1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Ај добра вечер!

    Дојдов дома едвај чекав, со трчање, дете се развесели, абе мераци! Од прв ден мали несогласувања со женава, запнала она да го нахрани детево и му замачкала манџата, му напраила каша, па и леб надробила, свекрва ми вика јас и викам остави јас, она запнала не па не. Во манџа со макарони му ставила парче леб. Ајде не и кажав на време, ќе се научи, не е проблем. Иначе супер биле цел ден. За утре ќе и напишам стрикно детали. Жената се чуди како на 2г и 9м не јаде блендирано и пие свежо млеко, не тетрапак. Она е задоволна како поминале, ако се изземе што не ја послушала свекрва ми за ручек и јас сум задоволна. Од друга страна пак жената е за оправдување, си вика што ако ја послушам свекрва и па се наљути. И она си се пази. А сабајле ми прати слика женава, леле дете покиснато, тажно, за греота. Ми идеше да оставам работа и да летнам по него. Ама разумот надвладеа.

    Маж отиде на Водно, не му ја разбирам опсесијава ама ајде. И јас сакам да се дружам и да бидам физички активна, ама он претерува. Среќа морам да забележам дека сега е мноооогу поприсутен дома и овие мали излети му се дозволени. Башка и јас вежбам и не е баш дека само он си излегува од дома. Вака е веќе подобро. Ама пак не можам да разберам, на минус, загадено и калливо да одам по планинана, нема шанси.

    Туку одам да прашам нешто во другата тема и да го средам, ми подзамирисува. Убавс ноќ!
     
    На ludoto19, VedaG10, tincemajmunce и 26 други им се допаѓа ова.
  2. Lonely1604

    Lonely1604 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Otsekogas go mrazev nervoznoto odnesuvanje kaj majka mi..se si kazuvav koga ke.dojde red da stanam.majka ke bidam najsmirenata licnost, vo kykata kr.vladee potpolna harmonija. Srga posle tolky vreme.so.dve deca.na nepolni dve godini razlika jas.sum stanata panicarka,.nevroticna.licnost koja samo.vika .. samo se karamr so mazot mi, nema nikakva harmonija... neznam.sto fa.napravam malky da se smiram, da go.smenam.ovoj nacin na zivot.. pozzdrav.majkicki I imajte ubava vecer
     
    На ludoto19, VedaG10, Chantal и 18 други им се допаѓа ова.
  3. TarantulaA

    TarantulaA Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    20.853
    Пол:
    Женски
    Едвај успав дете,му се продолжи пладневната дремка денес и сеа покасно заспа.Јас со главоболка,добиено и прехлада едвај чекам да се истегнам пред тв.
    Терам боловање бидејќи ваква не ме бива за 8ч работа башка не е баш згодно ѓрсулава во кочектив.
    Надвор загадено,дете збесна дома.Баш ми е жал.
    За ручек денес боранија имавме,ама дете не ми ја бендиса,па само леб и плескавица јадеше...Многу ме нервира што нејќе чорбести манџички,цел е на татко му.
    Во врска со познанства од форумов,никој не познавам,а верувам не ме ни знаат. Си ја сакам анонимноста па и затоа дојдов на форум.
     
    На VedaG10, tincemajmunce, Chantal и 20 други им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Деновиве сакам да помогнам на една фамилија, правам напори да се средат за да дојдат тука и се на купче после долги години живеејки разделено. Само молам бога да биде, знам дека ќе бидат пресреќни.
    Сакам сите да бидат среќни, и многу се радувам на радости на луѓево..
    Се почесто кога ги гледам постовите низ фб за болни дечиња душава ми се пара...
    Тоа изгледа само во мк го има за жал.
    Убав беше твитот, така треба политичарите да ги ранат да им плаќаат со смс пораки.
    Налет све...

    Јануари кога ќе замислам ем долг месец ем краток...
    Утре ќе одам да прошетам до некој бутик, очајно ми треба ...
    Викенд стандарт на прошетки низ дукани попусти да начекаме.
    Нечекав по нешто колку да не е без ич ама саглам попуст што би се рекло све е испобрано..

    Немам концентрација, не ми се чита не ми се седи на тел, чат пат зборам на тел вака навечер или едноставно не го чепкам.. ми се спие ќе си легнам па никако да заспијам
    Му викам на маж овој викенд ќе славиме роденден :inlove: ама следниот одиме на прошетка, дали аутлет ќе фатиме и словенија дали аутлет и море не знам ама ќе одиме да прошетаме низ крајот на моите тинејџ години :inlove:
    Ич не сум прошетала асално.. да наполнам батерии а кога замислам нон стоп сум у покрет и далеку од тоа дека не шетаме ама ]:) оди разбери ме
    Периодот ми е чкљ тоа оти сум у пмс :|:doh:

    Зграбав некоја милка некои грицки и не знам уште што и ми е тешко :doh:

    Недела ќе славиме 2 годинки :inlove:
    Неделава ќе одам да пазарам за торта, за декорација, за руска, за кифли некои, месо..
    Па ќе плескам што ми е работа :worried::D
    Ќе имаме 2 драги фамилии со се дечиња и така :party:

    Друго што да кажам, обожавам што е зима, што сме стуткани, што е љубов, па често со маж се гушкаме и гледаме некое филмче, ми годи мирот :inlove: ми годи мојот комфор, моите навики, мојата воља и желба и тоа ми е океј (fingers)

    Сакам само повеќе гушки и повеќе искрени насмевки друго не сакам :f:
     
    На Sanja1105, ludoto19, VedaG10 и 31 други им се допаѓа ова.
  5. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Кога читам, кога не.
    Нема полошо од болно дете. А има! И тоа болно и мајка му и татко му болни! Кој кого да гледа. Згора на се и бабата болна. Како го минавме викендов ни јас не знам. :worried: Арно цицаше дунде инаку нема залче каснато од петокот во 11.30. ;( Во очај се и дадов што не треба. Па и раскенкана е, кај никој не оди. Само јас да ја држам во раце и тоа не седната. Да стојам. Секое ковче ме боли.
    Арно инфузија примив во неделата. Не можев инаку дете да си гледам. А кутрото плаче по мене ;( Примкв инфузија и одма на нозе, ништо не ми е. Ама таткото поштено си се затвори во соба и болува. Само он болен. Уште па и нарачки на вибер ми праќа :@ чајче, двопек, цедевита..

    Постов вришти. Го станав сега и му дадов дете да гледа. Морам малку да одлежам. Сакам и до лекар да тркнам, ако дозволи дете. Ич не сакам да плаче, па и попуштам и одма ја земам как мене во раце. Почнав и да кашлам така убаво сочно (facepalm) мора да ме чуе.:worried:

    Имајте убав ден друштво!
     
    На Sanja1105, Kitten, ludoto19 и 36 други им се допаѓа ова.
  6. DuchessAnn

    DuchessAnn Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    1.216
    Допаѓања:
    5.728
    Пол:
    Женски
    @kukla21 Што побрзо да мине. И тоа другото бебе нека не кенка многу.

    Малиов уште спие, ама ај нека му е, синоќа си плачеше 1 саат тивко, тажно, дури шмрц шмрц со носето. Го зимав во раце да го шеткам ќе се смири, штом го легнев во креветче пак циу циу, и заспа дури во 22ч. Не знам што му дојде.

    Не знам каде да прашам, по Скопјево каде да дадам бебешки алишта вишок/мали што се. Нешто тргнав на страна, нешто спакував во голема кеса и ене ја дреме. Функционираат тие на Ц.Крст контејнерите за донација?

    Убав ден мајки.
     
    На ludoto19, VedaG10, Ano и 22 други им се допаѓа ова.
  7. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.325
    Здравејте!
    Кафе пред работа во мир и тишина си го гозабам! Еве и за вас :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:
    Дечките нанат :inlove: ... Леле бебо синоќа во која ли поза не се намести да спие, уште на глава не застана (facepalm) Смешна беше :lol:, и слатка:l:. Не се будеше, само си преткаше, си се врташе во креветче... е да, се откриваше ама нели јас дежурна сум да ја покривам!
    Дадето синоќа се заспиваше со татко и. Сипаницата супер ја мина, без тт и со малку осип. Ете ги веке брунките се засушуваат. Да ја пофалам дека не ги чешкаше и редовно стававме пдра па се надевам дека нема да и останат белези.
    Немам што да кажам друго. Ве поздравувам! Убав ви ден!
     
    На ludoto19, VedaG10, tincemajmunce и 26 други им се допаѓа ова.
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    A да дадеш на познати. Тука да видиш во темата продавам/подарувам? По групите на фб? Јас ич немам верба во ц.крст
     
    На Vennera.aa, 24.07, duffi и 4 други им се допаѓа ова.
  9. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Добро утро мајки.:coffee:

    Кашата ми се крчка, играчките ги испарив сега пијам кафе и мезам бадеми, беба спие. Синоќа у 12 заспа,|( татко и цел саат ја нишкаше а јас си пишував во радосницата и излегува клапнат дека ја успал и ми вика пиши таму кој ја нишкал со саати.:D Сабајле па си стана у 7 цицање, па дремеше колку да ме расони мене а она да се комира по еден саат.:D

    За анонимност не знам колку сум анономна ако некој ме познал нека кажува сместа.:D

    Инаку добри сме, сега хит и е се превртува и гледа де во мене де во татко и чека браво да и речеш па се смее :l:, а и ново и е што ржи кога нешто не и е по кеиф, направив вчера каша со брокула пробува и ржи ама така вака ја излапа.:devil:

    Денес пак загадено:worried: аман веќе бебе збесна, вчера и ги средував јакните и кога ги виде почна да се радува сиротко мислеше надвор ќе оди, ако продолжи вака пакувам куферите и одам кај моите.

    И така мајки бидете ми поздравени и уживајте со бебки.:hug:
     
    На ludoto19, VedaG10, Ano и 25 други им се допаѓа ова.
  10. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    И таму се случува да земат, па после по други групи да препродаваат од тоа што им донирале :worried:
    Еднаш сакав да објавам, кога налетав на ваква објава со препродажба се подразмислив..
    Што ќе подарувам, ќе чувам за второ/трето евентуално:P

    Ај добро утро.
    Чекам ред на стоматолог.
    Како ми е страв да знаете. Го слушам најјезивиот звук, и се мислам дали да му ја спрснам низ врата:D
    Во бременост ептен ми станаа за никаде забите, па сега лека полека ги средувам. Колку можам де.
    Надоив бебе,оставив на свекрва, кашата спремна, па се надевам ќе јаде и ќе спие.

    Леле како спие да ја видите.
    Низ цела спална е она растегната.
    Главата кај мене, нозете кај татко и најчесто врз глава, среќа што креветчето е споено со спална па мама со пола тело е врз него:drunk: инаку ќе се најдам на земја.
    Нема да ви зборам за неспиење, оти сите тука сме исти.
    А не ми текнува ич неа да ја сместам во креветче, за да се наспијам раат. :tmi:

    Синоќа на гости бевме, и беше интересно некој саат време, после кога си ја викна да плачееее.. викам на маж, допивај и стануј, и се спие.
    Аха.
    Ја легнав на спална дома, кога се разигра она, па ме гали,ме кубе,се смее.. од спиењето ништо.
    Дури кратко пред 11 заспа. Сабајлево свежа во 8:30.
    Мама едвај очи отвара, сега она почна мене да ме буди за инает:D

    Утре 6месеци прави, аиии ми расте бебето!
    Сакам малечко да биде малку подолгооооо:l:
    Многу почна да разбира, кога гледа непознати плаче жално и се тутка во мене онака срамежливо, и ги ѕирка преку око.
    Кога и викаме “браво” се радува и претка со ноџињата, 100 на саат.
    Прави 5ка со рачето...
    И многу други навидувам обични, а слатки работи..

    И постов каша попара, и 15мин поминаа а јас сеуште си чекам..
    Бидете поздравени, немам ништо паметно за кажување.:hug:
     
    На ludoto19, VedaG10, Ano и 29 други им се допаѓа ова.
  11. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Обожавам да ве читам значи.
    Никого не познавам.
    Би запознала да мајки од форумов, макар и на фб, ама изгледа не сте многу по запознавање.
    Ако некој ме препознал не ми кажал до сега. А и нешто не се потресувам, зошто истото го кажувам и пред околината.
    Кој сака муабет ја сум отворена за муабетење, ипак е друго на фб, друго е тука по порака. Не знам зошто, може не е многу прегледен инбоксот.
    Бебка спие, татко ми ми прави доручек денес.
    Се топам колку ја сакаат.
    Тоа е, врват деновите, кој лош, кој полош. Бар сонце да опечеше.
    Не би со мојата негативност пак.

    Ќе заврши ли Јануари?
    На твитер прочитав дека Јануари е толку долг што дури има две Нови години.

    Кујната ни е готова т.е. При крај. Мајсторот ни праќа клипчиња. И тоа ми скисна ама убава е стварно.

    Имајте убав ден.
     
    На Kitten, ludoto19, Ano и 31 други им се допаѓа ова.
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Кај сте мајкички? :)

    Некако се поретко пишувам во темава, срам да ми е :|

    Деновиве се спремаме за првиот роденден во недела. Торта нарачана, слатка маса и таа исто (неа другарка ќе ми ја прави, со мала помош од снаа ми) и така. Многу се радувам и ептен сум возбудена :inlove: Девојчето ми порасна бе, леле кога пројде времево :l:

    Пијавичка ми е, само се влече по мене. Ќе ме фати за тенерки и оди со мене по дома. Ептен е смешна :D па и се радува дека оди :D Вака инаку ако ја водам, само за малиот прст ме држи и оди, ама сама не сака уште. Детуле :inlove: Ко ќе прооди после тешко нас ќе биде колку е активна.
    Нема запирање, само ровари, лази со моторче во газот, 200 на саат е и сегде ја има :D Одам во вц, за 3 секунди веќе ѕирка низ врата. Ептен се радува вода кога пуштам, се кикоти на цел глас :rofl: Одам во кујна, ете ја иде одма. Во спална тргнувам, ми се плетка во нозе побрзо да стигне. Ништо не и промакнува, опасна е :D Вчера отишла во спална маж додека и правел доручек, отворила плакарот негов и сите наредени алишта му ги избуткала на земја. Вика одам и гледам цел мој плакар надвор на куп, она седната врз него и тегне ракави, ногавици, што фати, тоа :lol: Па прередувал пустиот после :D

    Фустанчето што и го купив за роденден уште и го немам пробано :sweat: Морам денес, да видам како и што е. Претходно мислев дека големко малку ќе и е, ама поправена е доста последниве 2 месеци, морам да пробам да бидам сигурна како и стои. Мада би требало да е ок, за 1-2 години е.

    За анонимност, јас не знам ама баш никого на форумов и некако и мислам во тоа е убавината. Затоа можам да се искажам повеќе тука отколку во реален живот. Ми значи анонимноста, иако има одредени членки што стварно би сакала да ги запознаам, ама не се осмелувам :angel:

    Тоа мајки, ај да се фаќам за работа јас. Убав ден да имате сите :*
     
    На do-re-mi, Kitten, ludoto19 и 34 други им се допаѓа ова.
  13. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.504
    Допаѓања:
    7.490
    Здраво:D
    Прво среќен роденден на @danichap :^: и побрзо оздравување на@kukla21

    Ние добри сега поминав термин.Дојде тетката од управата да го видела станот.Да знае што изнајмува.Провери дали има мувла,во каква состојба е и се е ок:angel:Наредниот месец ќе пушти оглас и реков ако може да се најде нов кирачија од Април.

    Туку гледам сите на фб објавуваат какви ќе бидете за пет години со слики.И јас клилнав и ми покажа на наредните две слики бургер и пица на следните како јадам и на последната како сум екстремно дебела:o

    И не објавив.Сите објавуваат нешто коли,богати,ово она,плажи,свадби со дечиња, јас немав храброст да објавам таква објава:^)

    Инаку убав ден денеска.Пак сум слободна.Станот ми е чист,ми останува само ручек да спремам.Ќе направам ориз со мисиркино месо,утре ќе изненадам муж со баница.Пред некој ден направив палачинки:D
    Можеби и има нешто точно во тоа предвидувањето:rofl:

    Туку се нервирам како да го одвикнам синко од ноќна пелена.Многу пие течности и затоа мочка навечер.Еден период бараше да станам да го седнам на шолјата.Од што немав сили 2 да станувам за мочкање пак си продолжи во пелена да си мочка.Викам да почекам до летото и некако да пробам да го убедам сам да мочка на нокширче.Да си седне и да не ме буди.
    Се надевам дека ќе успеам.Инаку за денски нема проблем не греши и ако му кажам да стиска додека возиме знае да задржи.
     
    На ludoto19, VedaG10, Ano и 29 други им се допаѓа ова.
  14. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Здраво мајки .

    И јас како Шанел на забар сум. Чекам конечно порцеланиве да ги циментираат :rofl: Едвај чекам оваа голгота да помине. Мислам дека нема човек кој повеќе од мене одел и оди на забар. Веќе отрпната сум и на звуци и на се:whew:
    Ама ќе си имам конечно убави предни заби :clap:
    Син ми како што знаете е многу голема лепенка:l: Некогаш сабајле кога го оставам како денес, а он плаче вика со жална фаца многу ми е жал.Цело утро ми е во глава и сакам да одам да си го земам (waiting) Мајки се за да си ги чуваат децата и точка .
    Иако и на работа кога одам не е лошо.Одмор од домашни обврски .
    Јас како во пмс сум со пишувањево :rofl:Не знам што сакам .

    Инаку за анонимноста,мислам дека е подобро да си анонимен.Не пишувам и читам многу по други теми . Ептен еве како сега кога чекам па да ѕирнам.НЕ влагам во дискусија ептен бидејки кога читам ,на форумов има свашта.Тука ми е најопуштено .Јас знам 3-4 мајки од тука.И на фв ги имам уште од времено кога пишувавме во труднички.Тогаш мнг убава дружба имавме во таа тема.За препознавање немам проблем,не се кријам ниту пак пишувам нешто спектакуларно тука .Обично секојдневие.
    На фб не сум многу активна повеке сум на инста :)

    Сега ми се пријаде пица ќе почнат цревава да ми кркорат :o После ќе си купам (се мислам од каде ) и ќе си одам дома . Денес работа нема :D

    Убав ден мајки:f:
     
    На ludoto19, Ano, tincemajmunce и 29 други им се допаѓа ова.
  15. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Ај добро утро! Чекам 11 да дојде да ручам, појадував овошје и веќе ми се јаде. Во тежок ПМС сум, се карам со се што оди на две нозе, а богами и куца со две раце на форумов, извинете жени ама се ми се собра, еве јавно да се извинам. Кога ќе ти се собере ПМС, кога ќе ти се собере некоја погрешна одлука која влијае врз цело твое семејство, па згора на се и политика ќе се вмеша во животите на луѓето, абе ми иде да рикам.

    Дете и женава изгледа не си кликнаа, мислев од прва ќе ја биде ама тешко ми стои. Денес кога дошла се криел, не и јадел ни вчера на ручек ни денес за доручек, кога идеме дома како да е изгладнет три дена јаде. Синоќа до 12 пак не заспа, што ли ќе беше ова не знам. Денес ќе го легнам порано ако можам. Мене ми се спие ми се плаче. Сабајле се разбудив со кутија пластелин, дел од една музичка играчка и топлинки во кревет, кога ли ги домкнал не знам. Ужас! Ми се чини дека синоќа затворив очи и сабајле се разбудив, толку беше од спиење.

    Фејри и мене златна исто ми излезе и исклучив тоа, не споделив, ми пратија порака демек знаат со колку луѓе сум спиела, бла бла... Кај кликнав кај се зезнав, ме нервираат овие вируси. Како бе на сите згодни женски им искачаа, пари, коли и куќи, мене хамбургери и 100 кила плус. Е како не!

    Ај да допијам супата па да фатам малку работа, денес со странки, хаос!
     
    На ludoto19, VedaG10, Ano и 25 други им се допаѓа ова.
  16. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.296
    Допаѓања:
    34.232
    Пол:
    Женски
    @AngelOfArh Адаптација! Не може од прв ден. Не го сфаќај како лошо тоа туку едноставно како период на адаптација.
    Те читав кај се "караш" ама па ич не си строга, треба полошо! :rofl:

    Најбитното го направив! Закажав термин во градинката!

    Вчера ми беше еден од најдепресивните денови во животот! Вечерта после 22:00 малата уште не беше заспана па кога фатив да рикам, да плачам, да тажам! Ми седна в скут и заспа, може мислеше приспивна песна и пеам. Ако не скренев вчера нема никогаш!

    Кога менував памерс гледам доле црвено и на сила в купатило и го избањав убаво. Втор месец трае веќе зарем до лекар да стигнеме поради небањање.

    И не е само тоа туку триста чуда ми се собраа вчера. Го фрлив и телефонов ама не се скрши, за жал. Си го сакам стариот Нокиа, ќе им го порачам од Мк сигурно уште ми држи батерија. :rofl: Од овој телефон освен фемина немам ништо позитивно. Сакам Нокиа црно бел мал само за јавување и крај!

    И све ме нервирај еј! Синоќа си реков како дојам ќе се напиев некој алкохол и утре како нова. Не дека пијам, еднаш само имам испиено две големи чисти вотки и не кажувам каде и како завршив! И три дијазепама имам испиено. Значи вкупно 4 дена до сега ми било најлошо. :rofl:

    Ај да фаќам магла па да се вратам кога ќе добијам. :lol:
     
    На Sanja1105, Kitten, ludoto19 и 29 други им се допаѓа ова.
  17. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Мајки со две мали деца утешете ме дека станува полесно . Синко е 2 год и 8 месеци, бебушка е 2 недели.
    По цел ден се дома со мене, надвор камен ладно и загадено, не знам што да им доправам . Бебево уште само цица и спие, но деновиве почна да има грчеви и подолго да стои будна. За среќа син ми не покажа љубомора воопшто, интересна му е, сака да ја гледа, но сака и цело време да си игра со мене.
    Сам ретко се заигрува, и кога ќе му текне нешто мора во истата секунда да го добие. А јас може ја дојам или ја нишкам малата и почнува да се лути , вика, фрла со играчките.
    Многу ми е напорно, навечер многу често се буди бебето, а синко од 6 сабајле е станат. Маж ми станува со него, ама од 8 е на работа и пак јас морам да станам. Преуморна сум , с знам дека потешкото допрва ќе е.
     
    На ludoto19, tincemajmunce, Seline и 22 други им се допаѓа ова.
  18. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Во врска со анонимност, овде сум една од најмалку анонимните, имам многу пријателки од форум на фб и би прифатила уште без проблем. А лесно се распознавам, не марам за детаљи и често споделувам и лични податоци и слики. Кој ме најде на фб слободно нека ме адне.
     
    На Seline, Chantal, LaDyDoLl и 10 други им се допаѓа ова.
  19. Vennera.aa

    Vennera.aa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    @Kom.pot мојот е две ипол години, малата месец ипол. Тешко е, кога ќе биде полесно, валда кога ќе излеземе од овој затвор, дете ќе истрошо вишок енергија, бебе ќе се надише воздух а и јас ќе ја разбистрам главата. Јас мислам со испадите кои ги кажа дека уствари ја манифестира љубомората. Ќе им помине истото е и кај нас како стои повеќе будна и бара повеќе внимание така дете збеснува, се е во тој момент јадење, пиење, мочка, кака, па се дрецка плаче или моча, кака во гаќи па тргам бебе од на града тоа вреска пишти овој задоволен, а јас во лудница ќе завршам. Тоа е мајка издржи тука сме да се тешиме:hug:
    Анонимнста на форумов ми годи, можам секогаш да си ја олеснам душата, за членките кое редовно ги читам си имам некои свои слики во глава:lol: сите радо би ги запознала би пиела кафе, би си помуабетила баш како тука. Да организираме една средба ама без да се претставиме па да почнеме со зборување и така да се препознаваме, јако би било:nod::D
    Јас денес одам на фризер, за пола саат доаѓа мама, малата сега ќе ја надојам, млекце измолзив за секој случај, мали е намирен. Ме штракна коса да кратам и тоа над раменици а ќе ја освежам и бојата :P
    Одам да се спремам, се читаме покасно :hai:
     
    На ludoto19, tincemajmunce, Seline и 22 други им се допаѓа ова.
  20. Sandrin4

    Sandrin4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    1.409
    Допаѓања:
    6.196
    Пол:
    Женски
    Мал е Охрид, ќе те познам по косата :D
     
    На tincemajmunce, Chanell*, TeddyGrey и 3 други им се допаѓа ова.