1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување под дејство на алкохол

Дискусија во 'Сингл' започната од Fanozing, 1 декември 2014.

 1. Fanozing

  Fanozing Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Znachi vaka, studentka sum I izminatava sreda mnogu ispiv... Na nishto Ne se sekjavav I morav od koleshkava da doznaam deka sum se izmuvala so nejzin drugar... Mu pishav Na fb Ama I Na dvajcata ni padna nezgodno I ja bataliv rabotava. Inaku detevo prethodno mi se pustashe I malku se osetiv iskoristeno. Zoshto bash togash me zalapal? Sega Ne znam sho da pravam ... Prv pat se naogjam vo vakva situacuja obichno sum se spravuvala ali sega... Ve molam za mislenja..
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  9.226
  Пол:
  Женски
  Како што рече и феминката над мене можеби и на двајцата ќе ви биде незгодно едно време, но пијачката си го направила своето. Мислам дека не се работи за искористување туку и нему и тебе пијачките ве удриле во глава, и плус ти се пуштал.
  Па нема зошто да се грижиш батали ја работата и се ќе биде ок.
  Поздравче до тебе :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.409
  Пол:
  Женски
  :o Кога ја прочитав темата разбрав вака. Мување на пијано (клавир).
  Мислев дека се мувале врз клавир.(facepalm) :lol:
   
  На Аliсe, teffi.tkm, kLem23 и 43 други им се допаѓа ова.
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.627
  Допаѓања:
  21.932
  Пол:
  Женски
  Шо да праиме Далеронке, ние понекултурните одма си го разбравме битно. :rofl:
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.020
  И јас исто ...
  Што убаво си ја прочитав темава Мување на ПИЈАНО...и прво што си помислив ...ааа сега и пози ќе опишуваме 8):D
  Реков јас, денес сум безобразно расположена:D ама гледам не сум била сама....
   
  На cresa-jagoda, SparkyAngel, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.409
  Пол:
  Женски
  Хаххаха стварно бе. Абе ај има вакви теми.
  Па си викам нешто поразлично е ова од нормално мување (значењето на зборот сега бргу го разбрав од кога ќерка ми сакаше да се мува).Бззззз како мува и мув.
  @kolovoz мене безобразлукот ми е знак за распознавање.
   
  На koritsaki, tessie и kolovoz им се допаѓа ова.
 7. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  хахахах и јас така помислив, зато и ја отворив темава да видам шо се работи :lol:
  Доколку ти си пуштал и претходно, значи дека му се допаѓаш и нема шо да се чуствуваш искористено, можеби е срамежлив па тогаш му се пружило погоден момент, алкохолот често пати ги прави работите полесни:)
   
  На angelche16 и Fanozing им се допаѓа ова.
 8. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.261
  Допаѓања:
  22.534
  Пол:
  Женски
  Вака некако и ако се лизне девојчето, за греота ќе ја искористат :worried:
  [​IMG]
   
  На tessie и Daleron им се допаѓа ова.
 9. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.235
  Пол:
  Женски
  И јас разбрав така. Си викам кај е клавирот во муабетов:rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Bozica1980 и Daleron им се допаѓа ова.
 10. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Според мене не си направила ништо лошо, а замисли да си се смувала со девојка? :)
  Шала на страна, незнам тука што има за справување, ако ти се допаѓа дечкото продолжете ја комуникацијата а ако се осмели да те бакне на трезно тогаш продолжете во врска, ако не никому ништо.
  Немаш причина да бидеш засрамена.
  Велиш зошто те залапал на пијано? Па мажите се кукавици, немаат храброст да се пуштат на трезно.
   
  На Fanozing му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fanozing

  Fanozing Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Da bash :D za ova sramezhliv Ne znam ali znam deka denes bash bev odluchena da pravam muabet... Muabet vo smisol da doznaam kako se lapa zoshto svarno mi e krivo shto Ne pamtam kako se lapa taa debela usta ... Da ili Ne??:(
  :D:(:D I prva bi go zalapala iskreno... Samo shto Ne znam kako bi izreagiral posle moite ispadi Na fb za toa shto Ne se sekjavav..
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  И јас помислив дека се работи за секс на клавир па ми текна на сцена од прити уоман.
  И ај бре доста - пијана бев не се сеќавав со кој се бакнав, жими тасе не се сеќаваш, треба да бидеш за на токсикологија за да не се сеќаваш и тема за ова прашање?|(
   
  На SparkyAngel, Marossa и Glasna им се допаѓа ова.
 13. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Е добро де голема работа и мене ми се случило да не се сеќавам , па не сум се правдала на никого и не сум отварала цели теми и не сум се осеќала искористено , гајле ми било. Шта пијеш кад ти шкоди работава:D Не си ни првата ни последната студентка што и се случило , не мора студентка мислам општо. Не сфаќам само што има после тоа да очекуваш од дечкото есеи да ти пишува за тоа како се случило, па си му пишувала на фб ? И од толку невинашче демек искористено си се осеќала , после работава дојде дека не било до тоа што искористено си се осеќала , туку криво ти е што не се сеќаваш како се лапал па дотаму да дојде работава што и прва би го залапала.

  И сега зошто ја отвори темава ? Очигледно искористено не се осеќаш , или ти требаше да чуеш тапшање по рамо од стилот ејј и мене ми се има случено , само напред ова она...
  А најсмешниот дел ми е , да си правела муабет во стилот како се лапал да дознаеш демек !? И како ќе дознаеш ,што ќе прашаш и уште потрагикомично е што би ти кажал "Знаеш јас прво лево па десно вртам со јазикот и на секои 2 круга мењам правец"

  Срамота една студентка со 18+ вака детски да се понаша , работава ти се сака ама чекај да чуеш од околу што ќе кажат другите.Правите си таму како си мислите и ви е убаво и не глумите светици со сила
   
  На ku4ence, Yowannty, BurstBerry и 10 други им се допаѓа ова.
 14. Fanozing

  Fanozing Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Hahahaha bash Ne rekov deka go prashuvav Na fb kako se lapa tuku deka go prashuvav sho se desilo. Drag a Lara ako Ne ti se dopagja Ne komentiraj voopshto batali me kako I sekoja lichnost sho e "pod tebe" spored tvoe mislenje... Go napraiv accountov za da prasham oti me interesirashe Onaka sho mislam drugite Ne Mora odma so nachinot napraj go nekoj da se osekja KO gjubre znaesh :D I bash naprotiv Ne glumam svetica Ali ako povekjeto se porasturenki ako taka go gledash svetov sigurno e poradi neshto od lichno iskustvo a?
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.030
  Пол:
  Женски
  Не се замарај.
   
  На Fanozing му/ѝ се допаѓа ова.
 16. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Вие женчиња немате желба м? Не де ... ве силуваат не дај Боже. Ах бее, овој женски мозок, лоботомија и да му направиш, не може без непотребно комплицирање. (facepalm)
   
  На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Ете од каде е мојата инспирација ,самата си кажа каков муабет си планирала да водиш.

  И јас никаде не кажав дека некој е под мене , нити пак дека некои се "порастуренки".И ти се молам лиши ме од такви смешни заклучоци за погледи на светот кои ни од контекст не си можела да ми ги извадиш , тоа се твои зборови не мои. Сакаше да чуеш повеќе мислења , ете ти го и моето, што очекуваше ти само браво и восхитувања да чуеш ?

  Мене воопшто не ми пречи твоето искуство со мување на пијано и самата реков дека сум имала такво, мене ми беше смешен начинот на кој ти си се понела со таквото искуство. Ако не знаеш да се носиш со некои работи воздржи се и не ги прави , зошто "другите" чие мислење ти е толку битно повеќе ќе те зборат колку незрело се понесуваш со ваквите искуства отколку она што навистина се случило. Ако една девојка е слободна и и работат хормоните нека си прави што сака , тоа не значи дека утре нема да биде прекрасна девојка некому. И од ваквите како тебе што од една страна се прават невинашчиња и многу поштени и демек искористени после се плука по девојките кои што знаат да си го живеат животот без да се правдаат никому. Зошто таквите како тебе први ќе скокнат кон некоја да покажат дека била многу "растуренка".
   
  На ku4ence, BurstBerry, SparkyAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  @Fanozing , a зашо не го залапаш уште еднаш ти. Ама на трезно. Ем ќе се сеќаваш, ем ќе знаеш како се лапа. И додатно ако сакаш, земи начукај го и искористи го! Мамицата да му ја расплачеш!  п.с. И јас мислев дека се работи за клавир, се додека не го прочитав коментарот на Далерон :lol:
   
  На ku4ence, YoungandBeautiful, deskarada и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  Haha Ijas pomisliv taka I vednas si rekov ahh kolku romanticno....
   
 20. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Па штом му паднало незгодно каа си му пишала ваљда е помалце срамежлив и затоа искористил прилика да те залапа а да не добие корпа како претходно.
  Ај да не звучам како некоа баба, ама зошто пиете до степен да не памтите ништо, јас разбирам да пие човек за да може да се опушти и расположи малце повеке али штом дојдеш до степен да не памтиш џабе пиеш.