1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба конец за шиење!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RoyOBannon, 11 март 2013.

 1. RoyOBannon

  RoyOBannon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите! :hai:

  Јас сум од Битола и ми треба мала помош.
  Ми треба конец за рачно шиење така подебел, ама бидејќи ние само 2 продавници имаме
  во Битолата за петлици, патенти ова она, и само во едната има таков ама „црн“. Сакам „бел“.

  Е сега не знам на македонски шо големина е, ама овој истиот беше во продавницата,
  значи #207 или Т210. Намотан на макара 15см висока (да имате претстава).

  Ваков беше: Црн Т210
  Ми треба бел (Бел Т210)

  На црниот поубаво се гледа каков конец е, а мене ми треба за рачно шиење (ќе правам нешто),
  за вака да излези. Црниот беше убав сјаен, и белиот треба да е таков. x)

  Епа сега главното прашање е:
  Дали некоја од вас девојките или момче што живее во Скопје (или било кој град) ќе ми направи услуга
  да ми купи и да ми го прати по пошта?
  Кај нас конецот се продава на метро 5 денари, сакам 5 метра што значи 25 денари.
  Колку пари ќе чини ќе ви ги пуштам по пошта заедно со парите за поштарина.

  Иначе сум машко, и би ви бил многу благодарен доколку некој се нафати да ми помогни.

  ПС: Дали го погодив местото за постирање појма немам, ама слично нешто не најдов во пребарувањето. :)
   
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Ако не па нов сајт отвори за конец за шиеже..... имаш еден куп теми кај што можеш да поставиш вакво прашање...мода и стил, општи прашања....
   
 3. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  22
  Не знам да шијам! и имам конец за шиеење и игла ;) ;) ;) ;)
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  Јас се учам да шијам. :):)
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.661
  Пол:
  Женски
  Знам да си сошијам основни работи на рака, и ми е интересно понекогаш да си шијам нешто.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.