1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медицина - логопеди

Дискусија во 'Образование' започната од LovelyGirl, 29 септември 2011.

 1. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Што мислите за оваа насока на медицинскиот факултет, колку е преспективна, колку годишно се запишуваат, дали е тешко и што по завршувањето можеш да работеш?
  Сега сум 4та година гимназија и многу ме влече биологијата, но сеуште не сум се определила што ке студирам, размислувам за оваа насока, ама не сум сигурна. :?:
  Ако може некое искуство, мала помош од вас феминки да се кажат лошите и добрите страни на оваа насока. :)

  Ако има иста тема слободно избришете ја или пак ако нешто има за корекција кажете. :)