум тежок карактер ама ме знаеше и пред да ме земе.
    На одделен кревет лежиме сите 3ца.
    Може заспал и он, а ја со 200 притисок потешко...
    Италијан џоб на фокс мувис, да го изгледам по 100ти пат и ќе спијам и јас.
     
    На ludoto19, mimiiiii, Vennera.aa и 19 други им се допаѓа ова.