1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    а јас па сакав вечерва греалка да си пуштам

    не викаат за џабе должен ко грчка па ете нашле шанса да ваѓаат пари плус :rofl:
    обично тоа е последица на бактериска реакција ако веќе ти е Шубе направи брис. Јас лично не се тресам толку на затнат и растечен нос ама за температура и стомачен вирус... Повикувам триста светци на помош.
    од зимница само ајвар :rofl:

    Е јас само да се пофалам денес сум хепи бидејќи се наспав :rofl: :clap: големиот кај свекор ми на село е раат само тогаш имам искрено. Па бебе се изнаспа а богами и јас со него. Па со малку повеќе енергија се надевам ќе ја издржам ноќва :lol:
     
    На Mari*, hello-kitty.90, elcezelce и 2 други им се допаѓа ова.
  2. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Добро вечер мајки!
    Не пишам често, па и нема нешто паметно да кажам.
    Дали е можно после 8м да фатам ппд? Така се чувствувам, не волна за ништо. Нервозна и се ми смета(читај секој). Љубоморна сум му на мм, фино лепо си се дотера и си испадна со колега, а јас ако сакам треба да го замолам за да ја почува малата и плус ќе избаце дека многу сум се задржала.
    Вриам. Се гледа по пишењето.
    Доста за тоа. |(
    Инаку жени многу брзо ми расте бебка, гледам стари слики и како вчера да беше, а она веќе мома со нови работи да покаже.:makeup:
    Сега ново и е да седнува сама, па седнува и си ракоплеска и се смее на глас ^_^
    Прави браво, чао и петка (highfive).
    Ме слуша ако и кажам 'дај и го тоа на мама' и ми го дава веднаш. Човечуљак мој мал, ме осети дека не сум погодена и не беснееше пред спање, се стопи во моите раце и заспа.
    Луѓе помислувам на денот кога ја родив, и кога ја извадија и ставија на моето лице, ау тогаш сванав каква рикла сум била. :D

    Инаку ја шетав и ја гурам количката, впрочем и со пазарлак доле натоварена, да не одам празна дома де. Од мене пот лие :sweat: а беба на цел глас плачи, сите не разбраа во маало,а не и фалеше ништо, најадена, средена, прошетана ама и здосадува и нема кој да ја задева |(

    И тоа е се, чекам маже да се врати, знам ќе сака малку гушкање ама по казна ќе завртам газ и ќе спиам |-):lol:
     
    На Ano, lackygirl, Coco31 и 18 други им се допаѓа ова.
  3. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    Добар ден.

    Денеска дете полни 3 години,колку брзо летаат годинава како вчера да беше бебе.
    Тортата вечер ќе ни ја носат мајка ми ја правеше со слика со спајдермен.Еве торта од нет малку да се облажите .

    detski-torti-gavrosh_014.png
     
    На Ano, Coco31, galapce и 23 други им се допаѓа ова.
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Жив,здрав најсреќен да е :^::hug::party:
     
    На 24.07 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.511
    Допаѓања:
    32.644
    Пол:
    Женски
    @24.07 среќен роденден на зетко, голем да расти и паметен на мајка да биди:^: Зетко е роден во наубавиот месец затоа ќе се слага со баба му:angel:

    Добро утро:coffee::coffee::coffee:

    Малата ја оставив на градинка.Два дена беше на градинка одма тт|( Среќа старите што се тука инаку јас немам веќе денови уште 3 па ќе мора или одмор или да враќам во саботи:drunk: Ја оставив и што да видам немаше здраво дете кое од кое поболно воспитувачките исто.Едната отишла на др , другата ќе одела после третата се двоуми:doh:Сакав да си ја вратам дома ама си викам што па дома ќе остане ли здрава.Седеше 5 недели дома и пак се разболи]:) Хм деца ќе пораснат.

    Маме и тате уште ми се на гости и имам многу работи да им преречам ама си траам оти маж ми доволно ги замара|( Се му велам да не ги замра остави ги стари се ништо не е страшно.Ама тој и неговите принципи(facepalm) Јас си велам па ми зготвиле ми нараниле дете , е сега тв му пуштиле нема ништо да и биде за еден месец.Треба да сум благодарна , а не маани да барам:) Па кога ќе ги видам тоа германиците ги носат и родителите на одмор па нив не им сметаат, не им приречуваат:^)
    А и што ако приречам мм ќе си го нервирам , а не сакам. Доволно работи и нервози претрпевме.

    Во петок го шетавме свекорот по дел од знаменитостите на градот среќен ќе полета како ќе се фалел дека и тој ги видел:rofl: Испадна не планирано свекрвата не е по шетање, па мм го изненади свекорот со убава прошетка.На крај накај дома заглавивме во гужва и наместо во 21 си стигнавме во 23:(А мм мораше да оди на работа во сабота.Сега преморен се жали на грбот.Па му кажав да не те боли од душекот(кој патем не ни 2 години стар) реши човекот ќе мени цел лежај , а јас се надевам на нов плакар оти овој ми е премал:angel: Овој ќе го ставам во детската соба , а шкафот од таму ќе го продадам или дадам поклон.Еј планови и желби еден тон:D

    @AngelOfArh сум ја сонувала. Сме се запознале и сум и кажала дека ја знам од тв , а не сум и кажала дака сум Ава од фемина(facepalm):rofl:Ќе и кажев чесен збор ама алармот ме разбуди и на крај му се лутев зошто ме преќина на сред сон:tmi:

    Поздрав мајки имајте убава недела и гушкајте пиленца:toivo:
     
    На Ano, karibian, Coco31 и 17 други им се допаѓа ова.
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.653
    Допаѓања:
    95.752
    Пол:
    Женски
    Ајдеее од тв бе :D Мислиш на телевизија или на друго? Оти и друго ми значи тв кратенката :D

    Ај добро утро и од мене! Ајварот бидна, преморена капната, паралелно и дома зачистував, средував оти ми донесоа комода и морав да ја средам веќе еднаш. Конечно нема да ми биде островото само за тракатанци, ќе имам резервна опција. Одма сместив куп ствари, како сум им нашла место на сите работи, ко Лего коцки ги наредив. Ама мора и маж малце да е слободен да среди системот со тв и озвучувањето оти грдо личи. Ја би да го тргне не ми се свиѓа. Лека полека осеќам се средуваме по дома. Сега кога ќе ги сменам алиштата пак ќе спакувам едно чудо алишта што не ги носам, ќе ги вакумирам и во плакарот во ходник ќе ги набутам, да не ги гледам ич. Морам да се средам, не сакам да ми е веќе хаос по дома.

    Сабајлево како сум се пружила колку сум долга и широка на улица, оф мори мајко. Лизгав асфалтот, се испружив квалитетно. Само лактот го смачкав, другото е ок. А се дотерав, се нашминкав, се налицкав и прагауууу на раскрсница, на една страна ранецот, на друга страна ајварот за колегите, на трета телефонот, на четврта јас и точакот :rofl: Супер ми почна работнава недела.

    Толку од мене мајки, морам да работам! Убава работна недела!
     
    На Ano, Coco31, elcezelce и 18 други им се допаѓа ова.
  7. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    @AngelOfArh во која држава толку е лизгаво во септември? :wasntme:

    Инаку добар ден од мене
    Кафето штотуку го испив, со бебе на цицка 2 во 1 |( битно го испив. Синко голем го испратив на школо со татко ми и конечно малку мир у кучи. Наспана.. ниво нула. Дремам од 22 часот ноќеска и уште не можам да се расонам а ни будна ни заспана сум. Бебе на секој сатипол стануваше јас пола ноќ ја поминав полуседната полулегната со бебе во раце и спијам дремам.

    Обврски шта да ти причам кад све знаш. Само којзнае од вчера не држи некоја кризна состојба со бебето ни да заспие ни да се нацица ни ништо. Па кај да е и јас ќе станам зомби. Некогаш сакам така да си подлегнам да заспијам и да се разбудам после 5-6 месеци
     
    На elcezelce, BirMelek, Lorins и 9 други им се допаѓа ова.
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.653
    Допаѓања:
    95.752
    Пол:
    Женски
    Стар асфалт, лизгав. Не мраз.
     
  9. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ја па реков нит некаде врнело ни па е толку е ладно за да подмрзне.
     
  10. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    @Ava.84 гушки до снашката и брзо да оздраве.

    Инаку ние сите исполегнати кој на кревет,кој на земја,јас и дете на кревет.Мм на земја се жали на грбот го масирав,а мене ме болки неколку дена раката "А" немам речено,а тој само се жали.
    Неколку дена и операцијата ме боли и десниот јајник.

    Со гостите поминавме супер само оваа година слабо некако ми пијаа алхохол.Дете пресреќно со дечињата од братучетка на мм,скокаа,се бркаа,пукаа со пушки си се изнаиграа.Дете издржа до 23:15 од што беше уморен ниту јогуртот не можеше да го испие,веднаш заспа.

    И денеска денов со гости ќе го поминиме тетки,стрини,комшии.Ама барем сите да дојдат ане како лани цела недела чекавме гости.

    Се одјавувам ако можам да заспијам убо ќе биди.
     
    На Coco31, elcezelce, Lorins и 12 други им се допаѓа ова.
  11. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.399
    Пол:
    Женски
    Бројче најсреќен да е малиот убавец :party:
    Па пушти слика од роденденската забава, торта, славеникот :l:


    Добар ден мајки :sun:

    Бебе спие, а јас тупам мозок и смислувам решение за еден "проблем" :smirk:
    Ова проблем е у наводници пошто не е ни проблем, туку пречка која знаеме како се решава, само наше е да одлучиме како ќе ја биде :wasntme:

    Сабајлечки на шетање со бебе, му купив и сладолед, колку па гордо се фалеше дека му е у раце, па задоволно лиже ли лиже :inlove:
    Му дозволив и сам да си избере колички, јас сакав една друга, голема, уствари полициско комбе беше, ама он ја нејќе, се пофати по едно мало обично жолто комбе ама вратите секако се отвараат :D и едно минијатурно спортско количе, мислам дека од што беше мало му фати око :D

    Периодов кога гледа цртани му пуштам лего да гледа, па сега стигнавме до пожарна да има. Препукна од радост кога ја виде, па кога му ја подадов, на воодушевувањето му немаше крај, едно 5минути викаше иииии иииии и покажува кутијата што има :l:
    Па гордо ја подава на каса и чека да му ја врати тетката, душа моја :l:

    Сакав јакниче да му купам, некое шушкаво, ама ништо не ми фати око, уствари ни избор имаше, па и се дебело, па и елече сакав ама и тоа не најдов ништо како што барам :smirk:
    Сега ми текна дека од една тетка за повојница доби за 8год едно убаво жолто елече 8)
    Ама за 8години бе (facepalm)

    Битно се вративме со зимница од маркет :)
    Една баба у маркет ми искоментира "леле што убаво сега вие младиве си ставате зимница" :^)
    Се помислив дали да и одбрусам нешто, ама не бев у форма, па само и се насмевнав, а и што ќе кажеш, што ќе се докажеш :smirk:

    Аааа купив и на мм поклон за годишнина од свадба :inlove:
    Вчера свеки не потсети дека утре ни е годишнина, иначе шанса немаше да ми текне како сум побркана. Па ај си викам денес да купам, утре ќе го изненадам, ама тикви :envy:
    Доаѓаме и он не пречекува у двор :doh:
    Ама ако, сепак се израдува, не очекуваше :inlove:
    Оддамна мерка едни чанти за документи и лап топ од Просветно, па одма ми текна на нив и избрав една, плус имам и картичка за попуст - 600ден од сумата ја зедов, таман за количките на бебе :D

    План ми е да смучкам една торта со аронија до после, а утре крофни да спржам, па ете да почастам за годишнината :angel:
    Свеки побара торта, може очекува некоја содржајна, ама ќе се задоволи и со ова (fingers)

    За ручек немам идеја, мислам за утрешниот, за денес купив едни шницли, па еве сега ќе ги динстам, некој прилог ќе смисла м уз пат и ќе јадеме. Вака кога посабајлечки ќе ми дојде идеја што да правам мислам пола ручек е готов, ама кога не ми иде идеја што да биде, ми е смрт!

    Аха инаку веќе го организиравме бдејот на бебе :party:
    И тоа уште дури бевме на одмор :D
    Па му викам на мм дај да видиме што како, ако треба место да резервираме со време, недела се паѓа, па бисакала и време и се кога јас сакам, а не кога и каде има место.
    Мм изнесе еден предлог, кој секундарно беше одбиен, па настапив јас со мојата замисла и за чудо немаше побуни, туку веднаш се прифати како подобра идеа :o

    Немам дечиња за у игротека, а у ресторан не пикам бебе, тоа е негов ден, дека ладно нема ни опција да има тоа и тоа, така да дома е совршено :)
    Ќе украсам детската, ходникот, ќе направам и мини кенди маса од мерак, у дневниот простор таман тие што ми се у план да ги викам ќе ги збере.
    Планирам едно прасе да земеме, мајка да меси, свеки руските да сечка, јас ордеверите ќе редам, торта секако ќе се купи и тииии даммммм :party:
    Знам дека ќе имам помош и за садови и чистење отпосле, така да ни тоа овој пат нема да е мака.
    Ма најубаво ќе биде :party:

    Ај да будам бејби, прекорачи минутажа на спиење, не ми се весели ноќеска до ниедно време.

    Убав ден :hug:
     
    На Ano, karibian, Coco31 и 21 други им се допаѓа ова.
  12. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.511
    Допаѓања:
    32.644
    Пол:
    Женски
    Абе филмови на големо.Позната од телевизија . Сум те поврзала со една женичка и готово .Па сум ти кажувала тоа што го знам за др жена.Сон глупости.Толку муабет си направивме што стигнавме и фб да размениме и на крај не стигнав да ти кажам дека сум ава од фемина:rofl::tmi:
    Треба да тргнам феминава многу ми влијае на сонот:!::rofl:

    Зимница заборавив да пишам свеќи донесе ајвар од лани ама го снема за 3 минути оти 1 тегла беше, па ќе мора пак мама'с да си купувам.Секако и кога бев при мајка никогаш ајвар не правеше се си купувавме^_^ Највкусен ми е мама'с од сите тука понудени.Јуфка донесе свеќи еден тон и цело време јуфка јадеме|(Зелка исто си купувам.само ставаме карфиол и моркови кога ќе залади малку само со сол и вода .Поубава салатка за тавче гравче нема:)
     
    На snegulkata, Coco31, TarantulaA и 13 други им се допаѓа ова.
  13. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Види, види Германката!
    Каква домаќинка си ти кога не ставаш зелка во росол а?
    Ние задолжително секоја зима :!:
    Тоа какви сарми вадам, прсти да излижеш, па тоа салатче со ракиче, па па (фали ме усто да не те содерам) :rofl:
    Рецепт не прашувај, тоа мм знае.
    Јас знам краставички да ставам :makeup:
    Од зимница тоа и правиме, друго од Мк ни праќаат, под друго се подразбира ајвар, кисели пиперки.

    Кога ја читав @AngelOfArh дека треба да спрема ајвар, ме фати мерак за лупење чушки ]:)
    Се вратив во детството бе, кога по цели денови помагав на мајка ми да спремаме зимница, што убави денови беа, посебно на крајот од денот кога ќе си намачкаш топол ајвар врз лебот :D
    Или пак, ако сака некој да ме викне да ги печам пиперките :D да ги рестеретам мислите малку, да не ми даде да застанам, да ми дојде паметот ]:)


    Денес прв ден во градинка.
    Кога влезе малку беше тажен, воспитувачки нови, деца нови ама сепа издржа јуначки да не пушти ниту една солза :muscle:
    Времето 30° жива вода станав кога одев да го земам, а претходно бев рибала дома, абе мислев ќе пукам.
    Кога се вратив ми дојде една идеја, да месам зелник :wasntme: ми беше мака да го фрлам спанаќот.
    Еве сега си печам зелниче додека малиот јаде лубеница (по трети пат одкако е дојден од градинка) :mm: навистина убава се погоди овојпат.

    Оваа недела имам и роденден.
    Не дека ќе прославувам ама обично правев некое тортиче, оваа година ништо не сум испланирала или купила.
    Има време, за мене може и во 5 до 12.

    @24.07 голем да расне, многу да ве радува!
     
    На Ano, Chanell*, snegulkata и 18 други им се допаѓа ова.
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site:)

    @24.07 najsrejken da bide:^:

    Pisuvav eden post vcera pa go brisav i sega od novo:D
    Povelete na rucece:)ajvar so jajca i sirenje+ sopska:inlove:ubavini:inlove:
    Tisina e:)sednav pred tv da rucam :wasntme:

    Malata se budese rano pa sega mala dremka pravi, ruckase meso so kompir pa mese polno :D

    Golemata e vo gradinka, ja nosev jas radosna bese:Dsekogas tato e nosi pred da odi na rabota, denes tato spiese oti rabotise do docno.
    Na prozor sekogas crtame srcinja i potoa moza mama da odi:inlove:jas sekogas koga ja ostavam vo gradinka emozioni :inlove:ja gledam kako mi pravi cao:hai:jas so solzi na oci sum sekogas:$ ljubov moja golema:inlove:

    Vikend ni mina dobro :)
    Sabato jas nekolku casa na rabota, ne e resovna rabota nekogas ama dobro e:)
    Zenata saka da napravime dogovor ama ne mi odgovarat vremeto sto treba da sum kaj nea, kaj mala cerka ke ostavam|(
    500evra e gradinka za malite a jas ddo tolku ke idam so plata:^)

    Ke vidime od naredna godina, sega za sega vaka:^)
    Sabota vecer ja pominavme nadvor, jadevme na otvoreno, zapoznav edni ljubezni prijateli na mm familijarni, golemata se iznaigra so decata,:inlove:imase i muzika pa malce :dance::music:(poolparty)

    Nedela mm bese kaj cickomu da pomogne rabota so stan, jas si viknav edna prijatelka, golemata cerka i nejzinata se 1 den razlika:inlove:
    Se zapoznavme vo bolnica 2 meseca zaedno bevme, dvete vo soba so problemi, dvete so predvreme rodeni deca:inlove:se zavrsi dobro:inlove:


    Se krcka zelencuk za malata:)
    Za nas vecera nesto na brzinka ke bide:^)ne mi se gotvi:wasntme:

    Mu vikam na mm moze jajca za vecera a :D


    Ubav den majki:) da dovrsam rucek :inlove:
     
    На Chanell*, Lorins, karibian и 19 други им се допаѓа ова.
  15. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
    Здраво.

    Ние сите по дома.....Чекаме дете да заспие па мм да отвори дупка за цревото од аспираторот,наместен е цела година ама не му дојде денот да го поврзи.Таман ќе ми го тргне шпоретот да забришам каде што стоел.

    Мајками за мојот роденден ми купи правосмукалка не е некоја уба марка,ама ако ја споредам со предходната од свеки е 10ка.За парите се исплаќа 3000 денари 2600вати како будала ги крева теписите.

    Од што ми е кеф дека нова метам секој ден ми требаат 10-15 мин.,за цела куќа да ја поминам брзински.Инаку со старата 40 минути една соба,не влечеше убо,ми се вадеше цревото на сред метење секое метење беше со нервоза.А со оваа се преродив...

    Вчера мм беше пак на пожари,јас имав гостинка братучед на мм со детето.Ми помогна за сецкање правев ѓувеч,а дете се прерадува дека си имал другарче.
    После ручек излеговме до чаршија на дете му купив тренерчиња и блузички од парите од роденденот.Сакав и денеска да појдам во уште две продавници и да му земам пантоломчиња,но заборавив дека е среда и кај нас е пазарен ден и работат до 16 садот.Па така утре ќе одиме и по патики.

    Ѕверчево се и инати не сака да заспие,до сега 20 минути се врти,превртува,си пее и еве го почна да се смее.А вака како ме нервира.кога ќе имам работа нема да заспие.

    Имајте убав ден.
     
    На galapce, Kaetana, slavica999 и 17 други им се допаѓа ова.
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.343
    Добар ден мајки
    Ве читам редовно но некако безвеза период. Како сите мисли да ми неструктирани и хаотични. Во грлово некоја грутка без посебна причина. Можеби некој страв дека толку многу битки поминаа и висини се искачија, дека онаа последната, најважната, нема да биде успешна...
    Тешки нерзбирливи филозофии. Сфаќате и зошто ме нема.

    @24.07 со каснење честитки на мажето. Голем да расте.:l:
    @Kaetana гушкајте се со новиот член.:l:

    Јас ок. Почнав диета и да вежбам. Имав некои 4-5 кг вишок кои многу ми пречеа. Едноставно не се чуствував удобно во сопственото тело бидејќи добив мало меше. Пввава недела симнав 2.5 кг. Се недавам ќе почнам на обем да намалувам по некој цм. уште 1-2 кг во килажа да намалам само ми требаат обемот сакам барем неколку..

    Почнав со часеви за возење. Понеделникот беше првиот. Ок е.

    Деца ме исцедија:tmi:. Што убаво се скроти големата еден период, сега пак ја фатија некои тантруми, станува со плачки за алишта, иде од градинка со плачки за трето, легнува со нови плачки...(ова плачки е скромен опис на целите дешафки:sweat:). Секако по нејзе почнуваат и другите и толку е....како по некој рид кога ќе почне нешто да се тркала и нема назад додека не тресне во нешто.
    Инаку, е во фазата на китење, па и во постела, за спиење оди со круната, ланците, белегзиите, прстените :|. Секој миг гледа да џапне некоја шминка и да се среди:makeup::tmi::x.

    Средната е супер во новата градинка кај големата. Општо, покротко дете е:tmi:.
    Најмалото е џамбаз најголем. Краде цуцли, јадење, флаши вода....од пред нос ќе им ги зеде и бега колку ја држат нозе. И да ја стасаат толку е силна што не попушта тоа што џапнала, па рудна тегнење до бескрај. :rofl:.

    Некако долго време ми требаше да сфатам дека животот е полн со срање и не знаеш кога ќе ти зададе удар и ќе те тресне од земја. Нема ред, нема правда а најмалку принцип на заслуга или дека постои општо добро од чисто несебични побуди.
    ,Денес си бројче на едната страна утре на другата, колатерална штета.
    Не знаеш барабанот со 10000001 малер ко може да те стаса во животот кога ќе те извлече.


    Тоа е. Се гледа дека сум без шеќер во себе предолго и на диета.
    Инаку арни. Бидете и вие.:coffee:
     
    На Ano, Kaetana, slavica999 и 25 други им се допаѓа ова.
  17. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.256
    Допаѓања:
    124.736
    @danichap
    Те мислев некој период и денес бев решена лп да ти пишам.
    Те гушкам,ти си силна:hug:
    Ние по цел ден надвор,малава од намќор стана дете само за по гости,под услов да има деца и мезе8)
    И јас со грутка во грло,на гради,без причина.
    Се се собрало.
    Деца да се здрави живи,друго се се издржува.
    Добра ноќ мајки...вечера и во кревет8-|
     
    На Kaetana, Chantal, emkaemka и 14 други им се допаѓа ова.
  18. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Добра вечер

    Слабо ве имало деновиве...
    Јас заспав деца во 8 и до сега учев тестови |(
    Очите ми излегоа на телефонов 8-|
    Ќе продолжам покасно,евентуално утре

    Денов ни помина многу брзо
    Сабајле деца вградинка јас и мм излеговме као да пазариме нешто "малку"
    Се натоваривме синкир никогаш повеќе нема да излеземе :^)
    Пак и оние попустите никогаш да завршат :worried: неможам да им оддолеам и готово :devil:
    Секој втор ден сум по бутиците,ми се ближи роденденот па фора ми е ај уште ова...за роденденот де :D
    Мм денес уште да заплаче кутриот :inlove:

    Зедовме деца од градинка и тој замина на работа
    Среќа тие не спиеле таму па дома уште два часа тишина (poolparty)
    Ги искористив максимално во седење,и едно кафе испив
    Станаа во 15:00,на брзина ручаа и на игралиште некои 2 часа поминавме
    Многу ми е напорно сама со двете да излегувам така,кога иде време за заминување мислам дека сите во нас гледаат (lalala)
    Не се ни дома да седат,ќе заспиеа на полноќ :drunk:
    Кога спијат попладне навечер касно заспиваат

    Друго ништо ново
    Уморна сум и јас но последниве ноќи тешко заспивам,а баш би сакала да заспијам некоја вечер пред 9 :wasntme:
    Ќе чурнам едно и ќе се паркирам спална,смрзнав некако
    Овде кај нас залади многу :|

    @24.07 Голем да расте убавецот :inlove:

    @Kaetana живо и здраво :inlove:

    @danichap не сум во тек Дани ама што и да е нека поминува побрзо :hug:

    И така,да соберам сили и да станам од креветов...

    Довиџења
     
    На orhideea, karibian, Ano и 17 други им се допаѓа ова.
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.653
    Допаѓања:
    95.752
    Пол:
    Женски
    Мајка со бубрези за у отпад, али тренинг не смее да страда, се накљукав бруфени и на вежбање. Ама од бруфени боли желудник, копа, па грицкав бисквити иако ич не ми се по диета, ама мора, иначе заспивање утре посабајле. Татко замина во кафана, ме разочара, имав план за вечерва, му реков дури и да го успие порано... Ќе треба уздичките пак да се затегнат. Не претерува, ама вака скоро секоја вечер има нешто да остане вон спална додека јас заспивам, пливање, фудбал, кафана, пиво со другар, одбојка на тв... Мажи! Дете откако иде во голема група во градинка ми е пораснато 300%, се знае, се разбира, муабет комотно си правиме, малку не подзафркава... Прееска не заспа дур не дојдов од вежбање. Малку ни е лепешка, мама и тато и крај. Какви заврзлами му текнуваат, охооо, жеден преку вода ќе те пренесе. Скрши нешто и му викнав пази М, да не се исечеш, внимавај! Леле коа рикна, не ме карај! Не сакав јас, не беше сакавачки :rofl: Дал да плачеш ил да се смееш :rofl:

    На работа турбо атмосфера, денес као средував документи и си изгубив предмет, го пикнав некаде, ќе гп барам утре. Имам работа па да си се откостам од работа, ама немам енергија.

    Бубрезите ме зезаат опасно, вчера окапав во градска 4 саати, мислам дека волку не ме болеше станувањето после царски. Мочам камчиња и песок, бубрегот на ехо изгеда чудно, боли убија, ќе видиме на што ќе излезе на крај.

    Одам да спијм дур ми се спие оти ако отиде сонот нешто друго ќе ми одвлече внимание. Добра ноќ!
     
    На Ano, Kaetana, hello-kitty.90 и 14 други им се допаѓа ова.
  20. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Добар ден друштво :hai:

    Дојдов само да ве разбудам, кхм кхм... добро де, и да ве почестам за роденденот :D
    depositphotos_143186083-stock-photo-chocolate-cupcakes-and-cake-cupcakes.jpg
    Повелете има за сите.
    Две тројки (33) се баш убав број нели?
    Понекогаш си велам остарев мајката, ама мора да се опуштам малки, па годините се само бројка, што сум се напнала толки.
    Битно јас се осеќам како тинејџерка :!: :tmi:

    Првата честитка утрово од синко :inlove:
    Потоа таткото :) и однесовме дете во градинка.
    Иако роденден, обврските се пак тие. Еве го купот со алишта, ручекот мора да се спрема, дете ќе треба да се земе...
    Торте направив, колки да не е без ич, дете да се израдува, не дека мене ми е до дување свеќи :|

    Поздрав мајки :*
     
    На orhideea, chocolade, Ano и 17 други им се допаѓа ова.