1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни критики за македонските јавни личности

Дискусија во 'Мода и стил' започната од BoaVista, 29 март 2017.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Ја отварам оваа тема со цел да ги коментираме модните комбинации на македонските јавни фаци.

  Правила за оние кои ќе постираат комбинации од јавните фаци:
  -ставајте слики само од македонски јавни личности (глумци, политичари, водители, пеачи, старлети итн),
  -пожелно е на сликата да нема други луѓе (овде мислам на лица од приватниот живот на личноста што се коментира), а доколку ставате таква слика лицата на другите нека бидат заштитени, посебно ако на сликата има дете.

  Правила за модните критичари:
  -коментирајте го изгледот во однос на гардеробата односно комбинацијата,
  -не го коментирајте физичкиот изглед,
  -не навредувајте.


  И да, имам предлог да постираме само по една комбинација и да ја коментираме само таа комбинација, а не општиот впечаток за стилот на личноста. Значи вие постирајте една слика, другите ќе коментираат и така.
  Да не постираме слики само од комбинации кои ни се допаѓаат или од личности чиј стил ни се свиѓа.
  Значи еве на пример јас сум ја постирала Милена, кој сака нека повели и нека искоментира. Само за оваа комбинација, а не за општиот впечаток. Ова не значи дека мене овој аутфит на Милена ми се свиѓа, ама пошто го изнела јавно, да ја прокоментираме. Како во нашите модни критики, на тој принцип.


  Редактирано од модератор , дополнето мислење по барање на феминката
   
  Последна измена од модератор: 29 март 2017
  На Lolo5, Barbie20, LollySky и 18 други им се допаѓа ова.
 2. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  7.237
  Пол:
  Женски
  А како ќе се коментира,на пр.физичкиот изглед,на Мелита?:D
   
  На Victorian, elimkd, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Физичкиот изглед нема да се коментира. Темава нека биде за коментари за аутфитот, без притоа да се споменува физички изглед, силикони и трач муабети.

  Да ја задржиме темата на ниво на конструктивна модна критика, да не ја претвориме во трач муабети и навреди.
   
  На Victorian, Jas!, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.147
  Пол:
  Женски
  Па ајде, започнете со постирање. Јас воопшто не ги следам нив за да прикачувам комбинации. Се прашувам кој ќе го скрши мразот.
   
 5. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.137
  Допаѓања:
  140.727
  Пол:
  Женски
  Ај јас да кршам лед :lol:
  Од Македонски јавни личности мене Каролина Гочева ми е нај ин. Многу ми се допаѓа како се средува и ептен ми се допаѓа тоа што секогаш стајлингот и е во склоп на изведбата. До сеа, не сум и забележала утка. Секогаш знае да искомбинира и едноставни парчиња да ги носи како да се нешто посебно. Едноставно знае да го носи и изнесе најдобро она што го облака. И ги обожавам фустаните :lol:

  Во прилог неколку слики што ги најдов на нет, пошо неам инстаграм и не знам да баратам таму. :D
  IMG_3140.JPG IMG_3141.JPG IMG_3142.JPG IMG_3143.JPG IMG_3145.JPG IMG_3147.JPG IMG_3148.JPG IMG_3149.JPG IMG_3150.JPG IMG_3151.JPG
   
  На Lolo5, Feminka192, Barbie20 и 33 други им се допаѓа ова.
 6. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
  Јас ја обожавам Дани, мене секогаш ми е тип топ.

  Инаку си кажав според мене ова е струкче од соништата. :rofl::rofl::rofl:

  [​IMG]
   
  На Lolo5 и Crna Dama им се допаѓа ова.
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  22.151
  Пол:
  Женски
  Интересна тема, јас тука би ја одвоила Лила Филиповска, секогаш ми е тип топ скоцкана.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Lolo5, Ники., Acka22 и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
  Сум го грешел темата требало да објаснам за Дани. ОК да почнеме ми се допаѓа што не се шминка премногу нападно, се гледа дека лицето и е негувано. Облеката според мене и е во склад со карактерот и не ми изгледа преслабо.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lolo5, Acka22, LollySky и 10 други им се допаѓа ова.
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  И мене многу ми се свиѓа стилот на Каролина, секогаш е умерена и ретко кога прави утка во однос на гардеробата. Првите две фотографии што ги постирала @Yowannty се најверојатно студиски фотографии за фото сесија, она што се гледа е ок, ама не се целосни, така да тука и нема многу што да се каже. Онаму каде што се гледа целата комбинација немам никакви замерки, се е со вкус. Фаворит ми е последната комбинација.

  Мелита, конкретно на сликата комбинацијата која ја носи не ми се свиѓа. Прво, не ми се свиѓаат пантолоните, ниту дезенот ниту моделот. Чизмите не се вклопуваат во аутфитот никако.

  Лила Филиповска, првата комбинација не ми се свиѓа воопшто. Чизма, најверојатно и хулахопка има, е таква хулахопка ич не ми иде со џинс шорцеви.

  Милена Антовска
  image.jpeg
   
  Последна измена од модератор: 29 март 2017
  На Lolo5, mirandaa, LollySky и 9 други им се допаѓа ова.
 10. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.137
  Допаѓања:
  140.727
  Пол:
  Женски
  @BoaVista а ако сеуште можеш да редактираш во првото мислење, за да дообјасниш да се коментира одредена комбинација, зошто иначе генерално се сфаќа, и да не доаѓа понатака до забуни. :)
  А пошто ти ја отвори темата, предлогот твој слободно можеш да го вметнеш во правило. :)
   
  На Victorian, Jas! и BoaVista им се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Па така помислив и јас, ама неможам да редактирам, најверојатно истекло времето. Па еве модератор нека дополни.
   
  На mama-marija, Jas! и Yowannty им се допаѓа ова.
 12. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Леле каков ужас! :D
   
  На PaLaVa, Someonespecial, Cinderfakinrella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  22.151
  Пол:
  Женски

  Дали е оваа истата? Кратка сукња и фали и танга :rofl:
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.066
  Допаѓања:
  288.857
  Пол:
  Женски
  Мн убав модел на панталони само материјалот ми е чуден како хеланка материјал делуваат и исцртуваат каде што не треба.И марамата ми е убав детал за ваков морнарски изглед
   
  На Victorian, Oxymoron, Jas! и 4 други им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.147
  Пол:
  Женски
  Мене материјалите ми делуваат евтино, а и комбинацијата не е ништо посебно.
   
  На PaLaVa, Victorian, SwanMay и 4 други им се допаѓа ова.
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.409
  Ќе ги издвојам фустаните на Нана Што ги носи Маријана

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Многу елегантни фустани
   
  На Lolo5, Barbie20, Ники. и 11 други им се допаѓа ова.
 17. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  10.196
  Пол:
  Женски
  На мене делумно ми се допаѓа комбинацијата.Мислам дека марамата е непотребна како детал бидејки самите панталони имаат детали, а нема ни некаква поврзаност со стилот на комбинацијата.
  Ми се допаѓа поврзаноста помеѓу панталоните и топот, боите се складни.Не знам тоа белото одозгора што е, дали е перелина или сако, ако е сако наметнато океј е, а ако е перелина, јас би одела со бело сако и тоа пократко за да дојдат до израз панталоните некако они ми се центарот на целокупниот изглед.Ми се допаѓа што чевлите и ташната се црвени да се разбие монотонијата, само не ми се допаѓа што ташната е мала и се носи на рамо мислам дека таква ташна одговара на покежуал комбинација, за ваква поелегантна ја вака би одиграла:
  Louis-Vuitton-Red-Alligator-Lockit-MM-Bag.jpg
  *Не сум моден експерт, ова е субјективно мислење.:D
  Сега како е правилото, јас ли треба да поставам комбинација што ќе ја коментирате?:)
   
  На LollySky, Victorian, Jas! и 2 други им се допаѓа ова.
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Секој може да постира комбинација.
  Шеќеринска
  image.jpeg
   
  На Lolo5, Emy867, LollySky и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  10.196
  Пол:
  Женски
  Од македонските јавни фаци, многу ми се допаѓа стилот на водителката Симона Николовска.Црната комбинација ми е беспрекорна.
  DSC_7192-431x650.jpg
  251-433x650.jpg
  DSC_0026.jpg
   
  На Gosh, Barbie20, Zenski Svet и 16 други им се допаѓа ова.
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.409
  А може и негативно мислење за облеката да се коментира?
  Бидејќи за најскоцкана наша фаца не можам да се сетам
  Ама стилот на Катица ми боде очи
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Дефинитивно треба да проработи малку на стилот :)
  [​IMG] ...........лошо

  [​IMG]
  Бонус Фетаи супер скоцкана :D Ми се допаѓа едноставно и елегантно.
   
  На Lolo5, Gosh, Barbie20 и 16 други им се допаѓа ова.