babylove овошни кашички

Можна болест на црн дроб

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ceca-123, 2 февруари 2018.

 1. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  da ve prasam dali vi se ima sluceno da imate pokaceno ast (got) so vrednost od 68 a mora da bidi max do 31 i pokaceno alt (gpt) so 70 a mora da bidi 32 ova se nekoi enzimi na crniot drob ....nekoja od clenkite ako se ima sooceno so vakov problem ili znae za sto se raboti slobodno neka kaze...
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.721
  Допаѓања:
  145.927
  Пол:
  Женски

  Алкохол или лекови ако имаш конзумирано пред испитувањата може да дадат покачени ензими на црн дроб. За останатото, потребни се сдополнителни испитувања.
   
 3. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Maticnata me prati na infektivno za eho ... Odma pomisliv na najlosoto .... Na net citav za bolestive ... Bidejki maticnata kaza mnogu bile nakaceni a alkohol ne konzumiram ..
   
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.947
  Допаѓања:
  260.540
  Пол:
  Женски
  како дете имав аст 300 и кусур ми беше вредноста.Пиев Оспен доста долг период и се спушти во нормала после некои си 7-8 месеци.Имав мн болки во мускулите особено во нозете.Примав и инекции на секои 21 ден.Веројатно имаш некој воспалитен процес затоа е качено.Брисеви од грло и нос си правела?
   
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.480
  Пол:
  Женски
  Веројатно спортуваш..обично знае кај спортисти да бидат качени вредностите, после напорна физичка работа.
  Ништо страшно.
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.721
  Допаѓања:
  145.927
  Пол:
  Женски
  Нема зошто да помислуваш одма на најлошо. Ензимите може да бидат покачени од многу причини. Едно ехо и повторни проверки нема да штетат.
   
 7. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  1.476
  Може едноставно ти е замастен црниот дроб... Не паничи, аман! :))
   
 8. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Машки
  Dali imas koristeno suplementi kreatin bcaa ili jadis dosta masna hrana?