1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монотонија во сексот

Дискусија во 'Секс' започната од ivanagoki, 4 јули 2011.

  1. ivanagoki

    ivanagoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    Дали некогаш ви здосадува од дечкото со кого имате подолг период односи, станува ли монотоно, дали чувствувате потреба за нешто ново?
     
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    дали подолго време здосадува од партнерот

    нормално ама мислам дека тоа се надоврзува и со врската.. не е само до сексот.. и јас имав долга врска скроз оладив значи . и кога имавме односи се беше тоа на молење на ајде де.. па ај да му го направам кејфот.. послем кога раскинав имав еден дечко што онака само ме привлекуваше значи не можев да го сакам како мојот бивши кој иначе ми беше прв ама сексот беше супер.. ама мислам дека и со него ке ми здосадеше послем тоа :lol:
     
    На ivanagoki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Balint

    Balint Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    дали подолго време здосадува од партнерот

    мене не ми здосадува :) ако го сакаш некого мислам нема да ти здосади никогаш:) верувам во љубов. можда и си сум малку старомодна не знам :D
     
    На Veki4kaa и Lina92 им се допаѓа ова.
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ако здосади значи нешто фали, а ако фали тогаш го бараш.
    Де пробај таму некои перверзии, набилдај се со порниќи, смени нешто.
     
    На ivanagoki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Имало моменти кога мислам дека е монотоно, ама ќе пробаш нешто ново и темпото одма се движи :rofl:
     
  6. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Девојки јас имам врска од 4 години. Сексот на почетокот беше супер ама сега со текот на времето не е тоа вистинското. Незнам ни како да му кажам дека не ме задоволува. Тој гледа само тој да си заврши работа а јас дали сум задоволна не му е ни гајле.. оргазам доживувам еднаш на 2 месеци што се вели зборот .. а добар секс само 1 во месецот ако се погоди...Пробав отворено да разговарам и му кажав што ме задоволува и дека треба повеќе да се потруди но нема ефект како да не му е воопшто ни гајле за тоа... што да правам дајте некој совет како да постапам, како да ја освежам врскава...? :worried:
     
  7. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Исто и јас. Во врска сме скоро 4 години и на почетокот беше супер, интересно, ново. Функционира и сега, и секогаш ме става во преден план, за разлика од порано кога понекогаш знаеше да си гледа само за себе, ама се трудеше :D Е сега чинот како чин е супер, на моменти феноменален, ама романтиката тапа. За никаде е во тој поглед. Никогаш не направил атмосфера, не запалил свеќи, немало некоја музика, а јас обожавам еве пример да пушти некој smooth jazz. Е јас тука ја гледам нашата монотонија. Му кажував и порано и сега знам да му подречам, ама не бре луѓе, не влегува во неговата глава. Ок, забегав малце :lol:
    Имаше еден период кога сексот скоро и да ни премина во навика, ама сменивме пози, добро излезе :rofl: Единствено кога сме малку повеќе поднапиени (или јас) сексот е скоро тапа, не се задоволувам воопшто. До алкохолот ќе е :D
     
  8. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Како да не ни се здосади..?

    Здраво! Имам партнер за секс, не сме во врска. Кога се гледаме тој секогаш доаѓа во мојот град, и одиме во некое блиско село каде што никој не гледа и имаме односи, во последно време некако многу досаден ни стана сексот, се плашам да не му се здосадам а и не сакам да му биде монотоно. Што би можела да направам за да биде поинтересно. Инаку мислам дека не постои љубов помеѓу нас, односно тој не чувствува ништо за мене, со мене е зошто му е убав сексот, а јас некако се приврзав за него иако во сексот не сум баш задоволна затоа што тој кога е со мене важно му е само тој да е задоволен, ретко кога мисли и на моето задоволство, а јас не знам како да му го кажам тоа и како да ми биде и мене убаво. Не ме бидува во изразувањево, но ве молам за некој совет. А и не сакам за го оставам и да го заменам за друг зошто не би сакала да имам друг партнер, а не би можела да бидам сама.
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. converse.brown

    converse.brown Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    103
    Како да не ни се здосади..?

    Ти сериозно имаш големи проблеми! Доколку ти сама не се почитуваш, зошто очекуваш такво нешто од него? Па дури гледаш да му биде поинтересно? Во случајот ти би дошла нешто како влажна марамица после секс, ете толку си битна.
     
  10. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Како да не ни се здосади..?

    Но, зошто? Зарем не смее да се има пријател за секс? Не можам да бидам сама... А со его започнав и сакам да продолжам...
     
  11. converse.brown

    converse.brown Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    103
    Како да не ни се здосади..?

    Зошто ти е "пријател" за секс ако ти не уживаш во сексот? Нели поентата е двете страни да бидат задоволени а притоа да немате други обврски еден спрема друг. Доколку тој воопшто не се труди да те задоволи дефинитивно си го избрала погрешниот партнер за "дружба". Незнам колку години имаш ама немој да мислиш дека е Cool да имаш секс "другарче"од таквите врски едниот секогаш останува повреден.И уште нешто, зошто не можеш да си сама?
     
  12. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Имам 19 години. Не можам да сум сама заоа што нема да можам без секс, кога немам односи многу сум нервозна и не ми е убаво, на многу работи ми влијае негативно тоа...
     
  13. converse.brown

    converse.brown Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    103
    Епа најискрено незнам како можеш после таков секс да се чувствуваш подобро.. Делува како самата да сакаш да се повредуваш. Мој совет ти е да си го запознаеш телото, посвети си внимание сама на себе, ќе откриеш како ти е најлесно да доживееш оргазам па потоа можеш да го практикуваш тоа со твој "пријател" за секс.. Или уште подобро може ќе сватиш дека не ти треба :)
     
  14. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Фала на мислењата. Се надевам дека подобро ке ги разберам овие работи и дека ќе тргне на подобро...
     
  15. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    ех епа лесно е ако е така одма друг партенр па можи со него ке ее подобро/ :)
     
  16. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Toa znachi deka ima potreba od promeni
     
    На X men му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Јас за разбивање монотонија оставам деца на чување на неколку саати и го наб'цкувам маж ми да одиме некаде . Додека се спремиме , додека тргнеме , веќе е ноќ . А по пат се авантурите :D .
     
    На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. X men

    X men Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
     
  19. X men

    X men Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    А дали сте пробале да замислувате друг/а за време на секс со партнерот за разбивање монотонија
     
  20. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Toa mislam deka na site im se slucilo barem ednas vo zivotot.
     
    На X men му/ѝ се допаѓа ова.