1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мистер на светот

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 20 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Има теми за манекенки и мисици, но еве тема и за мистер.За да ја отворам темава ме поттикна веста дека Македонец станал мистер на светот, прво нешто што ми текна е колку години прават спектакли за мисиците кои заминуваат да ја претставуваат македонија и отпаѓаат уште во првиот круг.А за дечково ретко кој знаеше и ете победил.Работава ќе испадне мажите во македонија поубави од жените.
  Кои се вашите мислења?


  Превземено:
  МАКЕДОНЕЦОТ СТЕФАН ЛОШКОВСКИ - НАЈУБАВ МАЖ НА СВЕТОТ
  [​IMG]
  Македонскиот Мистер Стефан Лошковски се закити со наградата Mister Sea World.

  Од интернационалниот избор „MISTER SEA WORLD 2012“ кој годинава се одржа во Перу, Стефан се врати дома со две титули. Покрај наградата Мистер на светот, во конкуренција од десетина финалисти од целиот свет тој е избран и за „најубаво лице“.

  -Имав силна конкуренција затоа што на изборот имаше фини момчиња. Горд сум на оваа титула која и ја посветувам на мојата земја. Сега сигурно знам дека и Перу слушна за Македонија, вели Лошковски.

  Инаку 20-годишниот Стефан Лошковски од Скопје е ватерполист во Македонската репрезентација и студент на електро факултетот.

  Ова е првпат македонско момче да се закити со титулата најубав маж на светот.
   
  На Chocoholic.girl, crazylady и nela.oh им се допаѓа ова.
 2. PinkpankaceM

  PinkpankaceM Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Alal da mu e, ama facava suba mu e auf, ama telo nema neso kojznae sto. E da taka ispadna mazite poubavi.haha :)
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.913
  Допаѓања:
  20.606
  Пол:
  Женски
  Фаца гром, тело лом :D :rofl:
  Згодничок е :wasntme:
   
 4. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  И јас ја прочитав веста пред сат време и ептен пријатно се изненадив. :)
  Дечково е срцка, зрачи со убавина и шарм. Истовремено ми е секси а и има и некако невина фаца.
  Некако ме потсеќа на познати фацки, како од типот на Леонардо Дикаприо.

  Браво во секој случај, да покажеме и ние дека имаме квалитет, покрај толку бруки од женскиот избор наш.
   
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.623
  БРАВО! ГОЛЕМ УСПЕХ Е ОВА!
   
 6. mina-mina

  mina-mina Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  :inlove: Колега ми е :inlove:
   
  На Justinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Види, види се изненадив :) инаку симпатичен е дечкото
   
 8. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Браво, со убави награди се закити Стефан оваа година.Најпрво беше избран за мистер на Македонија па ете и до подалеку стигнал.
  И во Крема имаше добра конкуренција :lol:
   
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.130
  Допаѓања:
  8.178

  Прикачени фајлови:

  На TS-310 и nela.oh им се допаѓа ова.
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Симпатично дете, бејби фејс.
  Честитки на успехот ватерполисту.

  Инаку еден официјален мистер го испраќаме на непознат избор и креваме фама.
  Конкуренција поголема имаше во Македонија. 16 момци се натпреварувале.
  http://www.facebook.com/pages/MISTER-SE ... 6608062139
  Mister Sea World.
  100% никој не слушнал за вакво натпреварување, до денес секако.

  Се прашувам во буквален превод би дошло Мистер Морски свет, ама што поточно?
  Мистер морска ѕвезда?
  Мистер октопод?
  Знам. Мистер машка сирена! :wasntme:

  Се надевам во иднина ќе ги праќаат на популарни избори со поголема конкуренција и нека откупат подобри лиценци.
  Среќа не се откупени од наши лиценците и за соседниве држави, па да видиме македонци како ги преставуваат Хрватска, Србија, Босна... како што пример лани гледам пријателка моја Мис Хрватска на избор, нејзина другарка Мис Словенија. Браво бе македончиња.
   
 11. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Убав е убав :)
  Не имам многу слушано за него освен тоа пред неколку месеци, дека излегувал со Анабела од Фанки Џи..
  Инаку и мене телото не ме бендисува мн мн :)
  Ама фацатааа.. уфф
   
 12. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  554
  Зш осеќам дека на Електро драстично ќе им се зголемит бројот на жени? :lol:
   
 13. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Многу е убав!!! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Стварно за служена победа!!!!
   
 14. mina-mina

  mina-mina Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  и онака сме две без три :))))))))))))))))))))))))))))))))
   
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.033
  Абе лесно е да си на електро, посебно вака како мистерот кога си имаш врски :) не е малку да ти е тетка една од 5те најстроги професори :)
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.574
  Пол:
  Женски
  A што предава дотичната господична? Не е на ФИНКИ? :^)
  Абе солидно учениче беше Стефан, знам беше во класот на мој роднина, од таму го знам. :lol:
  Баш му се втирив во ликот, и ептен ми е ЛеонадроДиКаприш-БредПитовска фацка. :wasntme:
   
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.076
  Личен е, не дека не, но јас сум повеќе за некоја неконвенционална убавина, пре би нашла убавина во крив нос отколку во полни усни и зелени очи, али пак затоа никогаш не ме ставаат во жири :( :D
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Мене пак ми нема ниту У од убав :tmi: . Потпросечно детенце. Далеку од мистер на светот.. :( . И мислам ако не беше одбран за мистер 90 % од жените ќе се согласеа со ова. Ама ете пусто титула му дадоа и веднаш е Убав! :?:
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.404
  Пол:
  Женски
  Не гледам некоја ваууу убавина, не дека хејтам сега.. ама типчево сериозно не ми е нешто што би рекла бреееј..
   
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.033
  Предава повеќе предмети, и среќа на тој кој ќе помине кај неа :?:

  Инаку и мене не ми е ништо посебно, затоа што не ја гледам во него онаа машкост, сепак фацата му е сеуште детска, нежна, баш бебешка. Е сега некои тоа им се свиѓа, но мене лично не. Ова за мене е детенце, а не МИСТЕР под што подразбирам МАЖ онака голем, висок, фино граден... :$