1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни трендови за пролет/лето 2016

Дискусија во 'Мода и стил' започната од 123malecka123, 27 февруари 2016.

 1. 123malecka123

  123malecka123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Што би се носело оваа пролет и лето?
  Каква фризура, какви нокти? Која боја ќе доминира и кој принт?
   
 2. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Бебешко плава, нежно розе, нежно праска, сребрена.
  Боб фризури (од кои веќе ни е смачено), плетенки па дури и патецот да бил во плетенка.:^)
  Распуштени пунџи, усни во две различни бои( за најхрабрите ова), плисирани сукњи, ниски чевли, линии, голи рамења.

  Мање-више:D
   
  На mssuniquee, simoncelicius, LUCERKA и 2 други им се допаѓа ова.
 3. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.487
  Пол:
  Женски
  некако се разочарав од новиве колекции ...
   
  На 123malecka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  Според мене..
  Тие француските плетенки или како и да ги викаат
  [​IMG]
  Наочари без тоа на средина што е
  [​IMG]
  Штикли со реси
  [​IMG]
  Здолништа со копчиња
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Carousel, zhap4e, mirandaa и 7 други им се допаѓа ова.
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.993
  Пол:
  Женски
  Уште ли реси???
  Преку она ми се.
   
  На Rose96, simoncelicius, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.650
  Допаѓања:
  14.673
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум следела трендови, и нема ни да следам, си го носам тоа што ми се допаѓа и ми одговара, а дали е во тренд или не, не ме интересира. Морам да напоменам не сакам да изгледам како униформирана, пошто во МК мене тренд и мода ми е униформираност (ако е модерно и тренди и ајде сите така да изгледаме) Не! :!: И морам да кажам веќе досадни се со тие плетенки. веќе секоја втора е со таква коса :shake:
   
  На mssuniquee, SunnyGirl2, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
 7. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Леле... се, се, ама тие ресите не ги сварив и не ги сварив. Не можам, едноставно...
  А овие наочарите, дали само мене ме потсеќаат на оние Lady Gaga шо ги носеше во папараци?
   
  На simoncelicius, kjukli и 123malecka123 им се допаѓа ова.
 8. borjan4eto

  borjan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Мразам реси,реси на чизми,реси на ташни....Тоа било некогаш во дома,пак ли се враќаат некои работи?Усни во различни бои....ако знам да се нашминкам како оние на инстаграм.
  А ментол зелено?Тоа нели е во мода сега?
   
  На 123malecka123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 123malecka123

  123malecka123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Многу работи што биле порано во мода сега се враќаат
   
 11. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Да,еве сега ресите,шпицот,фармерките со висок струк....Што е следно? :)
   
  На 123malecka123 и joy1 им се допаѓа ова.
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  А мене колку ми се интересни нашиве девојкии.
  Пример наочарите погоре што ги сретнав, оние на Диор моделот, беа и поминаа мода, се носеа пред повеќе од пола година ако не и цела.
  Тие со реси штиклите од Зара исто така им помина модата, не се баш сеа, туку минатото лето беа модерни. Слика од нив во Зара на инстаграм си стаив ехее уште пред година дена, само што кај нас во Зара не сум ги сретнала досега.

  Овие сукњите со копчиња исто така ги гледав одамна, плетенкиве уште пред неколку месеци.
  Ама тоа е кај нас, кога ќе заврши модата кај сите, кај нас почнува.
  Пример да се избацев со такви плетенки пред пола година ке ми се смееа, искрено и сега ми изгледаат смешни како за девојчиња од забавиште ама ете мода било.
  Уште кога ќе видам плетенки, ама врвчињата од коса едвај ги гледаш пошто девојката има ретка и слаба коса за ваква плетенка.
  Ама ајде бе што има везе сите носат па и ти :)
   
  На Veki4kaa, 123malecka123, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  Тогаш според тебе што е во мода?
  И каде поточно биле во мода овие работи како на пример наочариве кога сега ги гледам најпознативе блогерки кај што ги носат?
  Нормално дека стилот е побитен од модата ама неможеш без новитети, монотоно е.
   
  На 123malecka123 и stevemila им се допаѓа ова.
 14. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.891
  Допаѓања:
  34.905
  Пол:
  Женски
  Не знам што ќе биде тренд за престојнава сезона, но знам мене што ми е потребно за обновување и освежување на гардеробата што го дефинира мојот стил на облекување.
  Создавањето свој имиџ не е достојно следење на модните предлози што постојано се менуваат во модниот свет. Личниот стил се базира на препознатливост што е спротивно од униформиран изглед.
  Се што е добро искомбинирано и е во сооднос со телесната линија е попривлечно за око.
  Многу е малку или малку е многу... само да не се премине границата на убаво облекување.
   
  На 123malecka123, <3 pleza4e <3 и simoncelicius им се допаѓа ова.
 15. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Па баш кај блогерките сум ги видела мнооогу одмана, а и другарка си зема уште лани ( нормално не оргинал).

  Е сеа тоа што ти дури сега си ги видела не значи дека баш во моментов се нов тренд.
  Ако ништо друго еве пиши dior sunglasses 2015, и кажи ми кој модел ти излегоа. Еве конкретно беа во мода есента 2015.
   
  Последна измена: 1 март 2016
  На 123malecka123 и crimson им се допаѓа ова.
 16. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  ^ Сеедно како и да е, си кажав мислење според мене што ќе биде во мода. Не мора некој новитет да биде прифатен одма, како наочарите. Јас црн кармин имам видено пред 4-5 години па сега еве демек се носат.
   
  На 123malecka123 и stevemila им се допаѓа ова.
 17. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.303
  Ne sledam moda no sekoja sezona, kaj mene e samo edna, si kupuvam komplento se po edno i go kombiniram so toa sto si go imam veke.
  Nesakam da odam po ulica kako podvizena reklama ama sepak sakam da imam nesto koe ke go odbelezi odreden period od godinata.
   
  На mssuniquee, 123malecka123, softy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Фармерки со неподрабени ногавици, сандали со врвки, сандали со дебела штикла, цветен дезен, пастелни бои, боб...п.с пуштете некој интересен блог да разгледаме :)
   
  На 123malecka123, zhap4e, One.Moment и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Оди во темата стилот на омилените блогерки, еве ја http://forum.femina.mk/threads/Стилот-на-омилените-блогерки.7015/#post-564766
  Сигурна сум дека ке најдеш некоја што ќе ти одговара најмногу :)
   
  На 123malecka123 и frosyGrc им се допаѓа ова.
 20. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.886
  Допаѓања:
  41.584
  Плетенкиве беa aтрaктивни и се нoсеa уште минaтaтa прoлет. Истo тaкa и сивaтa бoјa нa кoсa кoјa јa гледaм сегa кaј пoвеќетo...
  Нa бoб фризурaтa истo тaкa пoминa мoдaтa. Сегa нa ред се шишки. ×D
  Вo спoртскa oблaст, се врaќa и мoдaтa нa висoките пaтики, фaлa Бoгу кaј нaс никoгaш не им ни пoминa. ×D
  Вo мaшкиoв дел гледaм сaндaли, штo е тoтaлнa уткa.
   
  На 123malecka123, simoncelicius и zhap4e им се допаѓа ова.