Модерен балет

Дискусија во 'Слободно време' започната од sofijanoka, 21 јуни 2013.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  15.505
  Пол:
  Женски
  Јас само што се вратив од проба,си вежбам модерен балет.Еве сега и дома ќе поработам малце.Има уште некој што вежба,што сака да вежба,што учествувал во натпревари за модерен балет??
  Впечатоци,сугестии,колку сте задоволни од професорите?? :D
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Јас вејќе 9 година ќе почнам од Септември ...
  Овааа година учествувавме на многу натпревари сега во јули ќе одиме за лесковац...
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  15.505
  Пол:
  Женски
  Баш ми е мило.Како ви се вика клубот? :)
   
 4. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Порано одев на модерен балет,ама сега на класичен балет одам (правиме вешби од кл. балет ,а играме модерен балет)
  Сум била на ммн. натпревари и имам добиено дипломи и медали...И задоволна сум :dance:
   
 5. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  дали знаете негде во скопје во центар каде има модерен балет? ако знаете пишете подетално
   
 6. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  838
  Балерина имаат модерен балет. Така пишува на нивниот флаер.
  070 369 486
  И Ребис имаат модерен балет.
  072 252 473
  .
  И двете имаа фб страни
  https://www.facebook.com/rebiscentar/
  https://www.facebook.com/baletskostudiobalerina/?fref=ts