Модна комбинација

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ian somerhalder, 12 јули 2016.

 1. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Епа вака...ќе напишам еден дел од облеката (и боја) и понатаму ке составуваме парчиња од се по нешто...па ќе видиме што ќе испадне :wasntme:

  Црна ролка
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.927
  Пол:
  Женски
  И чевли може, нели? Без нив што ќе правиме. :D
  Бели старки
   
 3. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Секако дека може хаха :lol:
   
 4. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.671
  Пол:
  Женски
  Сини фармерки.
   
 5. choko

  choko Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Црна ташна
   
 6. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  346
  Жолта танга
   
  На Sunnny и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 7. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Црни мат шпиц штикли
   
 8. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.457
  Црно прилепено здолниште.
   
 9. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.671
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека подобро е кога веќе е се наброено, следниот што ќе мисли дека нема што да додаде да ја напише комбинацијата целосна во едно мислење и да ја започе следната? :?: Оти вака како асоциација на облека ми доаѓа некако.:)
   
  На lunchy и ian somerhalder им се допаѓа ова.
 10. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Се согласувам :*
   
  На lunchy и realGirl им се допаѓа ова.
 11. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.671
  Пол:
  Женски
  Црно, бела кошула на риги.
   
 12. LilacWine

  LilacWine Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Црна сукња
   
 13. Doris123

  Doris123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Црни штикли
   
 14. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Црни мат нокти
   
 15. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Црна ролка+сини фармерки+црна ташна+црни мат нокти+бели старки :inlove:
  Ако мислите друго да искомбинирате слободно напишете
   
  На Fina Tinejdzerka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Црна ролка, Бели нокти лакирани со црни точкички на нив, чанта бела,црни фармерки или сини од оние искинати што се на двете страни еве за какви помислив сс од моите чек ќе пишам почитко IMG_20160715_090850.JPG Еве готова сум само ова:

  Црна ролка + Фармерки овие на сс+ бела чанта+ бели патичиња + нокти бели со точки од страната + црно коланче.
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.671
  Пол:
  Женски
  Нова комбинација:
  Прилепено жолто фустанче.
   
 18. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  124
  mastilo boja shtikli
   
 19. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.126
  Плик чанта мастило боја.