1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медитација

Дискусија во 'Канта' започната од endlesslove, 23 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. endlesslove

  endlesslove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Медитација е состојба без мисли кога ја одмараме душата од негативните мислите кои ни поминуваат низ глава секојдневно, замислување на нешто убаво или состојба без мисли па би сакала да ве прашам за искуствата кои сте ги доживеале ,дали ви помогнала медитацијата?
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  3.583
  Има ваква тема веќе во посоодветниот подфорум Психологија
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.