1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Oo stom si ti pod 30 imas vreme. Jas kasno pocnav ☺
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Разликата меѓу децата не влијае на тоа дали заедно ќе играат или не, тоа е до детето. Што дека јас тука во комшии имам фамилии со деца, секое во свој двор си игра. Мм го носи синко на игралиште, сам нема шанси да го пушти оти улицата е премногу прометна. Таму претежно се поголеми деца, си игра со нив, ама искрено, не е тоа тоа... затоа за викенди го носиме кај пријатели со деца на приближна или иста возраст, или тие доаѓаат кај нас. И моиве ќе бидат пет и пол години разлика, па не му се притресувам многу. Факт е дека му фали друштво дома, ама по цел ден е во градинка, а за викенди не му е ускратена дружбата во никој случај.
     
    На mama89, bittersweet, galapce и 6 други им се допаѓа ова.
  3. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    coffee_med.jpg

    Ајде мамички,бујрум кафето од мене денес.:):)
    Синко спие прва тура преспивање.Имаме бурен период нос де тече чешма де затнат.Кашла има шлајмови не може да ги извади,па ко ке се закашла повраќа.Па пиштење за пресоблекување:sweat::sweat:.
    Со јадење перидов слабо што од затнат што е + ваѓа четворка доле десно.Неподнослив е.Слатки маки.
    Се научи перидов мн сака да се гушка и бакнува ама само со домашните од непознати бега и се крие.
     
    На Sky-butterfly, galapce, Eli23 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Dobro utro dobar den :)ubav soncev den denes,sme spiele bas dobro so malava cela vecer,nemozam da se pozalam od sekogas si spie mirno osven koga imala maka so virus ili zapce.
    Se mislam sto za rucek |(nemam nekogas idei veke :whew: doma zameteno zabrisano uste toa da spremam i malce tus ke mi dojde dobro,ama mm spie malata nakaj 14/15ja zaspivam pa ke treba da pocekam :?: treba da se pazaruva denes frizideron zamrznal sam e:D imajte ubav den:f:
     
    На Sky-butterfly, SpangeBob, SamovilkaH и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Добар ден и од мене
    Колку рано стануваме па околу 8,9 веке сите обврски ни се подмирени. Кафе испиено, избањати, јадени...
    Сега малата спие јас малку да украдам време на фемина. Денеска нешто посебно е расположена за пеење, пее ли пее.... И давав сокче нешто слабо несакаше да пие па ајде после спиење пак ке се обидам :)
     
    На mama89, SpangeBob, SamovilkaH и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Ne go cekame sonceto, mu se naljutivme i iskocivme na dozdot :D ludilo i nego i mene ne fakja denovive doma... IMG_20160503_121408_1.jpg
    Setnavme, padna malku se isprlja pa dojdovme doma, mu napolniv kada se iznaigra, se iznaslapka, pa eve sega samo sto ispi 200ml mleko i zaspa, mama sega raat 3 saati :)
     
    На kjukli, chocolade, mama89 и 13 други им се допаѓа ова.
  7. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    @mariz ни лето да чекаш, ни ништо. Фати се со работа. Мирно бебе имаш ти, гајле немаш. Што да кажам јас со еден палавко дома и две на пат. Спремна сум за журки :party:
     
    На mama89, galapce, Eli23 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Nie sme ranobudci isto. 6:30 - 7 veke budni fi isprakame tayo i bato, dorucek pa nakaj 9 veke zaspiva. Jas kafe so nea si pijam koj da ja ceka da zaspie. Denes so vremevo nema setanje kako sto pravime sekoj den samo go zemavme batko od gradinka na brzinka pa doma. Nekako rano i se prispa se utepa od placenje i morav pak so cicanje da ja zaspijam a probuvam preku den da i go otkacam cicanjeto skroz se vrakam na rab na kraj na maj. Of sto mi e zal kako ke se navikne
     
    На mama89 и tincemajmunce им се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Детево уште ми спие (facepalm) од 11:30 уште тера хахаха
    Дајте идеја за ручек, ама за синко не за нас :D
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Jas denes i dadov kompir so spanak morkovce i malku mlado lukce i ubavo se najade
    Masala syo ubavo ti spie blaze si ti
     
    На Asja, Eli23 и mariz им се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Jas telesko staviv da se vari, so tikvicka, crvena lekja, morkov, celer, domat i kromid. Sakav i paskanat ama cudno mi izgledase potemnel cel :/ kjuti dali go izmoriv nadvor se utepa od spienje... 4 neverojatni saati i uste spie :D
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Se ima izmoreno fraerot setajki :D
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.697
    Допаѓања:
    72.592
    Пол:
    Женски
    Aaa cim vaka sekoj den vakva setnja kje imame :D i po edna ugornica za race go kacuvav, izmoren sirot. Posle banjanjeto placese duri za spienje, a on e dete sto retko place :D ama kaj i da e kje go budam da rucka :)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Смеа сме со муабетиве ,ќе прочитам ваши мислења и ќе речам ете не сум само јас смирено- рилекс :Dали тоа само за момент , кога ќе ми текне каква криза ме фаќа особено навечер и се така во круг ...
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Каква среќа имаш ти, и да се наспиеш со него и ручек да направиш и по дома се да си завршиш .... Синко сабајле како стана во 8 дури сега во 3 заспа и ќе поспие уште пола саат највеќе,се одмара толку доста му е и после пак беснеење,трчање и не се уморува никако,дури вечер во 11 ипол 12 ќе заспие.Енергија и батерии фул,хахха незнам и јас се чудам како издржува.
     
    На iloveyou29 и mariz им се допаѓа ова.
  16. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Епа ме виде со едното турбо, неколку дена пред да се породам со волкав стомак. Сега без стомак со две деца...екстра турбо мафија.

    Од денеска почна жена да иде да ми помага по неколку саати, па се реорганизирам да си поолеснам малку.

    Вие кафе пиевте денеска?
     
    На kjukli, eleni27, mama89 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Јас го чекам мм за да ми почне денот. :D Среќа заспа сега поцврсто, па ја оставив, инаку се во раце ми беше или спие на мене. А ја оставам веднаш се буди и бара да цица и се така во круг се вртиме. Нит кафе сум пиела ни сум јадела асално, само вода до мене и сок.
    @zuto алал да ти е како издржуваш и се снаоѓаш, инспирација си за нас со едно што се жалиме чат-пат.:angel:
     
    На kjukli, eleni27, mama89 и 9 други им се допаѓа ова.
  18. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.244
    Пол:
    Женски
    Me poteekas na mene so prvoto samo gledav na saat 4 koga ke dojde ☺. Kafe od noga jadenje od noga se isusiv. So vtorovo nekako pol3sno mi e deka e pomirnicka kolku tolku. Uspevam i rucek da napravam nesto nabrzinka ☺
     
    На mama89, Eli23 и RainBow им се допаѓа ова.
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Уште да се исушев добро ќе беше.(hollest) Ми останаа седум кила од пораѓај, сега на осум се качиле. :D Ми се чини повеќе ми се јаде од трудна кога бев, а и не се ускратувам од страв за млекцето, само тоа да има, па ќе се борам понатаму со слабеењето.
    Мм да дојде и ручек да направи и бебе да земе за јас да се средам, па после може он да си прилегне.:wasntme:
     
    На Kaetana, iloveyou29, mariz и 3 други им се допаѓа ова.
  20. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски

    Cekaj ke se isusis,ima vreme ke se vratis na starata kilaza i plus nekoe kilce vo minus.8)8)
    Devet meseci se stavale kilata sega im treba period da isceznat.:o::o:
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.