1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моден квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Amely, 26 мај 2014.

 1. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  :) :) :) Ја направив оваа тема затоа што навистина ми се игр некоја игра со мода,еве вака се игра
  1.Јас кажувам тема: на пример фустан;
  2.И вие потоа треба да ставите слики од фустан;
  3.Ке се бира победник после секои 5 сатавени фотографии.
  Доколку оваа игра е копија тогаш канта
  Доколку некој не разбира како се игра кажите
  Првата тема нека биде Штикли
  Се надевам дека ке ми успее темава :lol: :lol: :lol:
   
 2. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Ајде првата слика од мене :D

  [​IMG]
   
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  41.049
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
 6. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • jtimkuHDuK.png
   jtimkuHDuK.png
   Големина на фајлот:
   342,4 KB
   Прегледи:
   2.181
 7. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Еве ќе бидам 6-та :sweat:
  Ама не значи дека отпаѓа! :D
  Инаку имам и ја ваква тема forumski-igri/najdi-slika-od-t21247/ слична али ок :D
   

  Прикачени фајлови:

  • large (16).jpg
   large (16).jpg
   Големина на фајлот:
   99,9 KB
   Прегледи:
   2.167
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :wasntme:
  И еден предлог:
  Може да се поставаат теми како: Штикли-Салонки, Фустан за матура/полуматура и сл? Зошто вака изгубено се чувствував и не знаев какви штикли да одберам. :tmi:
   
 9. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  5.632
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.896
  Темата би требало да се пременува во модни слики или слично, а не моден квиз. Да е моден квиз би требало да ги тестирате вашите модни знаења, а не најди слика од фустан. Каде е значењето на квизот овде?
   
 11. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  27.233
  Пол:
  Женски
  Да, и плус се изнамножија вакви тема, баш сега видов една Модата пред се, скроз иста. :^)
   
 13. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Извинете незнаев за другите теми сто се слични или исти на оваа ако сакате ке оди во канта :( :( :(
  А инаку победник е....
  1.Cvetetto
  2. WaffleGirl
  3. Papillon.Papi

  Без лутење сите ми беа убави :) :) :)
   
 14. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Извините,како да го сменам имево на групава п.с давајте предлози за име
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Прв победник :$ :rock: :dance: :dance: :party: .
  Ти благодарам Amely :*
  Тема:Цветен фустан
  Пртходни теми:
  *Штикли
  *Цветен фустан

  Пример: 8)
  [​IMG]
   
 16. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Се надевам не пречи дека не е на девојка..ми се бендиса а неможев да го најдам поинаку :) :wasntme:
  [​IMG]
   
 17. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
 18. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
 19. xoxoxoxoxo

  xoxoxoxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  11
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046