1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метал

Дискусија во 'Музика' започната од fairytale, 17 декември 2009.

 1. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.008
  Пол:
  Женски
  Bolje ne prasuvaj hhhhhh :)
   
 3. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Go pocituvam osoveno zatoa sto sum cesto vo kontakt so lugje koi ja slusaat ovaa muzika....edno vreme i jas ja imam slusano...No ideiti za anti hrist ,satana i smrt ..e toa e vekje vlaganje u krajnosti....
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Го почитувам секој жанр на музика. Зависи за каков метал станува збор. Полесна музика прифаќам, но оние насилните немам нерви да ги слушам.
   
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  јас сум си металче во душа :) но највеќе си слушам готик бидејќи најдобро ми прилега на нервите :D
   
  На ELIDavor, Hard Rock, Janina и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  не го мразам овој правец на музика...ама далеку од тоа дека го сакам :lol: :lol: :lol:
  не ги сфаќам луѓето кои ја слушаат оваа музика ниту нивните идеали (а не се ни трудам да ги сватам) :D
  како и да е ДЕМОКРАТИЈА - секој има право на мислење и изразување :mrgreen:
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Значи против музиката немам ништо , не ја слушам но сепак убаво е да има разновидост во музичките правци ,но тоа обожавање на смртта, распнување на крстови, екстремен садо-мазохизам , е тоа ми е морбидно.
  Ај некој од металциве нека ме просветли, која е филозофијата ? :D
   
 8. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Имате многу погрешно мислење за металците и имате предрасуди.Значи слушањето метал музика не значи дека си антихрист или дека ја обожаваш смртта или мачење,бесење итн.За мене таа музика е најубава,на неа најмногу можам да се олабавам коа сум под стрес и најмногу можам да се расположам.
   
  На IamSexyAndIKnowIt, Anonymous666, Ekstaza и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Супер си е бе металот...само оние што немаат баш некое знаење за овој тип музика- имаат мислење дека тоа е музика за обожавање на смртта и ѓаволот итн, што воопшто не е точно.Како и секој музичар и секоја група и металците си имаат приказна за која сакаат да направат песна па така некои го опеваат Бог, некои ѓаволот и смртта, некои љубовта, некои митологијата, приказните и магиите, некои начинот на живот и другарството итн. Мое е што ќе одберам да слушам!
  Има многу видови и подвидови метал па така и групите се бројни!
  Јас лично не сум некој активен слушател на металот, ама кога сум расположена си слушам најчесто power metal,murder metal, thrash, heavy,gothic, и се што не ме напиња , што значи не поднесувам death, black, melodeath и сл. ретко сум расположена за нив и нивното брутално врескање! :twisted: :twisted: :twisted:
   
  На Lolo5, ELIDavor, Ekstaza и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Elenaaa

  Elenaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Go mrazev metalot i zaedno so moite drugarki imavme predrasudi za metalcite(deka ne se banjaat imaat dolgi mrsni kosi itn) :D se dodeka ne zapoznav eden decko koj go slusa istiot zanr (duri i sviri vo metal bend) i se zaljubiv :D togas sfativ deka i metalcite se luge i deka ne se cudaci i deka od metal do metal ima razlika.Inaku i jas ne gi sakam onie agresivnite sto se derat ko nenormalni.Inace od togas pocnav duri i jas da slusam metal(iako ne e bas metal tuku alternativen rock..takvo nesto..) I mn gi sakam Perfect Circle,Godsmack,Tool,Alice in chains, Mad season... Se zaljubiv vo niv :D hehe pozz
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  не дека сум некој страстен обожавател на метал.....ама Брус Дикинсон :roll: просто го обожавам човекот
   
 12. bilegnr

  bilegnr Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  значи не постои таква музика како металот што може толку да го крева адреналинот... само треба да и се препуштиш иначе дека лугето имаат предрасуди за металците тоа е факт... ( си знам по мене... јас слушам секаков вид на метал, секаков вид на рок и понекогаш панк... почитувам сечие мислење и определби... но не можам да сватам зошто толку ги имаат земено наудолу металците...) па нели сме сите луѓе? :D
  па не е фер!!! :lol: во секој случај металците се најубавите , најстраствените и прилично чуствителни момци... иии девојки :mrgreen:
   
  На Lolo5 и punkrocker-girl им се допаѓа ова.
 13. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  :o женска зар ти мислиш дека Метал музиката е само тоа обожавање на смртта, распнување на крстови, екстремен садо-мазохизам ?!?!?! :worried:hock:
  ама ајде.....мој омилен бенд е Христијански Метал бенд - As I lay dying :twisted: .. значи тука сигурно не ти зборуваат за смртта како шо кажа ти туку има и бендови кои се посветении на религијата....
  така да ... знајме сите дека повеќето во Македонија луѓево живеат со предрасуди што стварно ужасно ми иритира....
  така да просветлете се сами ;)
   
  На Lolo5 и khaleesi им се допаѓа ова.
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  I ova e metal...po metalno zdravje...sho mu falii...

  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/OIh3nO6-V_A&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/OIh3nO6-V_A&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
   
  На punkrocker-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. purpurna

  purpurna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  31
  METALCI NE MORATE DA IM SE PRAVDATE NA OSTANATITE TOJ STO SAKA DA GO RAZBERI METALOT KE BARA SAMIOT DA JA SVATI SUSTINATA NA MUZIKATA.NIKOGAS NE SE SUDI PO NADVORESNIT IZGLED IMA LUGE STO IZGLEDAAT PREMNOGU PRISTOJNO NO SEPAK JA OBOZAVAAT SATANTA.SLUSAJTE I PONATAMU TOA STO VI e prijatno za uvo.
  http://www.youtube.com/watch?v=UpBY9Odeiu8
   
 16. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  сакам метал!
   
  На punkrocker-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  Change of Heart! ја обожавам :!:
   
 18. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  9
  Obozavam metal ! Dushichki se :twisted:
   
 19. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  На Hard Rock и Chelsea им се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  да се надоврзам
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/TMbEX08hu2Y&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/TMbEX08hu2Y&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]