1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми требаат пари

Дискусија во 'Барање работа' започната од Natalyy123, 2 март 2018.

 1. Natalyy123

  Natalyy123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Би сакала да ве прашам на кусо-како најбрзо можам да добијам пари (неколку илјадарки) во месецот? Од Скопје сум, студент на медицина, па не би можела да имам целосно работно време. Дали имате вие некои идеи и ако да, ве молам споделете со мене. Ова се некои мои идеи кои се покажале успешни.
  -тестирање козметика
  -стипендија
  -анкети на телефон (агенција за истражување)
  -пишување он лајн статии (фриленсер)
   
 2. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  18.515
  Пол:
  Женски
  На сите душо ни требаат пари :)
   
  На Dream-Girl, Elinora, Mari* и 31 други им се допаѓа ова.
 3. lost123

  lost123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  49.104
  Пол:
  Женски
  Ќе ти дадев предлог и јас да пишуваш онлајн(веќе го имаше наведено), тоа ти е флексибилна работа. Друг (корисен) предлог може ќе ти каже некоја друга членка :)
   
  Последна измена од модератор: 3 март 2018
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.676
  Kako ide toa
   
 5. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Работа на промоции можеби, делење флаери..
   
  На Natalyy123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  25.565
  Пол:
  Женски
  Чување деца или стари лица, садомијачка или шанкерка во кафичи, кловн на детски родендени, манекенството, статист во реклами, чистење по куќи, преводи, пишување теми, држење часови по нешто, инструктор за зумба, тумба, румба...хахаха...
   
  На ADOKI, Mari*, melnicanecot и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Натали, можеш да пробаш со правење семинарски, таман ќе работиш од дома ;)
   
  На marchi-cool и Natalyy123 им се допаѓа ова.
 8. МК- Селектор

  МК- Селектор Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Машки
  Nie imame potreba vo selekcija od 2 medicinski lica, apliciraj moze kje bide uspesno :)
   
  На Oscar Lady и Natalyy123 им се допаѓа ова.
 9. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  12.414
  Пол:
  Женски
  Да прашам нешто, каде треба да се обратам за делење флаери?
   
 10. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.979
  Пол:
  Машки
 11. shesnorookie

  shesnorookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Ме интересира како оди ова со пишувањето онлајн?
   
 12. Natalyy123

  Natalyy123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Ама јас сум прва година хахха

  Одлично ти е ова, дали можеш да ми кажеш повеќе? Кај да најдам луѓе по колку пари и слично (би можела семинарски за средно да правам и факултет) ако знаеш повеќе да ми кажеш

  Фала ти многу супер ти се идеиве? Знаеш кај можам да се обратам за правење преводи?
   
  Последна измена од модератор: 4 март 2018
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.979
  Пол:
  Машки
  Направи си оглас на некоја од веб страниците или на фб направи си страна . Можеш да им земеш најмалку 300 денари од семинарска, одличен начин да заработиш брзо и добра сума на пари. А доколку се во тесно знаат да платат и повеќе за семинарската, можеш едноставно да преговараш за сумата.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.907
  Допаѓања:
  79.517
  Пол:
  Женски
  Не мора да биде страна, направи си Инстаграм профил (реално, најлесно можеш да се промовираш на Инстаграм, помина времето на Фејсбукот) ќе додаваш луѓе и ќе ти се рашири кругот полека.
  Јас познавав доста луѓе кои се занимаваа со пишување есеи за матура, за писмена, семинарски за студенти и проектни за средношколци.
  Испитај како оди начинот на плаќање и пробај.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.566
  Допаѓања:
  9.801
  Пол:
  Машки
  @Natalyy123 бидејќи студираш медицина, факултет кој бара континуирано и многучасовно учење, мој совет е во изборот на работно место да ги земеш овие фактори:

  - Гледај тоа да биде викенд работа и со ограничено работно време. На пример подобро во сабота да делиш флаери 6 саати, отколку три дена по 2 саати, бидејќи ќе губиш време во патување, ќе ти ја одзема енергијата, ќе ти го прекршува неделниот распоред.
  - Немој да пишуваш семинарски! Зошто? Затоа што работата треба да ти биде нешто различно од читање, пишување или гледање во монитор. Работата треба да те одмори и релаксира од учењето медицина, а не дополинтелно да те замара и психички оптеретува. Промотерка која дели флаери мислам дека е супер опција или келнерка на замена (да работиш за викенди), ама никако не прифаќај под 600ден дневница и плус бакшиш.
  - Немој да се плашиш дека нема да најдеш работа. Млада девојка како тебе лесно ќе најде работа. Значи ти бирај ја работата како што тебе ти одговара, а не таа тебе да те бира.
   
  Последна измена: 4 март 2018
  На blackwave, marchi-cool, SV1911 и 11 други им се допаѓа ова.
 16. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  6.334
  Пол:
  Женски
  Може повеќе инф.?
   
  На Dr.Zzz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Ова повеќе ми личи на пост пишан од некој кој воопшто не сака да работи ниту пак се труди да направи нешто околу тоа. Само сака на готово парите да му паднат од небо.
   
  На +++ и realGirl им се допаѓа ова.
 18. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.310
  Пол:
  Женски
  Кажи, не срами се.
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 19. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  624
  Пол:
  Машки
  Кажав, кажав (во инбокс ама :))
   
  На Miss.A. му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.232
  Пол:
  Женски
  Кажи повеќе иформации :)

  И мене, и мене :$:D
   
  Последна измена од модератор: 18 март 2018