1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медицинска физика

Дискусија во 'Образование' започната од Ицолгудбејбе, 23 октомври 2015.

 1. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.134
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Ке може ли некој да ми препорача добра книга по Медицинска физика а да не е онаа од Невенка.А (за на факултет ми треба)или пак ако знаете некоја добра страна на нет за Медицинска физика да препорачате.
  Поздрав☺
   
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.959
  Допаѓања:
  20.335
  Пол:
  Женски
  А може да те прашам што се учи во средно медицинско Физика? за сестра.
  :D
  Благодарам однапред!
   
 3. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.134
  Пол:
  Женски
  Истото како и на факултет(на факултет е повторување пд средно)
  Флуиди
  Бранови
  Лостови
  Закони за притисок ,вискосност на тела итн
  Кинетичка-Потенцијална енергија
  Механичка работа и моќност на срце.
  Основи на атомска и молекулска физика(атом,зрачења,ефекти,магнетна резонанца ,рендген,магнети итн)
  Тоа е тоа одприлика.Се надевам дека ти помогнав .Поздрав
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.959
  Допаѓања:
  20.335
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу! навистина ми помогна :))
  Поздрав и до тебе:) :inlove:
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.134
  Пол:
  Женски
  Не е мнолгу тешко туку мнолгу досадно ☺
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.