1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Микрофибер крпи за чистење

Дискусија во 'Дом' започната од trendafilka2, 10 јануари 2013.

 1. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  Разгледував и мислев да орворам ваква тема да споделуваме различни мислења...оклу чистењето и со какви крпи чистиме секојдневно ...од кај можеме да ги купиме и сл.. :* :* ;)
   
 2. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.823
  Допаѓања:
  28.261
  Никој ништо не рекол на темава? :^)

  Јас си ги користам и добри ми се! Правам разлика од обична и микрофибер крпа, микрофиберот не ми ја разлетува прашината туку ја собира,после тоа истреси ја крпата и спремна за повторно користење!
  Од Тинекс ги земав, четири беа во паковка, сина за стакло, црвена за техника, жолта за купатило (мислам) и зелена-универзал! Всушност не се придржувам баш кон тоа секоја да ја користам според намената,туку која ми е чиста таа си ја користам,зборот ми е сите ми се универзални :lol:
  Единстевното што не ми се допаѓа е тоа што црвената ми пушта многу боја при перењето затоа ја одбегнувам!
   
 3. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Јас само со нив чистам имам од виледа и едната од кам ја зедов
  Најчесто ги користам за стакло и бришење прашина па после си ги перам во машина и пак се како нови
   
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.399
  Допаѓања:
  143.809
  И јас имам зелена и жолта. И само нив ги користам за стакло и прашина. Најдобри ми се, не ја разлетуваат прашината, лесно се перат и се како нови.

  [​IMG]
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  одлични сее.
   
 6. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  И јас ги користам и задоволна сум.
   
 7. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  49
  ги користам постојано имам и за секојдневно брисенје прасина,за стакло,за под,одлицни се и никогас не оставаат траги од мали прасинки
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  и јас користам микрофибер крпи ,одлични се имам само бели за прашина ,убаво чистат и се перат и како нови се :)
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Микрофибер крпи користам за бришење прашина и прозори. Прашината не бега никаде:D а на прозорите нема никакви траги од средството.
   
 10. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  Крпа actifibre на Виледа, неодамна ја открив, прозорите со едно поминување се светнати, никаква трага не остава, а претходно се мачев со разни крпи и средства. Без средства, само со вода се употребува. Откритие за мене.
  [​IMG]
   
  На Annath, SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Каде ја има? Ваква барам.
   
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  Јас ја земав од Кит-Го беше на попуст околу 60-70 ден. Сигурно ја има во поголемите маркети.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.