1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модата пред се!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од raww, 27 мај 2014.

 1. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  5.837
  Оваа игра ке се игра на овој начин!
  -Ке треба да постираме слики од мода.
  -Сликите ке ги барате од www.weheartit.com
  -Откако ке се постават 6 слики се бира победник.
  -Победникот одлучуе за што следно ке треба да бираме.
  :angel:
   
 2. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  5.837
  Еве ја ке го дадам првиот предлог нека биде слика од убав фустан!
  [​IMG]
   
 3. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека можи и кратки фустанчиња :?:
  [​IMG]
   
 4. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • hJu94ApNsb.png
   hJu94ApNsb.png
   Големина на фајлот:
   252,1 KB
   Прегледи:
   88
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.207
  Допаѓања:
  28.495
  Пол:
  Женски
  Јас лично мислам дека нема потреба од темава, има игра за пронаоѓање слики, таму може и модните работи да се постираат. :) Се извинувам до членката која ја направи играва :$ Сепак ваш избор. ;)
   
 6. Princess.A

  Princess.A Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • large (1).jpg
   large (1).jpg
   Големина на фајлот:
   270 KB
   Прегледи:
   55
 7. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  3.781
  Пол:
  Женски
 8. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  5.677
  Пол:
  Женски
  оваа е потполно иста игра како Моден Квиз
   
 9. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam so mislenjeto pogore.. Kanta!