1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монотонија во сексот

Дискусија во 'Секс' започната од ivanagoki, 4 јули 2011.

 1. ivanagoki

  ivanagoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  10
  Дали некогаш ви здосадува од дечкото со кого имате подолг период односи, станува ли монотоно, дали чувствувате потреба за нешто ново?
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  дали подолго време здосадува од партнерот

  нормално ама мислам дека тоа се надоврзува и со врската.. не е само до сексот.. и јас имав долга врска скроз оладив значи . и кога имавме односи се беше тоа на молење на ајде де.. па ај да му го направам кејфот.. послем кога раскинав имав еден дечко што онака само ме привлекуваше значи не можев да го сакам како мојот бивши кој иначе ми беше прв ама сексот беше супер.. ама мислам дека и со него ке ми здосадеше послем тоа :lol:
   
  На ivanagoki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  дали подолго време здосадува од партнерот

  мене не ми здосадува :) ако го сакаш некого мислам нема да ти здосади никогаш:) верувам во љубов. можда и си сум малку старомодна не знам :D
   
  На Veki4kaa и Lina92 им се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Ако здосади значи нешто фали, а ако фали тогаш го бараш.
  Де пробај таму некои перверзии, набилдај се со порниќи, смени нешто.
   
  На ivanagoki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Имало моменти кога мислам дека е монотоно, ама ќе пробаш нешто ново и темпото одма се движи :rofl:
   
 6. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Девојки јас имам врска од 4 години. Сексот на почетокот беше супер ама сега со текот на времето не е тоа вистинското. Незнам ни како да му кажам дека не ме задоволува. Тој гледа само тој да си заврши работа а јас дали сум задоволна не му е ни гајле.. оргазам доживувам еднаш на 2 месеци што се вели зборот .. а добар секс само 1 во месецот ако се погоди...Пробав отворено да разговарам и му кажав што ме задоволува и дека треба повеќе да се потруди но нема ефект како да не му е воопшто ни гајле за тоа... што да правам дајте некој совет како да постапам, како да ја освежам врскава...? :worried:
   
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Исто и јас. Во врска сме скоро 4 години и на почетокот беше супер, интересно, ново. Функционира и сега, и секогаш ме става во преден план, за разлика од порано кога понекогаш знаеше да си гледа само за себе, ама се трудеше :D Е сега чинот како чин е супер, на моменти феноменален, ама романтиката тапа. За никаде е во тој поглед. Никогаш не направил атмосфера, не запалил свеќи, немало некоја музика, а јас обожавам еве пример да пушти некој smooth jazz. Е јас тука ја гледам нашата монотонија. Му кажував и порано и сега знам да му подречам, ама не бре луѓе, не влегува во неговата глава. Ок, забегав малце :lol:
  Имаше еден период кога сексот скоро и да ни премина во навика, ама сменивме пози, добро излезе :rofl: Единствено кога сме малку повеќе поднапиени (или јас) сексот е скоро тапа, не се задоволувам воопшто. До алкохолот ќе е :D
   
 8. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Како да не ни се здосади..?

  Здраво! Имам партнер за секс, не сме во врска. Кога се гледаме тој секогаш доаѓа во мојот град, и одиме во некое блиско село каде што никој не гледа и имаме односи, во последно време некако многу досаден ни стана сексот, се плашам да не му се здосадам а и не сакам да му биде монотоно. Што би можела да направам за да биде поинтересно. Инаку мислам дека не постои љубов помеѓу нас, односно тој не чувствува ништо за мене, со мене е зошто му е убав сексот, а јас некако се приврзав за него иако во сексот не сум баш задоволна затоа што тој кога е со мене важно му е само тој да е задоволен, ретко кога мисли и на моето задоволство, а јас не знам како да му го кажам тоа и како да ми биде и мене убаво. Не ме бидува во изразувањево, но ве молам за некој совет. А и не сакам за го оставам и да го заменам за друг зошто не би сакала да имам друг партнер, а не би можела да бидам сама.
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. converse.brown

  converse.brown Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  103
  Како да не ни се здосади..?

  Ти сериозно имаш големи проблеми! Доколку ти сама не се почитуваш, зошто очекуваш такво нешто од него? Па дури гледаш да му биде поинтересно? Во случајот ти би дошла нешто како влажна марамица после секс, ете толку си битна.
   
 10. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Како да не ни се здосади..?

  Но, зошто? Зарем не смее да се има пријател за секс? Не можам да бидам сама... А со его започнав и сакам да продолжам...
   
 11. converse.brown

  converse.brown Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  103
  Како да не ни се здосади..?

  Зошто ти е "пријател" за секс ако ти не уживаш во сексот? Нели поентата е двете страни да бидат задоволени а притоа да немате други обврски еден спрема друг. Доколку тој воопшто не се труди да те задоволи дефинитивно си го избрала погрешниот партнер за "дружба". Незнам колку години имаш ама немој да мислиш дека е Cool да имаш секс "другарче"од таквите врски едниот секогаш останува повреден.И уште нешто, зошто не можеш да си сама?
   
 12. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Имам 19 години. Не можам да сум сама заоа што нема да можам без секс, кога немам односи многу сум нервозна и не ми е убаво, на многу работи ми влијае негативно тоа...
   
 13. converse.brown

  converse.brown Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  103
  Епа најискрено незнам како можеш после таков секс да се чувствуваш подобро.. Делува како самата да сакаш да се повредуваш. Мој совет ти е да си го запознаеш телото, посвети си внимание сама на себе, ќе откриеш како ти е најлесно да доживееш оргазам па потоа можеш да го практикуваш тоа со твој "пријател" за секс.. Или уште подобро може ќе сватиш дека не ти треба :)
   
 14. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Фала на мислењата. Се надевам дека подобро ке ги разберам овие работи и дека ќе тргне на подобро...
   
 15. sladok-bitola

  sladok-bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  46
  ех епа лесно е ако е така одма друг партенр па можи со него ке ее подобро/ :)
   
 16. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Женски
  Toa znachi deka ima potreba od promeni
   
  На X men му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  25.080
  Пол:
  Женски
  Јас за разбивање монотонија оставам деца на чување на неколку саати и го наб'цкувам маж ми да одиме некаде . Додека се спремиме , додека тргнеме , веќе е ноќ . А по пат се авантурите :D .
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. X men

  X men Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
   
 19. X men

  X men Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  А дали сте пробале да замислувате друг/а за време на секс со партнерот за разбивање монотонија
   
 20. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  Toa mislam deka na site im se slucilo barem ednas vo zivotot.
   
  На X men му/ѝ се допаѓа ова.