Медицинска физика

Дискусија во 'Образование' започната од Ицолгудбејбе, 23 октомври 2015.

 1. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.121
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Ке може ли некој да ми препорача добра книга по Медицинска физика а да не е онаа од Невенка.А (за на факултет ми треба)или пак ако знаете некоја добра страна на нет за Медицинска физика да препорачате.
  Поздрав☺
   
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  18.179
  Пол:
  Женски
  А може да те прашам што се учи во средно медицинско Физика? за сестра.
  :D
  Благодарам однапред!
   
 3. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.121
  Пол:
  Женски
  Истото како и на факултет(на факултет е повторување пд средно)
  Флуиди
  Бранови
  Лостови
  Закони за притисок ,вискосност на тела итн
  Кинетичка-Потенцијална енергија
  Механичка работа и моќност на срце.
  Основи на атомска и молекулска физика(атом,зрачења,ефекти,магнетна резонанца ,рендген,магнети итн)
  Тоа е тоа одприлика.Се надевам дека ти помогнав .Поздрав
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  18.179
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу! навистина ми помогна :))
  Поздрав и до тебе:) :inlove:
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.121
  Пол:
  Женски
  Не е мнолгу тешко туку мнолгу досадно ☺
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.