Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација после породувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од NoellePage, 19 јануари 2013.

 1. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.757
  Мајки, после колку време од породувањетодобивте циклус, а сте доеле?
   
  На Sunshine*baby му/ѝ се допаѓа ова.
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.034
  Враќање во форма по породувањето

  Јас добив после два ипол месеца од породувањето. Но, на точно два месеца од породување имав мало крварење.
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Враќање во форма по породувањето

  Со првото после 9тиот месец,а со второто после 11 месец.Колку пари за улошки сум заштедела :lol:
   
  На koritsaki, friendy и meU им се допаѓа ова.
 4. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Враќање во форма по породувањето

  Јас после точно 3 месеци... т.е. точно една година откако останав бремена, а се си мислев ќе бидам на раат уште некој месец
   
 5. mama.23

  mama.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  Враќање во форма по породувањето

  јас добив после 8 месеци
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  20.224
  Допаѓања:
  177.855
  Пол:
  Женски
  Добив точно на месец дена после породувањето. На 14 март се породив, на 14 април добив. Ама ми траеше повеќе од две недели, па морав да пијам Ерготил капки. Прво мислев да не е заостанато крварење, ама после преглед на гинеколог ми кажаа дека е менструација.
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.835
  Пол:
  Женски
  Со првото дете после 6 месеци, со второво исто.
  Во текот на претходните месеци во периодот од 2-5 (септ. окт. ноемв.) имав слаби крварење од 1-2 дена, ама минатиот месец точно на 5 јануари си го добив вистинскиот циклус со 7 дена поплави...баш поплави, имав циклус како да сум 15 годишна. |(

  едит-редактирам...декември месец ме скокна секакво крварење и си мислев дека пак сум закачила :wasntme: :tmi: , одма трк на по тест-негативен излезе :whew: , па трк на гинеколог за потврда и утредента ми дојде циклусот.
   
 8. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  7 недели по пораѓај со првото, а еве сега 17 поминаа, а уште не сум добила... Док вели се успале јајниците :lol: Претпоставувам дека е се ок, кога тогаш....
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  Мене ми дојде 11,5 месеца по породувањето, дали има врска доењево незнам, но само што престанав да дојам наредниот ден ми почна :D
   
 10. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  22.070
  Пол:
  Женски
  мене ми дојде после 6 недели ..Нормално како и секогаш :)
  Иако ја доев малата до 6 месеци, незнам дали има некоја поврзаност ова :?:
   
 11. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.948
  Пол:
  Женски
  Јас добив после 1 год. и 9 месеци .Уште се секирав дека нешто не е добро со мојот организам што не добивам,будала :headbang: а што раат бев и плус пари за улошки заштедив :D
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MaliotPrinc

  MaliotPrinc Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  16
  Мамички, не наидов на соодветна тема за моево прашање па решив овде да побарам совет.

  Ме интересира дали после пораѓај при односи ви потекло крв ? Не се работи за менструација бидејќи после однос протекува крв и после неколку часа запира. Ова ми се случува при секој однос и искрено ме плаши. Докторката (гиниколог) при преглед на ехо рече дека се е во ред, дека матката си е повлечена на свое мест, исто и другуте органи биле на свое место. А и при секој однос увствувам болка, како некоја препрека да имам во внатрешноста на половина.

  Ве молам за совет. Tnx
   
 13. ana.tinkerbell

  ana.tinkerbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  234
  Јас добив сега брзо, после 4 и пол месеци, забораив какво е чувството :tmi:
   
 14. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Откако се породивте имате промени со месечен циклус?
  Мислам дали ви трае повеќе или помалце, дали крварите повеќе или помалку?
  Ох, и најважно, ПМС и болки пред и за време на циклусот, има промени?
   
 15. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  203
  Луѓе јас добив прошлиот месец значи после седум месеци, а сега овој месец еве уште ми го нема :?: Инаку дојам можи да е до тоа, требаше околу 25 да ми дојди прошлиот месец ми дојде на 28 (со мм се пазиме многу значи неверувам дека можи да е тоа :doh: )
   
 16. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  мене после породувањето ми течеше 10 дена, после 15-тина дена ми дојде пак, и повторно 10 дена, и отогаш секој месец ми доаѓа редовно, како и порано и ми трае 3-4 дена...
   
  На ece1279 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741
  После пораѓаите циклусот ми се менуваше после првиот болките ги снема а претходно бев на кетонал инекции од обилна ми стана ептен слаба после спонтаниот пак ми се врати обилна а после вториот пораѓај ми се смени пак на слаба и такава и ми остана
   
 18. ana.tinkerbell

  ana.tinkerbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  234

  Ануле, мене вториот пат ми каснеше точно 13 дена и добив, и јас се исплашив ама нормално е не се секирај ќе добиеш
   
  На anule88 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  203
  Фала ти ана да вистина имаш право добив :D
   
  На ana.tinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Девоjки од од пред 3/4 дена прекинав да крварам, буквално со дневни влошки поминувам. Дали е нормално тоа што барем еднаш во денот, имам минимално исфрланjе на парчинjа. Инаку откако ми паднаа конците, си користев класични влошки. Сега кога е нормално да добиjам? 28 дена од кога ми престанло или е различно?