Младоженец (се за него)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Девојки кој треба да го закити младоженецот-мајка ми или некоја братучетка?
   
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.976
  Допаѓања:
  77.377
  Кај нас,кога ќе влезе младоженецот невестата му го става китчето :)
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Ти ги закитуваш кумот,кумата,старосватицата и младоженецот, а деверушата го врзува деверот.Сите останати сватови се закитуваат на самото пристигаше од твоите други другарки.
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 4. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Ви благодарам на одговорите феминки,јас сум збунета има многу детали на кои треба да се мисли:)
   
 5. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  А ако се утне нешто, што правиме!?! ;)
   
 6. Marna

  Marna Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Е, сега ќе ви напрам мала забуна... Китењето на сватовите вклучително и зетот барем на мојата свадба не го правеше невестата, т.е. јас :D За таа работа се сестрите, братучетките, другарките итн... Ме побара деверот, ме даде братот, а зетот ме изнесе тек од црква...
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Хехехе ќе исправите...нема шанси да се утне, логично е младоженецот се знае кој е, кумата носи бидермаер и оди заедно со кумот, тука е и старосватицата до нив први влегуваат.
   
  На veronikaveronika му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.022
  Допаѓања:
  48.109
  Пол:
  Женски
  Девојки, каква боја на костим ќе носи идниот ви маж? Потемна, посветла? Ние се мислиме, не знаеме баш, запнавме на бојата. :lol: Свекрва ми и мајка ми запнале дека треба бела или слична да биде, ама он, а богами и јас сакавме нешто потемно. :wasntme:
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Мене младоженците ми се најубави кога се во црно или темно сиво, тие белите, светло сивите и светлуцави материјали ич не ми се убави.
  Но, се си е вкус.
   
  На CoCoGiiiRL, bittersweet, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  57.344
  Пол:
  Женски
  Мм за свадбата сакаше да се дотера од глава до петици во црно :^)
  [​IMG][​IMG]
  Црн костим, црна кошула, црна вратоврска, е сега не дека не изгледаше крајно секси така облечен ама од моја страна сите ќе прашуваа дали човекот е тргнат на свадба или погреб.
  Од кога му објаснив дека кај нас Македониците вака целосно во црно се оди само на погреб, купи бела кошула и вратоврска а остана црниот костим.
  [​IMG]

  И мене не ми се допаѓаат бели или светли костими, каде после свадбата би го облекол тој костим?
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  Ова е најсложената задача од свадбата... :worried:
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  И јас не сум за бел костум,нити мојот сакаше.Воопшто не ми изгледа убаво маж со бел костум и бела кондура :tmi: Мислам дека црн костум е најприкладен и најелегантен за таа пригода.Најубаво е да се искомбинира со бела кошула.
  Сепак црното отвора безброј комбинации

  [​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  не се мажи свекрвата ти, а и првенствено треба маж ти да си изрази желба
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.022
  Допаѓања:
  48.109
  Пол:
  Женски
  Не се мажи ни она, ни мајка ми, ама го почитуваме нивното мислење. :)
  Ќе видиме како ќе биде, уште не сме почнале да бараме за него, па не знаеме што ќе ни се допадне. Он нема ни некоја замисла како треба да биде. Ама има време и за тоа, ќе се среди.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  далеку од тоа дека не треба да се почитува мислењето на родителите, ама па да не бидат тие за се главни :D да не испадне како филмот our wedding :lol:
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.049
  [​IMG]

  [​IMG]

  Оваа ми е најчестата варијанта што сум ја гледала, и во последниве години сиво или бело.
   
 17. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  496
  За мене совршена облека за младоженец е црно одело, бела кошула со убави украсни копчиња на манжетните, црна кравата и може украсно марамче на ревер. Толку.
  Други бои на одело, па уште и сјајни, па шарени кравати... :x
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.620
 19. coolgirlll

  coolgirlll Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  дечки кажете ми ако знаете каде има поубави костими низ Битола :)))
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 42.gif
   42.gif
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   489