Мирисот на телото

Дискусија во 'Тело' започната од Strumka22, 5 септември 2013.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Секој човек има единствен мирис, како што има единствен отпечаток од прст. Во љубовта, мирисот има голема улога. Некоја особа може да ви биде привлечна или одбивна баш поради него. Потсвесно никогаш нема да бидете со особа чиј мирис не е компатибилен со вашиот.
  Дали нечиј мирис ви останал во сеќавање?
  Дали со негова помош можете да ја препознаете вистинската личност за вас?
  Колку ви е важен мирисот на телото?
  Дали некогаш сте се впуштиле во врска исклучиво врз основа на мирисот?
  Може ли според него некој да ви стане иден добар пријател или непријател?
   
 2. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Сали ви се допагац мирисот на вашето тело? Ама не оној после туширање, туку оној прородниот кога ке се протегнете науртро и доколку немате нанесено стик, ке го почувствувате вашиот природе мирис.
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  103.063
  Пак ли некои фетиши се у прашање или сериозно да си одговараме?
   
 4. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Нема врска со фетиш туку прашањето е едноставно „Дали ви се допага мирисот на вашето тело“ и „Дали може мирисот на партнеот да ве привлече или одбие“
   
 5. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.503
  Пол:
  Женски
  Штознам...Можеби... :D
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.584
  Пол:
  Женски
  Многу е битен мирисот на телото.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.