1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заробено срце (Zemheri) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sarence, 3 април 2020.

  1. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Приказна за двајца млади кои се заљубуваат на прв поглед, прекрасните Ајаз и Фирузе кои паѓаат во рацете на злобниот Ертан Демиркан заштитувајќи ги нивните блиски и се принудени на разделба. Нивната борба со Ертан повторно ги спојува и се трудат нивната љубов да победи и да тоа ќе се случи.
    zemheri_7_bolum_izle_h13004_93a57.jpg

    zemheri-cane-163938TS.jpg Zemheri-dizisine-erken-final-yolunun-gorunmesi_o.jpg 1_X0VpcJ4w_8UEmv-FvEBSMw.jpeg 10032020c5c26616_2.jpg
     
    На Rama и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  2. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Како луда по трет пат ја гледав баш сега во 4ч серијата, а зошто никој не и дава шанса од феминките шо гледаат од турскиве серии:$
     
    На @ceci11 и Rama им се допаѓа ова.
  3. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Копија на Карасевда, не е ни чудо што ја укинаа(n)
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Ja укинаа поради короната последните епизодии измеѓу снимање маски носеа,а и изјави Хилал Сарал, а рејтинг серијата имаше многу повеќе од други серии.Со Карасевда блага веза нема,али ок нема врска.
     
    Последна измена: 13 април 2020
  5. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20200413_183746_com.android.chrome.jpg Серијата е укината поради многу лош рејтинг што прво каналот уплати за 13 епизоди, но поради многу слаб рејтинг заврши со 11еп.
    Тоа не е ништо ново кај турските серии се завиди од гледаноста и многу брзо ги укинуваат доколку не се гледани...
    А за корона вирусот досега нема никоја укината само се прекинати со снимање дури Барај се излезени само 2еп и не е укината поради тоа што има многу добра гледаност само е одложено снимањето поради корона..
    А Хилал Сарал нема воопшто среќа со сериите после карасевда.
    А рејтингот на серијата е во просек 2-3 а минимум треба да биде 5 (максимумот што го постигнала серијава е 3,63).. Како и да е нема лоша содржина, но според мене се е веќе видено заразлика од Ogretmen не за џабе ја покоси серијава..
     
    На AngIv, Rama и Sarence им се допаѓа ова.
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав Мраз, искрено и тоа како беше слична на Кара Севда, затоа и имаше слаба гледаност.
    Прво се снимаше во куќата на Емир, второ Ертан го сврти братот против Ајаз, исто како Емир што направи во Кара Севда, трето и овде Ертан ја уцени Фирузе да се омажи за него, исто како што Емир ја уцени Нихан во Кара Севда, и овде главниот актер беше психопат и имаше градежна фирма исто како Емир во Кара Севда, и други ситни сличности :D

    Јас само едно не сфатив, дали на крајот Берак се самоуби со колата? Се така ми изгледаше.....
     
    На AngIv и lola55 им се допаѓа ова.
  7. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    И мене така ми изгледаше.. ама дадоа само како вози и Ајаз се сложи дека ќе и помага и ќе биде татко на бебето што ќе го роди.. Кога се појави Берак на свадбата ми изгледаше како да се помирила тоа што Фирузе и Ајаз се заедно...
    Мене Ертан ми се допадна добро не колку Емир он ми е омилен психопат.. Фирузе има многу да учи кога е во прашање глумата за разлика од Нихан(која растураше), но сепак е подобра од "protector" таму беше ептен слаба... На Алперен некако не му одговараше улогата на Ајаз.. Претходните негови улоги беа многу подобри.. Во Cukur беше одличен исто и во Carpisma(y)
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ама нели Берак го пометна бебето...го изуби, мене многу жал ми беше за Берак, ептен го сакаше Ајаз, а тој само ја навредуваше секогаш.
    Се си мислам дека се самоуби, нели ги виде на венчавката и почна да плаче кога беше во колата, нели марамата ја тргаше од врат и ги бришеше солзите, така го пушташе воланот и потоа како да се спушти на седиштето и нели покажаа бандера само и врнежливо време и толку беше....
    И мене Ертан ми се допадна, убаво глумеше, а и глумецот е секако убав, го викаат турскиот Џорџ Клуни.
    Додека пак Алперен и Ајча не ми се нешто посебно во глумата, посебно Ајча, не знам што ја форсираат толку.
     
    На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Сосема се сложувам(y) за Ајча, незнам зошто ја форсираат толку ама некако публиката слабо ја прифаќа особено во протектор каде што таа и Чатај требаа да бидат главен пар, но сите ја засакаа Хазар повеќе од Ајча(потоа го убија ликот на Ајча) незнам зошто толку ја форсираат не е ни некоја лепотица..:^)
    Алперен досега секаде се покажа како многу добар глумец посебно во carpisma каде што многу го преферираа дури и пред Киванч, ама изгледа некако улогата не му се погоди.. со Фирузе како пар воопшто не ми се допаднаа(n)
    Многу повеќе си одговараше со Мелиса(во судар) и со Асли во Бодрум масали.. :inlove:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ајча јас во Мерием ја имав гледано и уште таму ми беше одбивна, и да во право си, не е некоја лепотица, не знам што ја форсираат.
    Алперен го гледав во Горка љубов само, не е лош глумец и симпатичен е, ама не ми е нешто најомилен.
    Ја спомна Нихан од Кара Севда, во право си дека таа растура со глумата, јас до скоро неа ја гледав во Ќерката на Амбасадорот, пред неколку дена заврши првата сезона.
    Ја гледаше ли таа серија?
     
    На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Да ја гледав од почеток не сум сигурна до која епизода стигнав но знам што се случи во финалето на сезоната:clap:
    Интересна е и има многу добар рејтинг сигурно ќе има уште една сезона..(y)
    Мора да признаам дека Гедиз сега за сега многу повеќе ми се допаѓа од Санџар.. И на интернет пишуваа дека прв пат се случува спореден лик да привлече повеќе внимание од главниот лик:inlove:
    Но според мене ни едниот ни другиот немаат хемија со Наре како што имаа Нихан и Кемал:l:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Си е Ајча во некој филм влезена,не е некоја личност лабава,опуштена и е ладна некако според тоа што можам да видам за разлика од Асли Енвер колку што можам да забележам е баш cool. Ама сепак и покрај тоа си ја почитувам ми е добра појава.За глумата на Ајча, за перформансите посебно на сцени кај што има развикување ми е топп збор немам, и во Меријем ми е баш добра, сепак станува збор за вкусови. А Нихан ми е една од топ 5 што воопшто неможам да ги гледам и незнам колку да е убава серијата ако е со улога таа ништо.
     
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Да сигурно ќе има нова сезона од септември.
    И мене многу ми се допадна Гедиз, страшно харизматичен е, ама Санџар го сакам повеќе.
    Ух кога ја спомна хемијата на Нихан и Кемал, не за џабе нивната серија и после три години е хит насекаде, јас неколку пати ја изгледав, и убедливо најдобар пар ми се од сите можни серии, не само од турските:inlove:
     
    На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Ајча е преубаваааа има многу убави специфични црти.:inlove:
    Ја памтам уште од серијата Црната роза(Karagül) ама таму малце беше злобничка и ме нервираше, а во Мерием омилена ми беше, ептен е слатка.
    А серијава ја неам гледано. 280full.jpg 6e7445c30d48b01ffd58e0a027c172c8.jpg 288181.jpg
     
    На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Добра е серијата, ја имаш на јутуб со српски превод...
    Мене Ајча не ми е баш посебна во ништо, ама нели сите имаме различен вкус :)
     
    На Турман, lola55, Sarence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Турман

    Турман Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2020
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Машки
    Здраво. Јас сум некои кои што обожава турски серии, бидејќи се занимавам со филм,односно глумам и имам амбиции за глума во Турција. Можам да кажам со сигурност дека оваа серија имаше голем рејтинг во Турција и содржината беше прекрасна, а и некако не ми изгледа дека била укината поради тоа што некако имаше логичен крај.
     
  17. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Логичниот крај е набрзина смислен бидејќи имаше лош рејтинг
     
    На @ceci11 и lola55 им се допаѓа ова.
  18. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.956
    Допаѓања:
    8.653
    Пол:
    Женски
    @Турман па и немаше баш некоја содржина. Веќе видено.
     
  19. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Карасевда 2
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    974
    Допаѓања:
    484
    Заробено срце е турска драмска серија
    Има 10 епизоди ... Наскоро на сител
    upload_2022-11-3_17-54-22.png