1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме сакал... но ме остави...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од slatka.slatka.mala99, 31 август 2013.

 1. slatka.slatka.mala99

  slatka.slatka.mala99 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ситуациијата ми е тешка, периодот што го поминувам уште по тежок.......
  премногу сум вљубена во еден дечко сега не е со мене нашата приказна е голема се започна пред 3 години пред 3 тешки години.Кога имав 15 години ми беше симпатија трчев по него по училиште но тој не ме забележуваше бидејки имамше девојка, поминаа 3 години тој почна да трча по мене да ме бара да посакува да биде со мене но се уште идеше со истата девојка мене тој ми се допагаше но не го сакав и го одбегнував баш поради тоа дека има девојка но еден ден се скарав со мојот дечко со кој одев бев многу разочарана и се напив премногу и се сретнав со тој дечко ( случајност ) и тој кога ме виде посака да биде со мене, јас пијана + разочарана излегов со него се согласив да ме испрати , поминавме само 10 мин заедно бидејки мене почна мн да ми се спиее бидејки бев пијана ме испрати до дома и утрето кога се разбудив и кога ми текна со направив си помислив згрешив но како сега ке го погледнам во очи сега ке ми кажува ли бар здраво ке ми пишували како некад на фб .... помина некое време гледам се вклучува на фб и ме прашува како сум дали сум се оправила и така почнавем да пишуваме да се зближуваме да се запознаваме да се слушаме па и да се гледаме ....... 4 месеци излегуваме скришум почнав да чувствувам љубов спрема него тој ми вети дека ке ја остави девојката и дека сака да го продожи животот со мене но времето си поминуваше тој повеке беше со мене отколу со девојката но сепак усте идеше со неа, почнав да љубоморам да го претискам да ја напушти ако ме сака но тој беше мн спречен бидејки девојката е психопат невиден се тепат секојдневно....... поминавме уште неколку месеци и јас му се ја предадов својата невиност :( тој ден тој беше пресрекен бидејки јас сум откачена девојка ( во позитивна смисла ) дружам се со машки неочекуваше он од мене дека на 19 год сум невина но времето помина моравме да се разделиме бидејки тој сеуште одеше со неа јас еден ден решив да и кажам за мене и него и го направив тоа но таа не реагираше никако само мене ме избрука а со него како ништо да не беше се разбеливме јас и он и секој по својот пат појде помина година немавме контакт никаков се сретнувавме во градот во кој живеевме се гледавме ( одалеку се гледаше дека нашата љубов силна........ тој ме бараше кога се опиваше ми досагаше нокно време но се беше залудно јас затоа време само се надевав дека еден ден па ке ми се врати и така пред 5 месеци тој па ми се врати па посака да почнеме заедно но пак истата прецка ДЕВОЈКАТА негова усте неможеше да ја остави ја вара ја тепа пред сите и другарите негови знаат и вели пред сите не те сакам остави ме да си го живеам животот но таа му се заканува со самоубиство бидејки еднаш се има труено со отров ;( и бевме заедно поминавме пак 4 месеци заедно се сакавме бевме заедно цело време сите знаеа дека е со мене дури и неговите дома ме сакаа мене за него но сепак беше пречката таа и пред 1 месец се разделивме веке не се слушаме никако не се ни видуваме само имам информации дека е при крај со деввојката и дека скоро ке раскинат ............ МНОГУ ГО САКАМ И НЕЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ ДА ГО ЧЕКАМ ИЛИ ........ ПОМАГАЈТЕ :(
   
 2. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  44.311
  Пол:
  Женски
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Добро бе деца се знаете,ама точка и запирка во реченица не знаете да стаите.

  П.с Да била толку силна љубовта мегу тебе и него како што постојано во постот повторуваш дека е, сеа ке бевте заедно наместо да бараш совет и да си ја тепаш главата од ѕид.
   
  На tessie, Glasna, K-pozitiv и 2 други им се допаѓа ова.
 3. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.849
  Допаѓања:
  11.212
  Пол:
  Женски
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Душо ако те сакал , ќе бил со тебе , според мене ни едната ни другата не ја сака ...
  Ај вака што сте смешни губите невиност со зафатен дечко ..
  Де со едната се ваља у кревет де со другата :puke:
  И демек голема љубов , лажги со опашки ..
  Си користи и од двете
  Јас би те советувала да продолжиш понатаму , многу си млада и заслужуваш подобро не некој што те матка и те бара кога е пијан ..
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  3 тешки години.Кога имав 15 години..тој повеке беше со мене отколу со девојката но сепак усте идеше со неа...а предадов својата невиност :( тој ден тој беше пресрекен...одалеку се гледаше дека нашата љубов силна...усте неможеше да ја остави ја вара ја тепа пред сите и другарите...имам информации дека е при крај со деввојката и дека скоро ке раскинат

  Е ногу сте јаки..И ти, и он и она. Тебе добро те мота, не можел да ја остави. Многу е јак што пред сите ја тепа..Абе права љубов е тоа. |(
  http://www.youtube.com/watch?v=RLMzWGwx7IE
   
 5. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  7.216
  Пол:
  Женски
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Тоа дека ја тепа, ја вара и ја руга пред сите девојка му (без разлика што ти нејќеш да се помириш со тој факт, дека таа му е девојка и стои до него, а не ти) е доволен показател дека тој човек не е нормален и дека утре најверојатно и тебе истото те чека.
  Јас мислам да земеш да му се заблагодариш на Господ што не сте заедно.

  Иначе, јас ја жалам девојка му искрено, а не тебе.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.337
  Допаѓања:
  8.462
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  За каква љубов станува збор?
  Те молам раскажувај ни за тоа..
  Ти слепа си или што?
  Мислеш дека те сака?Ајде бе,секој би разбрал дека не те сака,освен тебе.
  Како можеш да дозволеш заслепеноста од љубовта,да направи да се понижуваш на ваков начин?
  Те сакал..па не би рекла,во целата ситуација ти си втората девојка,а официјалната сите ја знаат,како прифати да се гледаш тајно..Знаеш каков епитет носат тие таквите шо тајно се гледаат со зафатени дечки?
  Како прво удри си ја малку главата од ѕид и размисли дали вреде да се 'прославеш' на ваков начин,дали вреде да си ја погазеш гордоста,вреде ли да губеш битни моменти со убави луѓе,на кои им значеш,за разлика од овој?
  Прво,ако те сака,нема изговор од типот на самоубиства.И што,тој не ја сака?И сеа цел живот ќе биде само со неа,за да не се самоубие таа? |(
  Второ,ја тепал..И ти зарем би била со ваков насилник?Ако крене рака еден пат,ќе има и втор.
  И трето и најбитно,има девојка и се гледа со тебе,зарем не мислеш дека истото и тебе ќе ти го направе,па ти ќе треба да се закануваш со самоубиство?
  Резиме-Невиноста си му ја подарила,во ред е тоа,си сакала во тој момент и нема назад.Ама за другото,мора да ставеш крај.Забрави го!
  ПС,Извини ако сум те навредила со некој збор.
   
 7. slatka.slatka.mala99

  slatka.slatka.mala99 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  фала на искреноста како и да е далечината ке ми ја намали љубовта кон него јас сум од берово тој е моментално на работа во битола со девојката заедно си ја прифакам грешката јас сум виновната..... благодарам ...... :)
   
 8. slatka.slatka.mala99

  slatka.slatka.mala99 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  добро сеа ти не си таа што треба да кажиш како некој треба да пишува, се бара совет ти ако можеш помогни ако не прочитај и не кажувај кој како пишува .. извини побарав совет а не каде се става запирка точка ...
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.337
  Допаѓања:
  8.462
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Драго ни е што ја призна грешката,а сега пробај некако да ја исправиш!
   
 10. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Мое мислење сите овие години си била во заблуда, он ја сака девојка му и затоа е со неа..ја на твое место ми се осеќала како фејк шит,маскембал за задоволување на потреби, не би имала никаква надеж, штом не ја остави истиот ден кога се смувавте никогаш нема. Грешќи сите прајме, јас ја имам изгубено невиноста на многу полош начион од твојот, но по 1 месец станав на нозе и зрело ги одбирам луѓето. Совет него и неговата девојка заборави ги и уживај во убавините вистинскиот живот што може да ги понуди, еве денес е сабота,а сабота не е ден за живеење во сенка.
   
 11. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  никако немие јасно како можеше да му ја дајш невиноста на такво ѓубре.. па и при фактот дека имат уште една девојка ? :fubar: и ти наместо девојката да му ја прајш будала и дека е претерано врзана за него и дека не го пуштат бла бла размисли малку.. неа искрено ја жала |( и убо кажа supergirl24 научисе да стајш и точка кај што требат ;)
   
 12. slatka.slatka.mala99

  slatka.slatka.mala99 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Душичке јас имам 25 години извини вака брзајки пишував како што забележуваш нема ни голема буква а не запирка и точка :D фала за советот во секој случај позз
   
 13. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  немат врска годините само си кажав лично мислење за она што ти го имаше напишано ;)
   
 14. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  225
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Ко прво стварно незнам што очекуваш од зафатен дечко? :^)
  Љубов ко од бајките или?
  Второ чим неа ја варал со тебе, и тебе ќе те вара со некоја, таква врска сакаш да имаш со него?
  После тоа ја тепал, а ти сеуште сакаш да бидеш со него?Мислиш дека некој ден нема да крене рака и на тебе?Грешиш девојко..Стај крај на работава, и заборави го.Таков дечко или љубовник (како сакаш наречи го) не ти е потребен!
   
  На K-pozitiv му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  337
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Ах бре воа машкиве само за во холивуд се, ќе те праваи будала при здрав памет, ама така ни е кога летаме во облаци и не сакам да ја согледаме реалноста, уствари знаеме точно на што сме но не сакаме да прифатиме дека е така. Девојко батали го, тој што те сака секогаш ќе биде со тебе, секогаш ќе најде време за тебе без никакви изговори
   
 16. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Мислам дека е време да престанеш со ова.Доволно работи имаш издржано и премолчено ,за да уште бидеш на некој начин ИСКОРИСТЕНА од негова страна.Прво,твојата најголема грешка е што си дозволила да бидеш со некој што има девојка.Колку тој и да сакал да е со тебе,не си требала да имаш никаков контакт со него.Доволно си зрела за да можеш да донесеш соодветна одлука за самата себе си,за твое добро.И мислам дека си се излажала што си поверувала во "закана за самоубиство".Очигледно дека дечкото си го "надувал" своето его.Знае дека може да те има кога ќе посака па кога сака ти се враќа,кога не си тера со девојка му.Олади малце.Освести се, губиш време на нешто кое само те повредува.Знаеме дека за тебе е единствен,ама дај му време на времето,стави се самата себе си на прво место и ќе видиш дека ќе успееш да бидеш среќна без него.На сите се има дешавано вакви работи,па никој не умрел,фала богу.Сам ти докажал дека не те сака,а доколку ти мислиш ова се докази дека тој тебе те сака и дека вашата љубов е силна е тогаш проблемот е во тебе.Двајца да функционираат и самата знаеш дека е потребно љубов и од двете страни,а очигледно во ова ситуација единствената која сака си ТИ.Не е во ред ова што го правиш.Сама на сеебе си штетиш,додека тој ужива.Дали тој те заслужува после сето ова?Дали е вреден за твоите солзи?Како тебе тој можеше да ти биде единствен и да го чекаш толку време а тој да има девојка истовремено додека е со тебе?Вреди ли да плачеш и да се нервираш додека тој ужива?Долку одговорот на прашањата е НЕ , тогаш знаеш што треба да направиш.Ти посакувам се најубаво :*
   
 17. slatka.slatka.mala99

  slatka.slatka.mala99 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ме сакал ко демек..... но ме остави .....

  Ти благодарам многу добро кажано , и секако мојот одговор на сите тие прашања е НЕ продолжувам по натаму ...... :*
   
  На awayfromyou му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vampire.p

  vampire.p Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  11
  за слатка
  Душиче прво среди си ги мислите со годините!! Прво тврдиш дека пред 3 години си имала 15, а после 25. :?:
   
 19. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  200


  Ние сите сме биле оставани и сме оставале. А верувам дека многу од нас почуствувале како е да си третото дупче од свиралото. Нема да те критикувам, напротив, не се секирај се случило и ќе се случува. Браво ако си успеала да стегнеш заби.. еее какви се не лакрдии сум изнагледала :) ова твоево ништо не е. Мислам дека те привлекува тоа е што „bad boy“ и во човековата природа е да го посакуваме тоа што некој друг го поседува. Како на пр, кај децава: кога едното ќе ја земе играчката, на другото баш таа играчка му е интересна и сака да ја има во моменто а претходно не ја ни приметувало :^) ...