1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Митолошки книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од swizzlec, 27 декември 2019.

 1. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае кај можам да ја најам книгата "Словенска митологија" од Ненад Гајиќ преведена на македонски или па да препорача некоја друга митолошка книга? :D