1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

 1. Vampire-Girl

  Vampire-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  58
  Здраво на сите! :)

  Пред некој ден ми дојде идеја за отворање на ваква тема. Знам дека во денешно време се поголем број на луѓе се во борба со килограмите, меѓу кои и јас. Неколкуте пати досега кога сум пробала да ослабнам биле за жал неуспешни, а причина за тоа е недостиг на мотивација. Па затоа решив да употребам еден од најефектните методи - поставување пред себе предизвик. Знаејќи се себеси по природа дека сум малку инаетлива (што е се разбира негативно), во овој случај според мене би било позитивно бидејќи ќе ми помогне да не се откажувам од диетата ниту во моменти кога мотивацијата е падната. Инаку мојот предизвик: губење 7кг за 1 месец. Што се однесува до режимот не применувам којзнае каква диета, исхраната се базира на овошје, зеленчук и житарици, не сакам да се оптоварувам со некои престроги диети, и најглавниот адут за слабеење физичката активност т.е. секојдневен фитнес. Ќе ми биде мило да се дружам со сите девојки кои ќе решат да си зададат свој предизвик за слабеење, да споделуваме мислења и искуства. Ајде да се обединиме, кој е ЗА нека се придружи на предизвикот - СЛАБЕЕЊЕ!
   
  На Nina1012, Merda, Laufinam и 54 други им се допаѓа ова.
 2. elenamkd

  elenamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Мојот предизвик е 4 кг месечно :)
   
  На KalaV, argentina, OnlyGirl1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Да не е многу 7 кг месечно. :?:
   
  На EAL 123, impossiblee и Macyii им се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.146
  Допаѓања:
  199.739
  Пол:
  Женски
  7 кг за месец дена е многу, оптимално е до 4 кг месечно, т.е килограм неделно.
   
  На fima му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  ја ке ти праам друштво пиши ми пораче мсн :D :D :D а 7 кг не е многу зашо ја имам за 2 месеца ослабено 20 и нешо пред едно 4 години, од 70 на 48 се симнав :o друг човек бев, но се качив на 52 и немрднав!!! се до сега кога се напраив за 4 месеца 67кг, и сега сум 58 кг а сакам пак да бидам 52, зашо овие 6кг ми се 80% целулит..... цел живот сум на диети, ама тоа е :tmi: само се плашам градите да не ми ослабат, зашо не памтам тогаш бев мала (15год) мали ми беа, па од коа ослабев, ми пораснаа, и се плашам сеа само за нив да не ми ги снема :D
   
  На betidule, Young.Stella, nena.svnikole и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Vampire-Girl

  Vampire-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  58
  хахаха па мислам дека ако работам поинтензивно бидејќи сум сега овие два месеца јули и август слободна би можела да намалам 7 килограми.ама пак не знам баш ќе видам како ќе одат работите до средината на месецот и тогаш ќе знам дали може да се постигне целта. Во секој случај продолжуваме максимално нели :))))) поздрав до сите
   
  На betidule му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ELLen

  ELLen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  prasanje do devojkata sto izgubi 20 kg za dva meseci.Ne te fakjaa li krizi za blago ili neshto taka i kako se vozdrzuvase dokolku te fakjaa krizi.zato so jas imam problem,nemmozam da se kontroliram koga ke me fati esta za blago :/ pomos,idea,predlog,neshto ? :)
   
  На meruska и moni24 им се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  еехеееееееееее, не да ме фаќаааааа (на почетокот првите 3 недели повеќе, после се намалува желбата) ;( ;( ама ништо бев 10000% решена дека нема шанса ни да помирисам , и готово толку, истрајав до крај !! :)
   
  На betidule и ELLen им се допаѓа ова.
 9. cece07

  cece07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  ЌЕРКА МИ ПИЕ АПЧИЊА ЗА СЛАБЕЕЊЕ ПИЕ ПО ЕДНО ДНЕВНО А ТИЕ ГО НАМАЛУВАЛЕ АПЕТИТОТ БЕВ СКЕПТИК И ПРОТИВ ТОА НО ЕВЕ ЗА 7 ДЕНА 2КГ. ПОМАЛКУ.
   
  На Nina1012, Osamena devojka и ELLen им се допаѓа ова.
 10. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Како бе луѓе, се одлучувате за хемикалии? Да пиете апчиња за слабеење. И прашање за постов над мене, ќерка ти сигурно не јаде како што јадела порано? Сигурно дека има некои измени во исхраната и физичка активност. :!: Па сега вие мислите дека е од апчињата.
   
  На ...Arthemisia..., daks, ana.ubavkata и 2 други им се допаѓа ова.
 11. cece07

  cece07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  НЕМА ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ АМА БАШ НИКАКВА НИТУ ПРОМЕНА ВО ИСХРАНА ЕДНОСТАВНО ФРИЖИДЕРОТ ГО ОТВАРА НАЈМНОГУ 2 ПАТИ НА ДЕН ДОДЕКА ПРЕТХОДНО ВИСЕШЕ ПРЕД НЕГО, ЈАС ОТИДОВ ЛИЧНО И РАЗГОВАРАВ БАШ ЗА ТИЕ ХЕМИКАЛИИ И НИВНО ШТЕТНО ВЛИЈАНИЕ,А МЕ РАЗУБЕДИЈА СО СЕРТИФИКАТИ ЗА БЕЗБЕДНО КОРИСТЕЊЕ.А И ГО ЧИТАВ СОСТАВОТ НА АПЧИЊАТА ТОА СЕ СЕ НЕКОЈ КИНЕСКИ И ЈАПОНСКИ БИЛКИ.НЕЗНАМ ШТО ДА КАЖАМ СВЕСНА СУМ ДЕКА МОРА СЕПАК ДА ИМА ХЕМИЈА АМА ЕТЕ ДЕЛУВА А ЗА АПЧИЊАТА НЕМА ЗАБРАНА.
   
  На Nina1012 и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  а за кои билки збориш? колку пари се? :lol: :lol: и колку ослабе ти за колку време?
   
 13. cece07

  cece07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  јас не ги користам туку керка ми ,има 19 год.за 7 дена 2кг ,апчињата чинат 1850 ден во паковањето има 36 апчиња за 36 дена но ако се зачлениш ги земаш по 1480ден. незнам дали смеам да ги напишам да не излезе нешто како реклама . на феисбук има и слики од наши девојки кои користат такви апчиња како изгледале пред еден месец а како сега
   
 14. ELLen

  ELLen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  jas mislam deka vo vrska so tie hemikali t.e. apcinja za slabeenje se e do psihata.no kaj sekoj razlicno.mozi kaj nea stvarno deluvaat a kaj nekoj ne.zavisi od organizam do organizam.ama jas sepak ne bi se odlucila za takvi raboti.OSVEN ako ne mi kaze nekoj so sigurnost deka oslabel od takviot vid na apcinja.sto se odnesuva do "ludoto19" ,jas da ti kazam deka samo toa mi e edinstvena mana:/ nemmozam da se kontroliram koga stanuva zbor za cokolada.nemam mogu golema kilaza treba samo negde 6-7 kg da izgubam,no sepak :/ koja ti bese motivacijata vsusnost...-sto te drzese celo vreme ?
   
  На zvezdakoska му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4

  kako se vikaat apcinjata?
   
 16. magnolia

  magnolia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  Само физичка активност девојки,оставете ја килажата што ќе ослабите ќе ослабите ама нема да можете ни 100 метра да истрчате ако користите апчиња и храни ниту пак да издржите некое интензивно темпо на живеење кое ни ја наметнува денешницава. Факултетов ми наметна нервози,а со нервозата иде и прекумерното јадење,нејадењето навреме,прескокнување оброци,прејадувањето,кое е фатално. И кога се освестив...оп вагата шизна.
  Мајка ми користеше Herba life,па си реков ај да пробам,но погадно од тоа нема и брзо се откажав,подоцна слушнав дека метаболизмот го правел парче. Еве веќе 2 месеца 3 пати неделно одам на трчање,си правам вежби и аеробик по дома и има резултати,јадам свежа храна,салати,и оние 6 килограми што сум ги изгубила сум се испотила за нив.
   
  На OohLaLa и boki17 им се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  И јас се приклучувам кон оваа група! :) Веќе пишав и нова тема, за исхрана според крвна група, со еднолично консумирање на храната. Ова ми е втора недела, вежбам 5 пати неделно во просек по 20-30 мин на орбитрек и правам комбинирани вежби - кардио, за стомак, за нозе, за раце и задникот.
  Пијам многу вода, под многу подразбирам над 5 л и два пати дневно зелен чај, па ќе видиме. Не се мерам се уште, рано е , барем уште една недела.

  И јас сум за тоа што побавно слабеење, тоа поубаво и поздраво. Немојте да се брзате, само помислење дека вишокот кг не се наталожил за еден месец ;)
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
 18. firstlove

  firstlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Pozdrav do site vas na forumov- i jas eve od utre ke pocnam so edna dieta koja se drzi 22 dena i se gubat 5-6 kg-zavisi kaj kogo kako pa so gospod napred ke vidime sto ke bide-prvpat vo zivotot :clap:
   
 19. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Џабе се хемикалии и нејадење ако се нема физичка активност!!! И да ослабете со гладување сепак ќе си остане онаа `празна` кожа која претходно била масти. А со активноста одма ги средувате и двете работи! Ем слаби ем со добро тело. + самата активност ви побарува здрава исхрана, големо количество вода итн.
  Ајде барем во лето е полесно. Помала е желбата за храна а и времево (секако накај 19-20 часот) е супер за активност во природа :)
   
  На viki.sl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  A kakva e taa dieta ako mozes da mi ja napises plss!