1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден канал, видео блог

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kitty.lover, 12 јануари 2013.

 1. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  351
  Скоро сите сме запознаени со ваквиот вид на модни презентации и совети од многу девојки ширум светот, претставени најчесто на YouTube.
  Тие даваат модни совети, nails, make-up, DIY туторијали, комбинации за одредена прилика, празник или годишно време, омилени производи за секој месец поединечно, презентација за последниот попуст и споделување на цените на купените парчиња, организираат giveaways на кој може да се пријави секоја девојка ширум светот... Најчесто ги етикетираме со богати и размазени девојки кои се рекламираат заедно со своите материјални добра на кои мнозинството им завидува и сл.
  Како и да е, тука можеме да ги споделиме нашите омилени влогерки (видео блогерки) и да даваме препораки и коментари за секоја поединечно.
  Некои од моите омилени се: Macbarbie07, Stilababe09, Emma Pickles, ThatHeart's...

  http://www.youtube.com/watch?v=V5BjxYFU ... Q&index=11
  http://www.youtube.com/watch?v=WzQT51qw ... Fg&index=2
  http://www.youtube.com/watch?v=HM9vmt4v ... QQ&index=1
  http://www.youtube.com/watch?v=yKbHhfL_ ... 36&index=2
  http://www.youtube.com/watch?v=Wfv6KTkN ... ww&index=5

  *Мислам дека темава не е дупла, и се надевам ќе ви се допадне. :)
   
 2. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Многу убава и интересна тема :) На мене омилена ми е MacBarbie07 :inlove: Посебно оваа видео http://www.youtube.com/watch?v=EbVKEsvPIKE :lol: Ги имам изгледано сите :$
   
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Мене од блогерките на јутуб ми е омилена Џен.Едноставно девојкава купува од thrift shops,или некои така работи кои може секој да ги купи и прекрасно ги комбинира :!:
  http://www.youtube.com/user/clothesenco ... eos?view=0

  Исто и Сем ми е прекрасна.Прави и туториали за шминка,а и аутфити снима :)
  http://www.youtube.com/user/beautycrush/videos?view=0

  The Fashion Citizen
  http://www.youtube.com/user/thefashioncitizen/videos
  Стеф и Мелиса.Слично како Џен :)

  Следам и многу други,но сега за сега овие ми се фаворит :wasntme: