Младоженец (се за него)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.976
  Допаѓања:
  77.377
  Ние земавме црн костум,ни фалат уште чевлите .
  Колку го мрзи да шета ,не сте свесни ! Се изнамачив дури го убедам! Имало време,ден пред свадбата ќе излезел и се ќе си купел за 2 саати! Како не,кога баравме одело виде дека не е баш лесно :lol:
  Ако сте во потрага по пристојна сума,одете во Максим Кисела Вода,ма да избор на црно немаше многу.Бициани беа по 300 евра,мене лично не ме воодушевија.ми се допаднаа повеќе од Атила ,беа 21.000.Зедовме од фокабо,за 9000 ден.Оделото е супер,струкирано,а и висок е,му стои преубаво :inlove:
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 3. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.422
  Мене најмногу ми се допаѓаат класично облечените мчадоженци, значи црн костум, бела кошула, вратоврска каква сака (ако јас бирам, тогаш црвена или пак како бојата на некои мали додатоци на невестата) и иста боја шамивче во џебот. Никако бели, светкави костуми :shake:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На K.Karanfillova, PeachGirl и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
 6. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Се согласувам со The-Queen, воопшто не ми се допаѓаат тие светкавите костуми, посебно ако се во златна боја :puke: Сега кога ќе го видам татко ми на снимката од свадба, каде бил потполно во бело и носел само црна вратоврска :x Мојот (кога ќе дојде време) ќе носи класичен црн костум, по можност струкиран да е, бела кошула и виолетова вратоврска. Е таков си го замислувам :inlove: :inlove:
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 8. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  11.279
  Ајде женски помош, каде да најдам комплет каиш, манжетни и кравата, ама да се спакувани во кутија. Едни најдов, и толку им биле, немало да нарачуваат веке. Или пак каде се продаваат такви кутии па сама да си направам комплет. Се изнабарав! :(
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Во стара чаршија можеш да најдеш такви кутии.
   
 10. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  11.279
  Господ здравје да ти даде, се нанервирав за кутијата, хахахахаха! Каде и да праша, ми ги туткаа оние никаквите картонски ама со нивна кравата и манжетни, никакви. Фала ти многу! ;)
   
 11. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  кај е фокабо???? :o :lol:
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 13. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  925
   

  Прикачени фајлови:

 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 15. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.422
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.422
 18. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови: