1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метал

Дискусија во 'Музика' започната од fairytale, 17 декември 2009.

  1. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.210
    Пол:
    Женски
    Bolje ne prasuvaj hhhhhh :)
     
  3. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Go pocituvam osoveno zatoa sto sum cesto vo kontakt so lugje koi ja slusaat ovaa muzika....edno vreme i jas ja imam slusano...No ideiti za anti hrist ,satana i smrt ..e toa e vekje vlaganje u krajnosti....
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  4. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Го почитувам секој жанр на музика. Зависи за каков метал станува збор. Полесна музика прифаќам, но оние насилните немам нерви да ги слушам.
     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    јас сум си металче во душа :) но највеќе си слушам готик бидејќи најдобро ми прилега на нервите :D
     
    На ELIDavor, Hard Rock, Janina и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    не го мразам овој правец на музика...ама далеку од тоа дека го сакам :lol: :lol: :lol:
    не ги сфаќам луѓето кои ја слушаат оваа музика ниту нивните идеали (а не се ни трудам да ги сватам) :D
    како и да е ДЕМОКРАТИЈА - секој има право на мислење и изразување :mrgreen:
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Значи против музиката немам ништо , не ја слушам но сепак убаво е да има разновидост во музичките правци ,но тоа обожавање на смртта, распнување на крстови, екстремен садо-мазохизам , е тоа ми е морбидно.
    Ај некој од металциве нека ме просветли, која е филозофијата ? :D
     
  8. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Имате многу погрешно мислење за металците и имате предрасуди.Значи слушањето метал музика не значи дека си антихрист или дека ја обожаваш смртта или мачење,бесење итн.За мене таа музика е најубава,на неа најмногу можам да се олабавам коа сум под стрес и најмногу можам да се расположам.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Anonymous666, Ekstaza и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Супер си е бе металот...само оние што немаат баш некое знаење за овој тип музика- имаат мислење дека тоа е музика за обожавање на смртта и ѓаволот итн, што воопшто не е точно.Како и секој музичар и секоја група и металците си имаат приказна за која сакаат да направат песна па така некои го опеваат Бог, некои ѓаволот и смртта, некои љубовта, некои митологијата, приказните и магиите, некои начинот на живот и другарството итн. Мое е што ќе одберам да слушам!
    Има многу видови и подвидови метал па така и групите се бројни!
    Јас лично не сум некој активен слушател на металот, ама кога сум расположена си слушам најчесто power metal,murder metal, thrash, heavy,gothic, и се што не ме напиња , што значи не поднесувам death, black, melodeath и сл. ретко сум расположена за нив и нивното брутално врескање! :twisted: :twisted: :twisted:
     
    На Lolo5, ELIDavor, Ekstaza и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Elenaaa

    Elenaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Go mrazev metalot i zaedno so moite drugarki imavme predrasudi za metalcite(deka ne se banjaat imaat dolgi mrsni kosi itn) :D se dodeka ne zapoznav eden decko koj go slusa istiot zanr (duri i sviri vo metal bend) i se zaljubiv :D togas sfativ deka i metalcite se luge i deka ne se cudaci i deka od metal do metal ima razlika.Inaku i jas ne gi sakam onie agresivnite sto se derat ko nenormalni.Inace od togas pocnav duri i jas da slusam metal(iako ne e bas metal tuku alternativen rock..takvo nesto..) I mn gi sakam Perfect Circle,Godsmack,Tool,Alice in chains, Mad season... Se zaljubiv vo niv :D hehe pozz
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    не дека сум некој страстен обожавател на метал.....ама Брус Дикинсон :roll: просто го обожавам човекот
     
  12. bilegnr

    bilegnr Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    значи не постои таква музика како металот што може толку да го крева адреналинот... само треба да и се препуштиш иначе дека лугето имаат предрасуди за металците тоа е факт... ( си знам по мене... јас слушам секаков вид на метал, секаков вид на рок и понекогаш панк... почитувам сечие мислење и определби... но не можам да сватам зошто толку ги имаат земено наудолу металците...) па нели сме сите луѓе? :D
    па не е фер!!! :lol: во секој случај металците се најубавите , најстраствените и прилично чуствителни момци... иии девојки :mrgreen:
     
    На Lolo5 и punkrocker-girl им се допаѓа ова.
  13. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    :o женска зар ти мислиш дека Метал музиката е само тоа обожавање на смртта, распнување на крстови, екстремен садо-мазохизам ?!?!?! :worried:hock:
    ама ајде.....мој омилен бенд е Христијански Метал бенд - As I lay dying :twisted: .. значи тука сигурно не ти зборуваат за смртта како шо кажа ти туку има и бендови кои се посветении на религијата....
    така да ... знајме сите дека повеќето во Македонија луѓево живеат со предрасуди што стварно ужасно ми иритира....
    така да просветлете се сами ;)
     
    На Lolo5 и khaleesi им се допаѓа ова.
  14. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    I ova e metal...po metalno zdravje...sho mu falii...

    [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OIh3nO6-V_A&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OIh3nO6-V_A&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
     
    На punkrocker-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. purpurna

    purpurna Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    31
    METALCI NE MORATE DA IM SE PRAVDATE NA OSTANATITE TOJ STO SAKA DA GO RAZBERI METALOT KE BARA SAMIOT DA JA SVATI SUSTINATA NA MUZIKATA.NIKOGAS NE SE SUDI PO NADVORESNIT IZGLED IMA LUGE STO IZGLEDAAT PREMNOGU PRISTOJNO NO SEPAK JA OBOZAVAAT SATANTA.SLUSAJTE I PONATAMU TOA STO VI e prijatno za uvo.
    http://www.youtube.com/watch?v=UpBY9Odeiu8
     
  16. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    сакам метал!
     
    На punkrocker-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    Change of Heart! ја обожавам :!:
     
  18. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    Obozavam metal ! Dushichki se :twisted:
     
  19. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    На Hard Rock и Chelsea им се допаѓа ова.
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    да се надоврзам
    [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/TMbEX08hu2Y&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/TMbEX08hu2Y&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]