Младоженец (се за него)

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 10 јануари 2012.

 1. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.314
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 002(1).jpg
   002(1).jpg
   Големина на фајлот:
   23,2 KB
   Прегледи:
   494
  • 003(1).jpg
   003(1).jpg
   Големина на фајлот:
   18,6 KB
   Прегледи:
   494
  • 3_G.jpg
   3_G.jpg
   Големина на фајлот:
   20,3 KB
   Прегледи:
   494
  • 004(1).jpg
   004(1).jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   492
  • 8_G.jpg
   8_G.jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   493
 2. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  2.314
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 282_parisian.jpg
   282_parisian.jpg
   Големина на фајлот:
   33,8 KB
   Прегледи:
   447
  • kostimi5.jpg
   kostimi5.jpg
   Големина на фајлот:
   94,3 KB
   Прегледи:
   447
  • kostimi15.jpg
   kostimi15.jpg
   Големина на фајлот:
   70,2 KB
   Прегледи:
   447
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Мене ова ми се свиѓа највише, класика :!:
   
  На a.c.k.a и Spidy им се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :lol: :rofl: :) :D
   
  На Spidy и eleni23 им се допаѓа ова.
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
 9. coconaut

  coconaut Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  Се изнашетавме за оделава, и сите продавници ги поминавме, ама на мојов не му стојат убаво овие смокинзиве со едно копче, па најдовме еден преубаво му стои во Битсиани и не е скап ама панталоните се цевка-не убедуваа дека тоа е сега мода, ама мене бре смешно ми делува тоа тесни панталони доле. И не знам више што да се прави :worried:
   
 10. zetdomazet

  zetdomazet Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Најдобри костуми за свадба а и за секој ден имате во Тивес, тоа ви е бутик во Т.Ц. Лептокарија. Имаат голем избор на свечени модели а и модели за секој ден. Девојчињата се многу љубезни, така да и не мора да се разбирате било што, само им казжувате за што ви е и они ке ве спастрат. Имаат и страничка на FB може да ги дзирнете и тамо : http://www.facebook.com/TIVESitalianstyle
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Девојки ако знаете каде има големи броеви, или евентуално да шијат костум по мерка :?: :?:
   
 13. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Мојот млад човек:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   80,9 KB
   Прегледи:
   370
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   372
 14. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.153
  Допаѓања:
  29.108
  Пол:
  Женски
  Мојов за два саати се опреми од глава до пети :lol: најде се што му треба на едно место и тоа доста евтино.
  За 14.500 зеде одело ( црна боја со малку сатен) бела кошула, црна тенка пократка вратоврска, кожен каиш и чевли во бутик Тивес во Лептокарија . :)
   
 15. abcde

  abcde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  13
  феминки знаете ли каде може да се изнајмат костуми за другарите на малдоженецот.. ке имам деверуши и машки деверуши од машката страна. затоа ми треба продавница за инајмување на костуми за свдаби . ве молам пишете ако знаете.
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.932
  Пол:
  Женски
  Ова ми се допаѓа највеќе! Преубав ми е костумот! А и Милош исто така! :l:
  [​IMG]
   
  На K.Karanfillova му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 18. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.340
  Допаѓања:
  26.918
  Пол:
  Женски
  Vo Signori sijat ubavo I po merka.Verenikot ke si poraca od tamu.
   
 19. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Видете и во Фокабо. Имаат навистина квалитетни материјали. Моделите на оделата им се прекрасни. :)Мојот вереник од таму си купи одело, кошула и лептир машна. :)
   
 20. Tanja SK

  Tanja SK Нов член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски

  Можеш ли да ми кажеш како се движат цените во Singoni, имаат доста уникатни одела.
  Или па ако некој знае да ми препорачате некои други фирми што исто така прават custom-fit одела.

  Поздтав Т.