1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме лажи!

Дискусија во 'Разделби' започната од dondor4e, 12 август 2010.

 1. dondor4e

  dondor4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Pred nekoj den na deteto mu priznav deka go sakam a toj ima devojka mi rece deka ke razmislel pa ke mi kazel i ne mu dadov rok mu rekov koga ke se odluci togas no negovata devojka ne e od makedonija i sega za brzo ke si odi,toj mene mi velese deka mu sum se svigala i sakal da izlezeme jas nastojuvav deka koga ke raskini togas ke mozeme da izleguvame,i denestoj im raskaza na celoto drustvo(znaci kakov idiot) i tie pocnaja da vikaat kako nezdravi -4- a i devojkata negova dojde i pred mene se bacija i on odma mi se opuli vo ocii . potoa go prasav na koj kazal sto sum mu priznala, me pravese budala deka na nikoj ne kazall ...sto da pravam ve molam pomognete mi :sweat:
   
 2. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Типот крајно идиотски се испонашал,no offence ама или станува збор за некое недозреано детенце што не ја оправдува ни најмалку неговата кретенска постапка,но ја прави донекаде разбирлива.Ти си направила очигледно погрешна проценка.За едно такво отворено признание во иднина гледај барем малку да го процениш карактерно,ако ништо друго барем да разграничиш дали се работи за тиква или шупелка недозреана или некој од кој може да се очекува нормален и здрав муабет.Но,шта је ту је,не си ти крива,напротив ваквиот храбар потег е за поздрав,но очигледно си ја избрала погрешната личност.
  Е сега, :!: немој во никој случај да се бедираш,да запаѓаш во депресии или на било кој начин да му дадеш до знаење дека неговата постапка те повредила.Најмалку од се` го заслужува тоа.Напротив,прави се како ништо да не било,или пак можеш да играш во негов стил и да кажеш дека тоа не било кажано сериозно,туку само така безвеза,дека само си го провоцирала бла бла...А тој ако се обиде некако да се оправдува,речи му дека не ти значи толку дека нема врска,нека си продолжи тој со девојката и дека не сакаш ти да бидеш причина за евентуалниот крај на врската.Верувај ми дека дури и да се скара со неа и да те моли да бидете заедно,не заслужуваш некој со вакво идиотско однесување.
   
 3. dondor4e

  dondor4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Blagodaram za sovetot :) no jas mu kazav deka nesakam da bidam pricina za nivnata razdelba ,no najmnogu me zagrizuva sto ke me zemat kako na zafrkancija i ke me zafrkavaat zatoa sto i tie se idioti ,na msn mi veli deka mnogu mu znacam i zosto porano ne sum mu kazala dodeka nemal devojka,a vo zivo se isponasa kako da sum nekoja budala koja e zatreskana po nego.... a se poznavame vejke pogolgo vreme :(
   
 4. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  Едно ќе ти кажам КРУГОТ СЕ ВРТИ! Кога тогаш тој ќе те моли. А ти отфрлиго,заборави дека постој,едноставно игнорирај го. Тој има типично детско понашање.Но еден ден ќе се кае да знаеш.Не се секирај ти поради него ,НЕ ВРЕДИ!
   
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  875
  ja na tvoe mesto ne bi se bedirala, nego fino lepo koga ke ti pisuva na msn neznosti i ke ti simnuva dzvezdi snimi go razgovorot i udri kaj sto boli. stavi go na fb...ili prati go na negovite drugari, ili na zenska mu ili....najdi nacin da go stavis kaj sto mu e mestoto.

  ja malku sum zlobna ama se nerviram koga citam vakvi problemi vo koi zenska osoba se cuvstvuva povredena od maski idiotski, detski i neiziveani postapki. sekako sme popametni od niv neli? ;)
   
 6. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Начи тотален Кретен .. Не ми е јасно какви се ове машките :^) :@
  Мислм дека не вреди .. и заслужуваш подобар ..
  Батали го знам дека го сакаш и ти е тешко но тоа што го направил е крајно безобразно :!:
  Аи како што кажа срцулка .. Круфот Се Врти .. па и девојка му кога ке свати каков е ке му раскине па ке те моли он да бидете заедно .. поздрав :*
   
 7. dondor4e

  dondor4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Navistina ima decko ponasanje no nego voopsto ne go boli zosto ima devojka zosto neznaj samiot da si gi izbroj na prsti so kolku izlegol i so kolku se smuval a da go kopiram razgovorot mozebi ne vredi mislam dali ima nekoj drug nacin sto poveke ke go boli?
   
 8. dondor4e

  dondor4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  I jas mislam deka ednas ke me moli ama nikogas ne e iskren pa ne ke mozam da mu veruvam :D
   
 9. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Глупак со тоа што си му го признала сега само ќе лета во облаци и ќе мисли дека е фраериште а воопшто не е .Очигледно е дека нее за тебе со таквото однесување исто како да те понижил.Не му обрнувај повеќе внимание!
   
 10. dondor4e

  dondor4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  No mislam deka jas sum najvinovna bidejki mu priznav :( ;(
   
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.275
  дондорче, смири се бре девојче, имаш само 13год, а веќе во какви каши се наоѓаш.
  Најди си прво симпатија, а не да се напикуваш во нечија врска и после да отвараш тема овде на форумов.
  И те молам почитувај ги правилава овде, а не латиница и наслов на дијалект.
   
 12. nahidadida

  nahidadida Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  sakam sovet se sakame ma sum mnogu ljubomorna me laze izneveruva kako dagi smiram rabotive
   
 13. Paccc

  Paccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
   
 14. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Тој уште е детенце во умот затоа така :o