Мојот "outfit"

Дискусија во 'Слики' започната од rainbowec, 16 април 2015.

 1. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од блогеркиве со постовите од нивниот дневен/вечерен outfit, помислив дека е добра идеја и ние да имаме едно вакво катче каде што ќе си ги споделуваме нашите омилени комбинации.
  Ми се допаѓа така ставено се на едно место, убаво искомбинирано и доловено во една слика.
  Знам дека има слични теми, но ако ви се допаѓа идејава супер, ставајте слики и споделувајте ги вашите комбинации на облека, обувки, модни аксесоари и шминка. :)

  Еве нешто од мене за почеток, во последно време ова ми е омилена комбинација, пролетна и разиграна. :sun: :f::inlove:

  IMG_0619.JPG
   
  На Mina_Z, SV1911, the.vampire.girl и 23 други им се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.248
  Допаѓања:
  119.281
  Пол:
  Женски
  Слична ти е темата со Модни критики.
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  6.625
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 Slicna e temata da ama i ubava e,mene mi se dopaga @rainbowec ubavo ja ima pretstaveno temata znaci samo toa sto go stavame na nas vo celost od garderoba, obuvki i sminka da se vadi slika nemora kako vo Modni kritiki da se vadat sliki i od nas sekogas...
   
  На joy1 и rainbowec им се допаѓа ова.
 4. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Тоа е и идејата, ставено се на купче што ви е актуелно во моментот и што сакате да си го носите.
  И знам дека е слично пишав и погоре, ама сепак е различно и мене лично ми се допаѓа.
  Ако на некого не му се допаѓа едноставно нема да коментира во темава и тоа е тоа. :)

  Еве неколку комбинации за пример:

  FotorCreated2.jpg
  FotorCreated3.jpg
  FotorCreated4.jpg
  FotorCreated1.jpg
   
  На Ники., Esmeralda-MD, presiosaP и 11 други им се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  6.625
  Пол:
  Женски
  Isto i jas mislev na vakvi sliki no NASI sekako mene interesna mi e temata i koga ke imam vreme pre izleguvanje ke spodeluvam sliki,se nadevam ke se pridruzat site :)
   
  На rainbowec и joy1 им се допаѓа ова.
 6. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Наши наши, тоа е поентата.
  Да бидеме креативни и сами да си го осмислиме и икомбинираме. :)
   
  На CirezD и joy1 им се допаѓа ова.
 7. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.654
  Пол:
  Женски
  Bas interesna tema. :)
  Eve nekolku i moi kombinacii koi gi nosam cesto.
  IMG_20150417_115724.jpg IMG_20150417_115743.jpg IMG_20150417_115809.jpg
   
  На Ники., LUCERKA, ANGIE1 и 68 други им се допаѓа ова.
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Најпрвин пофалби за темата:)
  Искрено мене ептен ми се допадна идејата. За жал, не сме сите храбри форумџики, за да ставаме целосен аутфит во темата Модни критики. Не заради коментарите на кои ќе наидеме, туку првенствено заради анонимноста.
  Во прилог, и една моја скромна комбинација.:D
  За жал сликата е повеќе од очајна, ама тоа е..
  Кремасти шпиц балетанки, кремаста мајца и фармерки.
  IMG_20150419_121412.jpg
   
  На iloveyou29, LUCERKA, soncicko и 35 други им се допаѓа ова.
 9. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.654
  Пол:
  Женски
  IMG_20150419_180443.jpg
  IMG_20150419_180456.jpg
   
  На Dzevelekova, LUCERKA, awayfromyou и 50 други им се допаѓа ова.
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Malku obratno slikana
  IMG_20150419_164341.jpg
   
  На LUCERKA, Lana del Rey, Juicy и 32 други им се допаѓа ова.
 11. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  На mims-89, Arthur, mirandaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.654
  Пол:
  Женски
  Fala ti. :)
   
 13. Bageee

  Bageee Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  @rainbowec temava e zakon ..Eve sliki od eden "outfit" koj go nosev na rodendenot na mojata drugarka eve...nema mnogu aksesoari bidejki jaknichkata e cvetna pa za da ne e mnogu preterano :D:l::*
   

  Прикачени фајлови:

  На LUCERKA, Mina_Z, the.vampire.girl и 12 други им се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.706
  Допаѓања:
  234.498
  1234.jpg
  20150421_141615.jpg
   
  На Ники., LUCERKA, Esmeralda-MD и 33 други им се допаѓа ова.
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Мене темата ми се допаѓа, јас никогаш не сум постирала аутфит во модни критики и нема, ама темава ептен ме бендисува и би постирала почесто.
  Еден мој аутфит, скоро носен кога беше 27 степени.
  Стилот не ми е баш ваков ама ми се здосадни од сакоа и панталони и кошули па решив малку да се подмладам, барем за денски изглед лабави прошетки и кафе/чај излегувања.
  Наметката не е домашна хаљина како што добив"мудри" забелешки, туку наметки што се носат специјално над облека, на плажа, секако. Долга е до земја, на сликава изгледа дека е кратка за да ја собере на слика. Со кратки ракави е и има вез на крајот на ракавите. Обична памучна маичка со натпис и кратки панталончиња од некој свиленкаст материјал(не знам зашто изгледаат ко здолниште). Од страна се ланчето и венчињата што ги носам на глава, двете се од растеглив материјал. Хулахопките се со срценца. Ташната не ја собираше, зашто е ПРЕголема, ќе ја постирам во друг аутфит, црна со долга рачка. Ептен Калифорниски стил е знам, ама во последно време ептен сум заљубена во нивиот лелеав кежуал стил, па и пола од облекава е купена од калифорниски продавници.
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 22 април 2015
  На Ники., LUCERKA, Little-Mk и 45 други им се допаѓа ова.
 16. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.308
  Допаѓања:
  291.022
  Чизмиците ти се од Грција од Керфур ?
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Не од Спрингфилд од кај нас, превртена кожа купени пред 2 години.
   
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.308
  Допаѓања:
  291.022
  Сосема исти купив на попуст во Керфур за 12 евра
  Многу се слатки, им се изнаносив и усте ке ги носам, ми се допаѓа што се за ова време кога е ниту зима ниту преолет, плус удобни се
  Браво за аутфитот, ми се допаѓа кога нешто излегува од секојдневие.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Комбинација за во школо :)
  IMG_20150422_124923.jpg
   
  На Ники., erica, elenkata20 и 50 други им се допаѓа ова.
 20. One.Moment

  One.Moment Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.538
  Пол:
  Женски
  hh.JPG
   
  На LUCERKA, macka5, Mina_Z и 29 други им се допаѓа ова.