1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми рече да го оставам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sun-shine, 23 мај 2011.

 1. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Значи нова тукаа.. хелооу ќе ме дружите :) можно е да има нешто слично со темава али простете нова сум :$ . Значи ми треба помош од вас као да се смирам со бившиот :| ми рече да ставам крај на таа тема и него дека му е тешко но несакам знам дека месака. што да ми пишам ве молам кажете како би постапиле на мое место
  поздравчинаа :inlove:
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.061
  Допаѓања:
  132.473
  што да пишам

  Боже господе,ти рекол да го оставиш,кој дел не го разбираш?!Па уште со розевки букви и е убедена дека ја сака и ќе го враќа назад.
  Ама умисленост...остај го на раат,не те сака,да те сакал ќе бил со тебе.
   
 3. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  што да пишам

  БРАВОС!!! ама осудувате веднаш цццц. само побарав помош од вас :worried: и знам дека сеуште ме сака пошто јас знам како и што пишуваме сеуштее :worried::/
   
 4. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  293
  што да пишам

  насловот на темата ти е страшен Бог да чува...и јас како Лилипут ке те прашам кој дел од неговите зборови не ти се јасни кога сам ти кажал да го оставиш.....и да имаш тема од типот (љубовни проблеми) итн..немора на секоја мака нова тема...
   
 5. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  што да пишам

  Мислев ќе се дружиме и ќе си помагаме :/ ама нема врска сепак фала на осудите а не на помошта :'(
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.061
  Допаѓања:
  132.473
  што да пишам

  Абе не е осуда,реалност.Праша,ти одговорив.Плус не си кажала колку долга врска,зошто пукнала,кој бил проблемот,од каде знаеш дека уште те сака...колку пари,толку музика.Пиши нешо поише,може ќе ти кажеме нешо друго.Вака ко шо си пишала,дечково не сака да биде со тебе и крај...само за да не те повреди ти направил филм.
   
 7. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  што да пишам

  Идевме 8 месеци. Прво ја му раскинав поради не знам која причина. Бевме скарани само два дена . се смиривме и идевме уште 2 месеци се беше како во рај значи :/ и кога одеднасх он пуф крај :worried: и тоа ми рече као те сакам и ќе те сакам ама подобро е за двајцата така :worried: не знам од која причина само знам дека сеуште ме сака па како сакате сфатете ме :/
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.061
  Допаѓања:
  132.473
  што да пишам

  Ти ова сериозна?!Имаш 16 или 19?!
   
 9. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  што да пишам

  19 зашо?? :o
   
 10. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Ако ти рекол да го оставиш - остави го, верувај и за твое добро ќе е. Што мајка ќе бараш со некој кој не сака да биде со тебе, ќе го присилиш? Поарно времето што го трошиш за да го вратиш покрај себе искористи го за да го заборавиш.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  484
  Ако те сакал нема да те каже да го оставише :^) Ајде бркај си работа со друг дечко овој очигледно не те сака!
   
 12. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  остави го. јас не би се понижувала кога ке ме избрка некој од себе да го молам пак. би имала осеќај дека не е со мене ради љубов, туку од сожалување (да не се сватиме погрешно, не доколку прекинеме и се смириме тука ако ми рече ОСТАВИ МЕ и јас го молам па вика ОК АЈДЕ КЕ БИДЕМЕ ЗАЕДНО.. )
   
 13. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.592
  Пол:
  Женски
  Ништо во животот не е случајно и ништо не се случува без причина.
  Мора да постои причина зашто те оставил, или ти него, небитно.
  И не ми е јасно, некој толку да се сака, а да не се заедно :?: Ако сакаш да го вратиш, разговарај со него, а ако одбие, е тука веќе нема љубов!
  Најпаметно ќе ти биде да си свртиш нова страница во животот и да не му се понижуваш и бламираш.
   
 14. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.543
  Бившиот твој гледал многу шпански серии. „Остави ме, те сакам, ама подобро е за двајцата“? Што е подобро? Во војна живеете па мора да иде на фронт, смртно е болен, живее на крајот на светот, брат му е на Каспер, или?

  Па на 19 години треба да знаеш да забележиш суптилни пораки, иако ова е прилично директно.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Јасно ставил крај од којзнае која причина , позади тоа : Подобро е за двајцата ама те сакам мислам дека се крие друга , појака причина .. Убаво кажаа погоре , ако те сака , подобро за двајцата ќе е да сте заедно , а не да раскинете ;) Си има некој разлог ама не ти го кажува .
   
 16. tinka.tincence

  tinka.tincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  чим ти рекол да го оставиш,ОСТАВИ ГО! Ако те сакал ќе бидел со тебе.Тоа што ти го зборел се типични детски муабети.
   
 17. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  Нема да те критикувам ниту да те охрабрувам, сметам дека треба да рзговараш со дечкото да го прашаш која е причината за да биде крај на врската помеѓу вас двајцата. Вака само можеш да нагодуваш дека те сака и дека повторно ќе бидеш со него, но по муабетот мислам дека ќе сватиш дека дечкото може има добра причина за крај :?: . Така да развоговарај со него само речените работи во лице се вистински и мислам дека ќе сватиш зошто е крај на вашата врска.
   
 18. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  868
  остави го немаш ......остави да легнат работите на свое место....а на крајот од краиштата не ни прв ни последен
   
 19. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Не дозволувај некој да си играе со тебе! Ако некој те пуде и ти вика „остави ме„ „крај е со нас„ не биди глупа да молеш. Остави они да те молат, он да трча по тебе. Ама ако он ти рекол така, тогај- глава горе, и само му речи/ „ок ти губеш јас не„. 8 Месеци не ногу долго време ни пак кратко, ама поарно спречи отколку после да си имаш поголеми нервози. Ако некој те сака НИКОГАШ НЕМА ДА ТИ КАЖЕ ТАКА
  Тоа е за мене кукавица, наместо да седне и да ти каже што е проблемо и зашо нејке веке да биде со тебе... он само „остави ме„....епа нека го , не му се моли, нека осете (ако те стварно сака) колку е болно без тебе.
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.