1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме фати во лага

Дискусија во 'Разделби' започната од babygirl, 19 март 2010.

 1. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  mili moi ne znaete vie koja glupaca ja ima na forumov znaci otidov sinoke kaj kolegi i koleski na gosti, ovoj zbesna ko i sekogas 20 pati mi vrtese da me prasa kaj sum koga ke idam doma i sl.....arno ama lakom gaz ne mu se sedi doma se javiv od tamu i rekov deka veke sum vo krevet ....mislam deka ne mi poveruva i od strav pisuvam poraka na cimerkata ako zvoni toj kazi mu spijam i zamislete ja prativ porakata na nego namesto na nea :( :( :( :( :( :( :( :( :( me fati ludilo pocnav da se tresam samo dobiv povratna poraka ti si kaza se pozdrav!!! vrti odbiva pisuvaj poraki ne vraka mu rekov deka seto ova bil mal test da ja opipam negovata reakcija.......zaludno e se zaludno e seeeeeeeeeeeeeeeeee 1000 pati mu vrtev 1000000 poraki prativ .....NI TRAGA NI GLAS OD NEGO ......................ke poludammmmmmmm veruvajte mi da mozam od koza da izlezam dzabe e .......sto da pravam ..........?????????????????????????
  p.s.slobodno narecete me NAJGLEMA GLUPACA ZA VO GINIS!!!! :( :
   
 2. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  babygirl се случуваат и такви работи,остани си присебна и немој да се обвинуваш само себе,да дека лажењето не е начин но сепак велиш дека дечко ти е многу љубоморен,па јас незнам што е полошо љубомора или лажење...Ете остави некој ден да се смири малку а потоа разговарај со него дека таквата негова љубомора те натерало да го направиш тоа,па на крај тебе ти одговара ли да бидеш во врска со некој кој збеснува кога одиш на кафе со колеги?Јас неможам да ги сфатам тие врски зашто никогаш не сум имала лично такво искуство.Затоа немој само себе да се обвинуваш кај мислеш ке стигне тој со таа љубомора?
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Duso se slucuva i toa, ako ne na sekoja ama na sekoja treta zena i se ima sluceno toa. Ne taguvaj zaradi toa sto se slucilo, sigurno toj tebe ne te zasluzuva a plus i ne treba da ziveeme vo postojan strav od nesto (dali ke napravime ili kazeme nesto sto toj misli deka e pogresno ili deka ne smeeme da se vidime ili cueme so nekogo...). Veruvaj vo sebe, se sto e tvoe il bilo tvoe ke si dojde. A za toa deka si, kako sto kaza sama, " najgolema glupaca na svetot"-ne e tocno, ti si samo edna mnogu vljubena licnost i nema nisto loso vo toa, ednostavno dobredojde vo klubot ;) Golem pozdrav do tebe !!!
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 4. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  offff mili moi znam jas i kakvo e i deka e ljubomoren i sve mi e jasno ....ama mozete da razberete deka se custvuvam vinovna za toa deka go prekinav najubaviot period od mojot zivot za smetka mojata brzopletost.....nema da si prostam veruvajte , ne sakam da go izgubam sakam da si go vratam pokraj mene ......ne sum spiena od nervoza ....mi nedostigaat porakite negovi sveeeeeeeeeee .........................aiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Бејби грл ти воопшто не си глупача како што се нарекуваш, се случуваат грешки на секого.Добро си го извела тоа што си рекла дека сакаше да му ја видиш реакцијата. Тоа можеш да го искористиш и да направиш еден озбилен муабет со него во врска со неговата гледам „неподнослива“ љубомора за тебе. Каква ти е таа врска во која не смееш да мрднеш ни до другарка!? Стави крај на тоа негово детективско однесување, не биди марионета да те управува како што сака. Поздрав
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Мислам дека дечко ти е премногу љубоморен, во него е причината што те натерала тебе на табе лага, без разлика како ќе се одвиваат работите понатака, мислам дека е премногу љубоморен и дека треба да размислиш дали ти треба таков човек во животот, да не ме сфатиш погрешно ама еден ден ќе работиш, ќе имаш колеги па може и ќе треба да патуваш, како ќе ја издржиш неговата посесивност?
  Немој да се нервираш, сега он се става во положба ти да го молиш, само тебе те посочува како виновник, па потоа ќе ти поставува услови за да се смирите, ќе ти забранува да излегуваш, да имаш свое друштво, ќе те проверува а ти мислејќи дека си виновна се ќе прифатиш за да ја вратиш неговата доверба.
  Убаво би било да грешам, да се смирите и ништо од моево предвидиување да не се оствари. Во секој случај не се нервирај, секое лошо за некое добро.
   
 7. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Во целост се согласувам со иренна. Навистина...замисли си го животот со таков љубоморен човек покрај себе. Секогаш да те обвинува, да ти ограничуна слобода, ќе те доведе во ситуација да правиш работи кои не сакаш да ги правиш, дури и да го лажеш, да се криеш од него, само заради таа негова опсесивност и љубомора. Не е здрава една врска која не се темели на доверба и слобода на партнерите. Навистина запрашај се дали ти треба таква врска и таков човек до тебе? Тоа ќе влијае и натебе, ќе те затвори, можеби под негово влијание и карактерот да си го промениш.
  Остави ги работите нека слегнат. Ако и со трезна глава ти сеуште сакаш да си со него, тогаш оостави го нека си ја излади главата, а потоа, смирено ќе му објасниш дека си била под голем притисок од негова страна и си направила работа која не е убава-си лажела, НО дека тој те навел на тоа заради таа пресија и ограничување на слободата.
  Ти посакувам да си најдеш решение на проблемот и само со смирена глава и без нервоза... Се што треба да биде, ќе си дојде на свое место :)
   
 8. dadada

  dadada Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  14
  i mene soprugot dodeka bevme decko i devojka bese premnogu ljubomoren no neznam sto mi tekna rekov sega i jas ke pocnam demek sum ljubomorna da mu prefrlam i da go presuvam kaj bil so kogo i dr.blablabla pa eden den mi vika pa ti si stanala poljubomorna od mene taka da si prizna deka ljubomorata e bolest pa sega nema ljubomora

  moj sovet ti e ostavi sami da si tecat rabotite samo ako se vidite ili slusnite ostani na toa deka si mu ja pratila porakata namerno da ja vidis negovata reakcija se nadevam deka ke premini preku seto toa ako te saka
  samo i ti treba da znaes deka ljubomorata e znak deka te saka ako ne te saka togas nema da ima ljubomora
  i mene slicno nesto mi se imase sluceno no ne so poraka jas mu kazav deka ne mi se izleguva taa vecer a jas so kolegite i koleskite izlegovme na kafe pa koga se vrajkavme toj igrase basker pred mojata zgrada ziva se izedov no toa e toa se pomina so mala raspravijaod nekolku casa :D
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  greskata se slucila i sega tolku..so toa sto posle si mu zvonela i si prakala mnogu poraki uste poveke si go iznervirala..obicno maskite ne sakaat objasnuvanja posle prekin ili kavga..ostavi go neka iskulira..a ti smiri se bidnalo sto bidnalo..site gresime..ke imate sansa da razgovarate..ama sega ostavi go..inaku za negovata ljubomora ili posesivnost ti kazaa drugite forumdziki pogore..ako e preterana ne e dobro..razmisli dali go sakas bas takov kakov sto e i dali tvojata sloboda nemu mu znaci nesto..da ne imas uste pogolemi problemi posle..ljubovta znaci da ne se ogranicuvaat partnerite vo nisto..i na kraj sto e tvoe ke si dojde..taka da nemoj da si ja treskas glavata mnogu ;)
   
 10. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  срцка вака...првин опушти се за секунда...пушти гласна музика и изнавикај се , изнаиграј се...нека ти излезе бесот кон себе......и јас до сега три пати имам вака пуштено порака по грешка...ама што е најбитно во ситуацијата, наместо да се браниш...нападни...ќе ти успее верувај, значи само пушти му една цинична порака...е сонце сонце на првиот тест падна, незнам како ќе биде понатака ама јас веќе не те тестирам никогаш, страв ми е од твоите реакции...преслушај се за ваквата реакција...ме боли срцето што толку се разочарав од тебе...се очекував ама ваква реакција не...пушти му ја пораката како си разочарана од него и покрај се што си правела за него, и нека те снема....и упорно држи се до таа приказна, однесувај се разочарано и како ти немозеш да поверуваш дека он, баш он направил таква работа...дека на првиот тест на вашата љубов паднал...ладно и немој да молиш....нападни ако сакаш да ја спасиш ситуацијата...единствен начин е да успееш да изгледаш жртва, тој страшно те повредил...зашто со молење и да ти се смири, готова си...заложник ќе те држи со ситуациајва за цел живот...поздрав и само тактично...не паничи воопшто ;) сврти ја ситуацијата во своја корист, сигурно имаш тајно оружје сепак го познаваш најдобро...матирај го чоекот :lol:
   
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Јас ќе ти кажам дека ич не си глупача,туку дека дечко ти е премногу посесивен и љубоморен,секој треба да си има своја приватност и да прави што сака,си се собрала со колеги и колешки и што сега?никој не е должен да биде на штрек и да се тресе и срами дека дечкото зврцка на пет минути кога ќе си одиш и бурно реагира,али ти си одлучуваш со кој сакаш да бидеш и дали можеш да поднесеш некој таков,а што си пратила порака се случува,тоа не си го направила со лоша намера,само за да престане и дека си сакала да останеш,уствари целата причина за таа лага е самиот тој,е сега требало малце да го оставиш некое време па да пробаш да му се јавиш,и јас мислам дека ако продолжи со игнорирање, не си должна да го молиш,си го направила своето си му објаснила и сега остави го да видиш како ќе реагира,на крај краева дечко и девојка сте се се решава со разговор што и како нема потреба од игнорирање исклучување телефони и глупирање,а од негова страна вакво малтретирање според мене и не почитување е премногу безобразно,треба да размислиш дали со него понатака,и ако продолжи со таква љубомора ќе мора да има и други лаги и само ќе се измачуваш,размисли колку вредиш и каква си за некој така да се понаша со тебе,стај се ти на прво место,а не него ;)
   
 12. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Jас мислам дека воопшто не си ГЛУПАВА и немој да се нервираш ич, тоа си го направила оти си немала никаква слобода, да си била слободна ќе си му кажела кај ќе одиш без да има никаков проблем, тој ако е љубоморен нека си го реши неговиот проблем сам со себе а не да те малтретира тебе, никој не заслужува на некого да му се полага сметки.... јас имав многу лошо и долго искуство со љубоморен дечко и знам како ми беше ама си реков повеќе никогаш, ако треба сама ќе одам цел живот ама некој да ме малтретира нема шанса, и јас како тебе плачев, се невирав, не спиев........ ама не вреди опушти се..... не се нервирај да знаеш се што е твое ќе си дојде..... така беше кај мене...... ќе биде и кај тебе не вреди за никого да си трошиш солзи.
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  i mene decko mi e ima fateno do sega nekolku pati vo laga i znam kako se osekjas. reakciite mu bile potpolni isti kako na tvojot,samo bev uporna pa eve uste sme zaedno.mislam deka ne treba da prodolzis da go lazes deka bilo test,zasto znae deka ne e saka. mnogu poubavo ke bide ako mu kazes kako bilo se i zasto si go izlazala-zaradi negovata ljubomora i slicno,probaj od ova da izvlecete i dvajcata pouka-deka treba da olabavi so ljubomorata i deka ti ne treba da go lazes poveke.ako kazes sto bila navistina rabotata nema sto da izgubis-samo moze da ja vrakas poveke doverbata.so ogled deka ne ti kreva objasni mu goova ubavo vo poraka.i ako se smirite navistina ne go lazi poveke,bez razlika kolku ljubomoren ke bide,pa i da ti se naluti za nesto,barem tebe sovesta ke ti bide cista,a on ke znae deka ne e izlazan,pa ke mu preostane da si se zamara sam so svojata ljubomora
   
  На Scorpion81 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Нешто ке ти кажам,животот со љубоморен човек е пекол.Што дека ке бидеш во врска со него иако знаеш дека е љубоморен,ете да речеме ке бидеш,но што останува за понатаму,сакаш постојано да те замара со својата љубомора?Тоа што викаш дека те фатил во лага,те фатил,но немој да се обвинуваш себе си,знаејки дека ништо не си направила.Туку прашај се дали и колку тој бил искрен кон тебе,провери ги во мислите сите негови претходни реакциии додека сте биле заедно,сигурно бил таканаречено совршен - добар,фин,ти ги кажувал своите гледишта на животот,за тоа каква би требало да биде една врска,што сака и нејке во една врска.Ке ти кажам дека таквиот човек има многу,значи енормно развиено его,его качено на пиедестал,заради тоа се однесува така со тебе.Мислиш ли дека бил искрен со тебе? Кога некој љубомори тоа значи дека тој веќе излажал или направил нешто и знае како е,токму затоа и сака другиот да го контролира,но тоа и не значи дека е секогаш така,меѓутоа во глобала изгледа така.Сакам и почитувам луѓе кои што знаат вистински да сакаат и знаат како на прав начин да ја покажат својата љубов спрема некого.Таквиот човек не се менува,јас лично таков човек не би погледнала а камоли да бидам со него,но секогаш на почетокот на една врска сите го кажуваме тоа што го сакаме,го покажуваме лажниот јас,дури подоцна го покажуваме вистинското лице.Само ретки се луѓето кои се искрени и од самиот почеток на врската.Така да размисли си ти,не е едниствениот на светот,без разлика колку го сакаш,има машки кои знаат да почитуваат и сакаат вистински.Тебе сега тој ти е центарот на вниманието и затоа така размислуваш.
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Целосно се согласувам со претходното. И да додадам, можеби сега мислиш дека е крај на светот, се потсетуваш колку ви било убаво но верувај ми и да ти прости во иднина пак ке продолжи да биде љубоморен, и ако ти прости тоа постојано ќе ти го дава до знаење и ќе те потсетува. Се повеќе ќе подолжи да те гуши и мислам дека никој човек не заслужува некој да му ја ограничуваат слободата. Според мене љубоморни луѓе се луѓе кои патат од комплекс на помала вредност, мисли дека ако одиш некаде и се среќаваш со некој си бараш повод за изневерување. Целосно ја сфаќам твојата сегашна состојба на немоќ и очај, но верувај подобро е да се оттргнеш од таков љубоморен дечко, бидејќи нема лек за екстремната љубомра
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.321
  Допаѓања:
  145.024
  Прво мене ми е глупава целава оваа ситуација...кој е тој па ти да му поднесуваш извештаи каде си,со кого си и што правиш...колку ти се седи,ќе си седиш,каде ти се оди,ќе си одиш...Ама изгледа тебе не ти смета тоа,па сакаш да бидеш со таква љубоморно препотентна особа...Во ред,штом е така,пиши една арогантна порака и не обесувај веќе како што си правела цела ноќ и утро и друг пат ако не ти стиска да ја кажеш вистината,подобро оди си дома и не прави вакви глупости.
  Второ,ако овој сега вака ти прави ајде замисли што ќе ти прави ако еден ден вие станете сериозен пар,па ете и се земете...ќе те полудува...ќе те носи и ќе те зима од работа и ќе ти дава сто денари само за јадење зошо ако ти даде поише може ќе шеташ...а може и ќотек ќе јадеш.Јас имам случај каде мажов се има гладено со колега дека жена му нема шанси да се качи со него во кола и се договорилеее...женичкава се враќала дома и колегава еееј што правиш,на каде...оваа еве накај дома...ај ќе те префрлам гледам товарена и оваа се мислела,пошо знае маж и љубоморен,ама си рекла колега му е,имам доверба,има доверба ништо нема да биде...нема да бидеее???Ќотекот мавање,цела улица ги дознавме...Ум во глава!
  Трето,направете врска врз столбовите на довербата и искреноста,ако не си верувате еден на друг нема квалитетна врска,нема иднина,има само нервози и ете вакви ситуации...
  Инаку и мене ми се дешавало по грешка да пишам ваква порака,ама сум се вадела на тоа да видам каква реакција ќе дадеш,еднаш и изјавив љубов на ваков начин на еден дечко...несакајќи...и толку од тврдиот орев.
   
 17. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  УФ обожавам лоши девојки :up: .Потполно си у право.Цело време кукаат како дечко им ги малтретира,љубоморен е ,а уште се со него :worried:ilent: .Значи им одговара да се со нив.Значи милион примери у врска се ја малтретира,тепа,љубоморен е оваа знае каков е и пак е со него.И после кука на сите како ја малтретира.Па што бара со него ако и смета.Многу контрадикторно.
   
 18. vesna990

  vesna990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  moze ne trebalo da go izlazes ama i toj ne e vo pravo taka da pravi,da te kontrolira...ostavi go ne go baraj toj ke ti se javi samo neka mu pomine lutinata.i koga ke se vidite kazi mu deka ne si imala drug izbor poradi negovata pregolema ljubomora i nedoverba...zatoa si morala da go izlazes
   
 19. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Што се случи со девојката, се смири ли со дечко и? Па ако го види постов нека ни одговори, поздравче :)
   
 20. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  е стварно си ја оплескала работата ама самиот тој е виновен тој те притиска те принудува да го лажеш што има лошо ако одиш со колешки на кафе ако му значиш ке ти прости не е тоа неверство или нешто којзнае што и за во иднина да знае да не ти врши притисок