1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мрсна и разлетана коса

Дискусија во 'Коса' започната од Marissa24, 17 април 2010.

  1. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Imam eden problem. Kosata brzo mi se masti i plus ne mi e takva ramna ubava i mazna tuku mi e mnogu razletana, a branovita mi e no ja feniram da bide prava.Dali imate nekoj proizvod da mi preporachate?
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тоа што ти се мрси,косата и што ти е разлетана,дека често ја миеш и ја фенираш.Незнам некој производ за такво нешто,но мислам дека ти е од тоа,оставија косата природно да се суши и секој ден не ја миј,затоа што колку што знам од често миење на косата,значи скоро секој ден, се мрси побрзо така ми имаат кажано.Јас ја мијам секој втор или трет ден и не ми се мрси брзо,избегавам да ја сушам често со фен,така да немам таков проблем долго време,па затоа тоа и ти препорачувам,но од една страна пак и претпоставувам дека сум видела производи за таков тип на коса,ама не сум сигурна,исто и претпоставка моја е дека тоа е од често миење и фенирање на косата.
     
  3. Marissa24

    Marissa24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Falaaa kje probuvam od sega prirodno da ja susham :)
     
  4. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Ќе ти препорачам за разлетана коса да ја обликуваш со пена за коса..или лак за коса.. :$ Помага.
    Или пак најлесно косата ја фати во репче и готовоо. :*
     
  5. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Пробај со шампонот за мрсна коса на Нивеа, или пак исто од Нивеа, ама оној што е за права коса, има знакче како пречкртана преса за коса на капакот. Се сеќавам во средно на една другарка и помогна токму тоа. Таа има баш она брановидна коса и многу и се витка, а со тој шампон сите прво мислеа дека ја пеглала косата, а таа само користела шампон. Како и да е, за секој индивидуално. Пак, пробај види, па тоа што ти одговара користи го.