Младоженец (се за него)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Дали вие биравте за вашиот сакан(нормално во негово присуство)?Или пак само му сугериравте,и го оставивте по своја желба?
  Еве неколку детали за младоженците
   

  Прикачени фајлови:

 2. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  I jас би сакала да знам каде има убави костими, вакви со елеци...или убави смокинзи...
  Низ бутициве низ Скопје се само онака обични ( и тие со светат)

  Предлог?
   
 3. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25

  баш убаво што си отворила ваква тема...ај тие што веќе се омажиле да ни помогнат малку...околу оделото на младоженецот..овие предлози,слики,,баш убави се...па вие што сте мажени кажете од каде сте купиле одело,колку пари,,па ставете и слика ако сакате...усте нешто..сум чула за бицијани во ск?може ли да ми кажете по колку пари се оделата таму?
   
 4. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
   
 5. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Бевме..нема во Бицијани...
  Најмногу оваа на улуца Македонија Дамот анд..како се викаше...има несто помодерно..другите се се исти
  А вакви со елеци не видовме никаде
   
 6. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
  НЕМА БИЦИЈАНИ?А ЈА ПА ЗА ТАМУ СЕ НАДЕВАВ...И МЕНЕ ЌЕ МИ ТРЕБА ДА БАРАМ ЗА БРЗО ВРЕМЕ...А БИЦИЈАНИ НЕМА ЛИ СВЕЧЕНИ ОДЕЛА?И КАКО ИМ СЕ ЦЕНИТЕ?...а и каков бараш ти?каква боја,модел?
   
 7. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Нема нема во Бицијани...барем сега немаше.може за матурите ке донесат...
  Јас ке ти предложам во Атила, или тука до Атила има да влезеш внатре исто еден бутик..таму има поубави модели...

  Ние бараме црн со сјај и смокинг, ама со кратко сако (не од тие под гз =:) пократко да е..а мошже и со и без елек..не ни пробал уште..неможеме да најдеме =:(
   
 8. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25

  а каде се наоѓа АТИЛА во СК?јас искрено да ти кажам уште не знам каков ќе сака он,али мене многу ми се допадна овај на првата слика,бело со сребрено...да не виде нешто слично во атила?хехе,сега ваков ќе барам...мене ми се допаѓа..и уште нешто како им се движат цените во тој бутик?и фала многу..
   
 9. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  На 1 спрат мислам дека беше...ке го најдете...Ако догате од центар во левиот ред напред е ( не е внатре забутан)
  Ваков баш нема..ке разгледате може друг ке ви се допадне, а и многу се љубезни (од 8000 нагоре се цените на тие поубавите)

  П.С.И ние бараме таков но црн..струкиран и кратко сако (оваа е обично)
   
 10. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
  а извини вака,досадувам хех но каде на прв спрат?не сум од ск..затоа толку прашувам..во трговски ли..рамстор?или...?фала ти многу...ако случајно прошетате по бутици и најдеш убави кажи ми,,..да с енадеваме дека ќе најдеме какви што сакаме..
   
 11. blubell

  blubell Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Во трговски
  Најди го Атила, и карши него има уште еден (незнам како се вика) имало попуст сега(многу ефтини биле),па може ке си најдете нешто
   
 12. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25

  ок,фала многу..свршеникот мој сака од бицијани.барем така рече кога зборувавме...али ако нема ќе видиме по овие другиве бутици,,во трговски,,итн...ок,ти благодарам многу
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.449
  Допаѓања:
  156.848
  Пол:
  Женски
  Добри костуми има и во Sergio Farezzi на ул. Македонија, мала продавничка е, ама супер им се оделата, и квалитетни. Мажот ми оттаму си купи костум, мислам дека и не го плати многу скапо, ама искрено, не се сеќавам.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  За тие што се од Скопје, има еден бутик за одела, се наоѓа на самиот влез во стара чаршија од лева страна одма, кога доѓаш од плоштад, го поминуваш камени мост, штом ќе ја поминеш и црквата, одма само што почнува стара чаршија од лева страна има бутик за одела, дечко ми има мн. убаво одело купено од таму, и брат му кога се женеше од таму купи.А и вака кога сме поминувале со дечко ми баш имам загледано има многу убави модели, а цените се ок.
   
 15. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25

  а каде ги најде овие слики?ги земам од тука не можам да ги прикачам како фајл,слика,,да испратам во бутикот каде сто шијат.ме интересира дали можат да сошијат ваков модел....ај те молам.ако имш линк прати ми, од овие слики,,дека мене во паинт ми излегуваат
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Јас имам премнооогу слики, значи од сите можни детали за свадба(китенки,украси,бовчи,венчаници,одела,венчиња,чаши,перничиња,подвезици...и да не набројувам) имам преку 10-15,000 слики, навистина не се сеќавам која од каде сум ја нашла.
  Оди на сликата десен клик и save image as.., сними си ја во компјутерот и после прикачи ја и прати ја на маил, или пак извадијаај сликата во екое фото студио и однеси ја како примерок.
   
 17. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Атила се наоѓа на прв спрат во ГТЦ. Од главниот влез кога ке тргнеш му доаѓа на лева страна. Турски бренд е со преубави одела, ама посоленки во однос на другите. Денес бев зетовските одела, смокинзи како што ги нарекуваат они се 19000 и има некој попуст на тоа. Моделите им се класични, односно сакото е под газот. Многу убави има и во Дамат на ул. Македонија, во Бицијани се разбира, како и во рамстор, незнам како се вика продавницата ама се наоѓа до Мотиви.
  И уште една продавница што сигурно многу малку од вас ја виделе, затоа што не е позната, а има преубави одела, со сатенски ревери, баш зетовски, се наоѓа на самиот почеток на улица Македонија, пред Пеко. Се надевам дека ви помогнав, ако ви треба нешто прашувајте зошто јас сум секој ден во потрага :)
   
 18. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  25
  срце навистина ми помогна..ние бараме смокинг.како што рече малку подолго...еве линк ќе ти пратам,ако видиш некаде кажи ми..и дали во овие бутици што ги наведе атила..итн..има само црни или има и други комбинации со сива..бела..итн...и дали во атила на попуст се 19000 или без попуст...ај те молам кажи ми..и во другите бутици што ги наведе како им се движат ...фала ти многу цените..http://imgs.inkfrog.com/pix/whistles/Me ... ge_013.JPG
  http://www.oliverbrown.org.uk/media/cat ... easted.jpg
  http://img.ibtimes.com/www/data/images/ ... h-men.jpg( само не со толку долго сако)хехе..
  http://4.bp.blogspot.com/-9dVq--R_E4U/T ... uxedos.jpg
   
 19. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Во Атила сигурно има, завчера бев..точно вакви се како на сликите. Е сега цената им е 19000 и на тоа има попуст од 20%, мислам да не те лажам. Ако купиш и кошула од таму и кошулата е со попуст. Скапо е, ама имаат многу избор, цел дел им е со зетовски одела. Ако можеш помете ОБАВЕЗНО во дуќанот на ул.Македонија, Sergio Ferazzi мислам дека се вика, одма пред Пеко. Имаат многу убави модели, исти како на сликата, со тоа што можете да си изберете било какво сако и они ставаат сатенско на реверите за да биде смокинг, а имаат и смокинзи. Од многу квалитетни материјали се направени и поевтини се отколку во Атила. За бојата незнам, ќе те излажам, ти кажи ми која боја ја бараш јас можам да поминам и да прашам и така сум секој ден во ГТЦ, многу блиску живеам. И мој совет..ако одите на варијанта црно одело, преубави кошули, несекојдневни има во дуќанот карши Атила исто е за одела, има две кошули зетовски предобри по 1600 денари. Едната е со црна лента покрај копчињата а другата со црни копченца како манжетни,преубаво стојат со лептир.
   
 20. macence4

  macence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  416
  Jas bi ve zamolila ako znae nekoj kade ima maski kostumi po moznost da ne se klasicni neka pisi ili neka ostavi slika ...ako moze od buticite vo Bitola pozz