Многу ефикасна диета 1кг на ден!!!!

Дискусија во 'Диети' започната од meri123456, 22 март 2013.

 1. meri123456

  meri123456 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Здраво феминки си ве читам стварно редовно еве и се регистрирав од денеска така и би сакала да споделам со вас една диета..ја добив од другарка моја стварно девојчето ослабе абе манекенка стана а така си беше во тие елегантните пополнети со малце вишок хихиии :rofl: + на мајка ми една другарка скоро дознав истата ја држела ослабе стварно жената. значи вака диетата ја држиш колку време сакаш.
  1 ден јадеш за појадок 2 јајца варени и салата колкууу сакаш толку неограничено и после се јаде на секои 4 часа до вечерта само салата.
  2,3 и 4 ден исто само што на 3 оброк имаш 100 гр пилешко и вечерта пак салата.
  5,6,7 ден сама си правиш како сакаш или јајца или пилешко на секој оброк со салата неограничено и секој ден пожелно е да пиеш до 4л вода ако неможеш толку колку испиеш толку.
  најпрвин се слабеело во обем а потоа почнувале и кг да се топат. Се препорачува и по малку физичка активност за побрз и подобар ефект. Дозволено е чај и кафе без шекер никаков заладувач и цеден сок од лимон само.
  Јас од понеделник ја почнувам па ке ве информирам за ефектите дали ке ги има.
  ајде ваше мислење :D :D :D :*
   
  На betidule, 1mama и marijaz им се допаѓа ова.
 2. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.025
  Ми личи нешто како протеинската, ммислам дека е доста драстична и се внесува малку калории дневно но ми се допаѓа:) go for it!