1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот јавен дневник

Дискусија во 'Канта' започната од mihaela.barbi, 1 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  137
  Дали некогаш сте воделе дневник за се она што ви се случило претходниот ден?
  Обично тие тетратки остануваат сокриени од очите на јавноста и се прашувам која е целта за таквото пишуање доколку тоа што сме го запишале не го здогледа светлото на денот. Оваа тема ја замислив да биде еден вид наш дневник кој што ќе имаат прилика да го прочитаат сите, овде ќе можете секојдневно да ги запишувате вашите активности од претходниот ден, или само одредени денови кога ви се случуваат интересни настани. Ова ќе придонесе подобро да се запознаеме едни со други, бидејќи ќе има членови кои ќе следат само еда особа(ним драга) или повеше особи и на тој начин поблиску ќе ги запознаат, и тоа ќе им помогне за да формираат свое мислење за тие особи. А, пак од друга страна оние кои ќе водат свој јавен дневник ќе имаат можност да си ја олеснат душата пред сите а во истовреме да ја задржат приватноста бидејќи никој нема да знае за кого точно се работи.
  Се надевам дека за оваа тема ќе има поприлично голем интерес и дека ова ќе биде темата во која ќе се обединиме а нема да се караме. Исто така оваа тема ќе биде единствена и по тоа што нема да има реплики и контра реплии, туку едноставно оној што сака да пишува ќе пишува, оној што сака да чита ќе чита а заедничко ќе биде тоа што сите ќе уживаме во дружбата без карање, расправии и делби.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.105
  Допаѓања:
  62.003
  Пол:
  Женски
  Ја имаме веќе СДК за тоа, а слична е и Како се чувствувате денес?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.