1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мед

Дискусија во 'Диети' започната од lopez.jeni, 17 ноември 2013.

 1. lopez.jeni

  lopez.jeni Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Да ве прашам дали е медот штетен за време на диета, имам слуснато дека иако има шеќер тоа е природен шеќер и не е штетен доколку се користи во умерени количини сакам да ми кажите ваше мислење :!:
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  9.973
  Ne e medot voopsto steten,jas sekoe utro pijam casa mlaka voda,so edno lazice med I jabolkov ocet ili limon za zabrzuvanje na metabolizmot.
   
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  3.772
  Допаѓања:
  7.149
  Пол:
  Женски
  Медот е многу корисен, јас се давам во него, неможам да престанам да јадам, нешто највкусно ми е :mm:
   
  На Ели7754 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Дедо ми прави мед...природно неможе да не е здраво, ама уште да можеше некој да ме натера да јадев редовно.
  Инаку сега поради лошата крвна слика, зимам повремено мед со мешано семе од коприва.
   
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.274
  Една супена лажица мед и две-три супени лажици вода се мешаат убаво и се пие.
  Ова заменува еден оброк. Внатре ги има сите потребни здрави состојки.

  Втор начин е, една кафена лажичка мед, една лажичка природен јаболков оцет (никако индустриски) и млака вода. Се меша и пие наутро. Вкусно е. Ја прочистува крвта, се бори против холестеролот , го јакне имунитетот и ве прави сити, за да не поручувате рано. :)
   
 6. corto.maltese

  corto.maltese Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.029
  Пол:
  Машки
  Пчела е :o ?
  Се шалам ;). Ај рецептот за мед ако може, плизз!
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.975
  Допаѓања:
  17.558
  Пол:
  Женски
  Кога си држев диета за доручек јадев две кафени лажичиња мед и цимет.Верувајте поубаво нешто нема :D
  Така да не е ни штетно,туку може да се каже ефикасно :)
   
 8. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.155
  Допаѓања:
  13.810
  Пол:
  Женски
  Препорачајте добар мед со оглед дека не можам да најдам домашен.
   
 9. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.007
  Допаѓања:
  3.908
  Медовите на Krnjevac од Србија - од липа, багрем, цветен и ливадски. Цената е нешто поскапа - околу 350 ден. тегла 720гр. а има и помали грамажи - но на вкус и според кристализацијата делуваат навистина природни.

  Ги има во Тинекс, мислам и Веро.
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.155
  Допаѓања:
  13.810
  Пол:
  Женски
  Зедов ливадски од тинекс. Супер е
  Фала на препорака
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 11. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.007
  Допаѓања:
  3.908
  Фала на пчелите и цвеќињата :f: ;)
   
  На kikin и kikkki им се допаѓа ова.
 12. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Машки
  Ako saka nekoj med planinski ili livadski neka pisi. Cist ne e mesan so prehrana.
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.