1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Многу ефикасна диета 1кг на ден!!!!

Дискусија во 'Диети' започната од meri123456, 22 март 2013.

  1. meri123456

    meri123456 Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Здраво феминки си ве читам стварно редовно еве и се регистрирав од денеска така и би сакала да споделам со вас една диета..ја добив од другарка моја стварно девојчето ослабе абе манекенка стана а така си беше во тие елегантните пополнети со малце вишок хихиии :rofl: + на мајка ми една другарка скоро дознав истата ја држела ослабе стварно жената. значи вака диетата ја држиш колку време сакаш.
    1 ден јадеш за појадок 2 јајца варени и салата колкууу сакаш толку неограничено и после се јаде на секои 4 часа до вечерта само салата.
    2,3 и 4 ден исто само што на 3 оброк имаш 100 гр пилешко и вечерта пак салата.
    5,6,7 ден сама си правиш како сакаш или јајца или пилешко на секој оброк со салата неограничено и секој ден пожелно е да пиеш до 4л вода ако неможеш толку колку испиеш толку.
    најпрвин се слабеело во обем а потоа почнувале и кг да се топат. Се препорачува и по малку физичка активност за побрз и подобар ефект. Дозволено е чај и кафе без шекер никаков заладувач и цеден сок од лимон само.
    Јас од понеделник ја почнувам па ке ве информирам за ефектите дали ке ги има.
    ајде ваше мислење :D :D :D :*
     
    На betidule, 1mama и marijaz им се допаѓа ова.
  2. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Ми личи нешто како протеинската, ммислам дека е доста драстична и се внесува малку калории дневно но ми се допаѓа:) go for it!