Модни трендови за пролет/лето 2013

Дискусија во 'Мода и стил' започната од feminium, 6 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Мене веќе ми здосади од зимата и нејзиното студенило, а гледам и на интернет се појавуваат веќе првите претпоставки ШTO ЌE НОСИМЕ ОВАА ПРОЛЕТ??
  Овде ќе може да ги споделиме нашите претпоставки и мислења што ќе носиме оваа пролет,кои бои или принтови ќе доминираат...
  Читав во заклучените теми за пролет 2012,`11,`10 и забележав дека недостасува една вакава тема.Ако не ви се допаѓа темава,ако е премногу рано за истава или пак веќе има таква- ве молам клуч ;)
  Па еве да почнам јас: прочитав дека ќе се носат вакви дезени на аксесоари и дека овие боички ќе бидат ин :) [​IMG]
  Мене шарава( црно бело со црвено) не ми е некој фаворит но боите се прекасни
  :*
   

  Прикачени фајлови:

  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Боја на годината

  Експертите за бои Pantone Color Institute објавија официјално дека бојата за 2013 година ќе биде смарагдно зелената.

  Инспирацијата за новата модна тенденција доаѓа од самата Кејт Мидлтон која безспорно умее да влијае на светот на модата со својот сопствен стил.
  Наскоро Кејт беше видена во фустан со токму таа боја, дело на модниот бренд Mulberry.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На EMoonlight, sonique и feminium им се допаѓа ова.
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Па девојки и јас да ставам уште некоја слика ми се допаѓа залената боја, но комбинациите црвена розева и портокалова :inlove: :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • 17.jpg
   17.jpg
   Големина на фајлот:
   69,7 KB
   Прегледи:
   1.226
  • 05.jpg
   05.jpg
   Големина на фајлот:
   57 KB
   Прегледи:
   1.226
  • 00.jpg
   00.jpg
   Големина на фајлот:
   52,7 KB
   Прегледи:
   1.226
  • Spring-Summer-2013-Fashion-Trend-02-640x392.jpg
   Spring-Summer-2013-Fashion-Trend-02-640x392.jpg
   Големина на фајлот:
   81,6 KB
   Прегледи:
   1.226
  • valentino-09.jpg
   valentino-09.jpg
   Големина на фајлот:
   64,8 KB
   Прегледи:
   1.226
  На L-a-r-a22 и EMoonlight им се допаѓа ова.
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.704
  Пол:
  Женски
  :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  И јас сум слушнала дека зелената и нежно розевата ке биле , а и црвенава :inlove:
  Посебно како што пола гардероба ми е розева :D
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 07.jpg
   07.jpg
   Големина на фајлот:
   133,3 KB
   Прегледи:
   1.081
  • 03.jpg
   03.jpg
   Големина на фајлот:
   121,2 KB
   Прегледи:
   1.081
  • 08.jpg
   08.jpg
   Големина на фајлот:
   115,2 KB
   Прегледи:
   1.081
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.704
  Пол:
  Женски
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Уште еден тренд за пролет 2013 – светкаво!
  [​IMG]
  Бисери или циркони, важно е да е светкаво!

  Упадливо и атрактивно, а сепак толку женствено и романтично… гардеробата украсена со светкави детали е must have оваа пролет. Светкавите детали како што се цирконите, бисерите се пожелни секаде: како на вашите фустани и блузи, така и на шорцевите и сакоата.

  Светкавите детали се идеално решение за вечерните прилики, ефектни се и привлекуваат внимание. И во дневна варјанта изгледаат убаво, доколку се добро и ненападно искомбинирани.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На tea4e и feminium им се допаѓа ова.
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ова лето ментол боја е најзастапена. :inlove:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.