1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Во овој подфорум првенствено се мајки, а и форумов е женски, па името на темата соодветствува на тоа, а татковците се добредојдени во секое време доколку имаат нешто да кажат. :)

    Моето цуфче малечко спие на мене, јаде од мене, цело време ми е во раце и устата ми е залепена за неа, само ја бацувам. :D
    Не можам да и се изнагледам и не ми се верува уште дека од мене излезе и дека беше во мене девет месеци.
    Се менува секој ден, расте, едвај чекам да си комуницираме поактивно.
    Јас се оправив, инаку сите ми сметаа и се ми сметаше, си поплакував од никаква причина и после се ко во магла ми беше, ко пијана да сум била. :D Ама кратко траеше за среќа.:whew:
     
    На Girl-Rabbit, Kaetana, VladeMila и 11 други им се допаѓа ова.
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Уз пρиκазни за добρа ноќ јас им ρасκажувам и пρедупρедувања за да се пазат од непознати, да не земаат чоκолади бомбони од неκој κој не го знаат, да не κажуваат име или да одат аκо неκој ги виκне.
    Големата ми е добρо уходана во ова и дуρи и неκој познат наш а таа недоволно го знае κога застануваме на улица за муабет и пρозбоρи или понуди нешто, пρво пρашува дали е тој познат и дали смее..
     
    На marchi-cool, Bebulleee, Esmeralda-MD и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Smizzy

    Smizzy Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    4.150
    Пол:
    Женски
    Си приплакувам и јас секојдневно. Мм ме зеза дневна доза на плачење сум имала. Е сега дали е од трудничките или постпородилните хормони, незнам. Ваква сум си веќегодина ипол :D
     
    На Bebulleee, galapce, only44you и 3 други им се допаѓа ова.
  4. kelebeim***

    kelebeim*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    1.335
    Пол:
    Женски
    Аааа и ние со синко ви се приклучуваме на кафе муабет. Ние сме 6 дена стари, си се запознаваме од ден на ден и многу си се сакаме:inlove: Се учиме да се доиме овие 2 дена. Инаку хормониве како да исчезнуваат, некако ко посилна сум и помалку ми сметаат некои небитни работи. Денов само за спиење! Епа ај да подремиме малце:yawn:
     
    На Girl-Rabbit, Esmeralda-MD, mama89 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.595
    Моево бебе само во раце спие. Ако ја бацам се смее. Со татко и гуга.
     
    На Kaetana, Esmeralda-MD, mama89 и 8 други им се допаѓа ова.
  6. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.915
    Допаѓања:
    135.509
    Пол:
    Женски
    Haha sobsun mi ja nemam taa maka tolku e div sto me bruka segde ne saka so nikogo da se pozdravi a ne pa na nepoznat muabet da mu napravi. Samo so drugarite e sloboden. Inaku ima 6g. A malava kako ke bide koga ke porasne ke vidime. Od bezbednosni pricini poarno e da se divi ama bar na komsii dobar den da vika da ne mislat deka e nevospitan
     
    На mama89 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Па дали дека јас плава и кој и да види со црна коса пишти вришти беше :)
     
    На alana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    lele mamicke sto ubava tema :) isto i jas cesto ja citam temata trudnicki muabeti ama nemizam da pisuvam tamu oti ne sum trudna de :D aj sto ubavo ke ze druzime tuka :)
     
    На Girl-Rabbit, Bebulleee, mama89 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.671
    Пол:
    Женски
    Mnogu interesna rabota procitav na statija nekoja. Majkata si imala kod so devojceto, pa dokolku nekoj nepoznat i se doblizi i i rece deka majka i rekla da odi so nego treba da i go kaze kodot na devojceto :D

    Inaku me lupnalo vo glava da mu napravime drugarce na sinko :rofl: imam pomos kolku tolku pa si pravam filmovi nekoi :D zal mi e detevo samo si igra, na drugive vo familija slabo im teknuva deca da pravat :D ama i strav mi e, dajte podrska, kolkava razlika vi se decata? Koja e najdobrata razlika? :) ima mm edna bratucedka od drug grad ona ima decinja ednoto 2god, drugoto 3god, vo ist mesec se rodeni i sto ubavo zaedno si igraat, se druzat... Ama kuznae ama i bilo tesko na pocetok :D
     
    На Girl-Rabbit, Bebulleee, mama89 и 5 други им се допаѓа ова.
  10. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Шо помала разлика се децата потешко за родителите ама подобро за децата. И обратно, колку поголема разлика се децата за родителите полесно ама и многу ако се и ако е подолго време само детето потешко ќе му е да се навикне на новото дете и дека ќе ја дели љубовта на родителите со него.
    Мариз, со еден збор - од мене имаш зелено светло да му се јавите на штркот да носи братче/ сестриче за Тео:D
     
    На Girl-Rabbit, Bebulleee, mama89 и 6 други им се допаѓа ова.
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    @mariz i mm nesto mi se buni po doma :^)malata sama si igrala pa ajt da i napravime drugarce :Dlesno mu e nego da napravi drugarce :rofl: ama jas sto da kagodinki i 3meseci i mislam da pocekam uste nekoe vreme.
    Se sum sama sto tuku kupivme kujca so mestejne sum sama so malava sama,kujca na dva sprata i se da ja gledam da na padne....mm malce e tesko bidejki mm raboti so smeni pa cesto ka zemam vo bajna kaj mene :?: sto i da pravam de :D
    Mmm sto da kazam ako bide ke bide dobro dojdeno ma bi sakala da pocekam godina/2 :) taka bi imala vreme da se sredam doma da i posvetam vreme na malata.

    @mariz dokolku ste za so mt ajde na rabota ;)
     
    На Bebulleee, mama89, ♡BuBaLe♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.671
    Пол:
    Женски
    Da ti kazam nekolku pati i mm insistira i toa za vreme na odnosi, vo tebe moze? Aj edno bratce na Teo da mu napravime :rofl: jas bi pocekala nekoj mesec, sakam da imam letno bebe :D @girl-miri nie doma sme kup lugje, baba, dedo, zolva, pradedo i nie :D vnimanie ne da mu e posveteno, ima da go razmazime lele majko :D a inaku i vo gradinka kje go pustam od Sept po malku, gradinkava mi e na dva cekori od doma, pa spremna kje bidam 100% za uste edno za brzo :D
     
    На Girl-Rabbit, Bebulleee, mama89 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    @mariz zeno e pa ajde togas ;) dajmu na covekot :D
    izvini a kolku e maliot?
    Si imala pomos okolu maliot i doma pa bas e ubavo da si ima bratce/sestrule i ubavo ke si rastat zaedno :l:
     
    На Girl-Rabbit, mama89 и mariz им се допаѓа ова.
  14. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Мамички, вечерва ми е една од тие ноќи, а во последно време се зачестија баш, кога сум преморена за спиење одамна а чим легнам ми се треси снагата и не можам ни да лежам камо ли да заспијам:@
    А деца сите три заспани:inlove: утре во 7 алармчето гуд морнинг ќе рече... јас ко дрогирана... и така пак и пак и пак хахаха
     
    На galapce и mariz им се допаѓа ова.
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.671
    Пол:
    Женски
    1god napravi na 12ti April :D
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  16. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    И моето успано,па да видиме како ќе поминеме вечерва.
    Со мене на спална спие. Со нас де.
    Се буди често во текот ка ноќта и сеуште два пати пиеме млекце. Некогаш го пресоблекувам и еднаш,некогаш два пати.
    Не дека ако не го пресоблечам дека ќе плаче туку ќе се препелкува цело време.
    Уште немам врзено сон повеќе од три саати,веќе цела година.
    Со јадење никако не стоиме. Затоа имаме и слаба крвна слика а по раст не се примерува.
    По цел ден вртат песнички на јутуб,што значу друго гледање тв нема.
     
    На Esmeralda-MD, mama89, muchacha_a и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    :inlove::inlove::inlove: Celine Dion - A Mother's Prayer (Lyrics):
     
    На Bebulleee, tincemajmunce, SamovilkaH и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.671
    Пол:
    Женски
    Eee mene i toa me utesuva brzo da vtoro :D mojov e bebe kakvo sto sekoja majka sonuva hahaha :D jade se, ne pribira bas nisto, spie od 10 do 7-8 sabajle bez budenje i preku den po dva pati na 2,3 saati. Toa e od 11 do 1, 2 porucek i od 5 do 7,8 zavisi :D miren, se sam si igra :D baska neznam sto e placenje bebesko, detevo ne place ic, osven ako padne i se udri taka povekje :D
     
    На Asja, SamovilkaH и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  19. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Леле @galapce ко за мојава најголема да читам, будењето за млекце навечер, нејадење, крвната слика...
    Еве ја 5 години ќе прави и уште мака мачиме со јадење:@ гадлива е леле мајко, денес ми исповрати пак... со саати јадење се молиме, чува во уста месото:envy: а за бомбони и слаткуринки нема гајле, џвака голта..
    Велат со деца така било, периоди, ќе поминело. Еве 5 години кај нас, кај и да е ќе помине:rofl:
     
    На mama89, SamovilkaH, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    мајки ај да ве прашам дали некоја од вас има користено топломер од тие поскапите околу 3000денари што се, и дали се исплати за тие пари или да земам обичен- дигитален ?