1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување под дејство на алкохол

Дискусија во 'Сингл' започната од Fanozing, 1 декември 2014.

  1. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Znachi vaka, studentka sum I izminatava sreda mnogu ispiv... Na nishto Ne se sekjavav I morav od koleshkava da doznaam deka sum se izmuvala so nejzin drugar... Mu pishav Na fb Ama I Na dvajcata ni padna nezgodno I ja bataliv rabotava. Inaku detevo prethodno mi se pustashe I malku se osetiv iskoristeno. Zoshto bash togash me zalapal? Sega Ne znam sho da pravam ... Prv pat se naogjam vo vakva situacuja obichno sum se spravuvala ali sega... Ve molam za mislenja..
     
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Како што рече и феминката над мене можеби и на двајцата ќе ви биде незгодно едно време, но пијачката си го направила своето. Мислам дека не се работи за искористување туку и нему и тебе пијачките ве удриле во глава, и плус ти се пуштал.
    Па нема зошто да се грижиш батали ја работата и се ќе биде ок.
    Поздравче до тебе :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    :o Кога ја прочитав темата разбрав вака. Мување на пијано (клавир).
    Мислев дека се мувале врз клавир.(facepalm) :lol:
     
    На Аliсe, teffi.tkm, kLem23 и 43 други им се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Шо да праиме Далеронке, ние понекултурните одма си го разбравме битно. :rofl:
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    И јас исто ...
    Што убаво си ја прочитав темава Мување на ПИЈАНО...и прво што си помислив ...ааа сега и пози ќе опишуваме 8):D
    Реков јас, денес сум безобразно расположена:D ама гледам не сум била сама....
     
    На cresa-jagoda, SparkyAngel, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Хаххаха стварно бе. Абе ај има вакви теми.
    Па си викам нешто поразлично е ова од нормално мување (значењето на зборот сега бргу го разбрав од кога ќерка ми сакаше да се мува).Бззззз како мува и мув.
    @kolovoz мене безобразлукот ми е знак за распознавање.
     
    На koritsaki, tessie и kolovoz им се допаѓа ова.
  7. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.921
    Допаѓања:
    31.187
    хахахах и јас така помислив, зато и ја отворив темава да видам шо се работи :lol:
    Доколку ти си пуштал и претходно, значи дека му се допаѓаш и нема шо да се чуствуваш искористено, можеби е срамежлив па тогаш му се пружило погоден момент, алкохолот често пати ги прави работите полесни:)
     
    На angelche16 и Fanozing им се допаѓа ова.
  8. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Вака некако и ако се лизне девојчето, за греота ќе ја искористат :worried:
    [​IMG]
     
    На tessie и Daleron им се допаѓа ова.
  9. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    И јас разбрав така. Си викам кај е клавирот во муабетов:rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Bozica1980 и Daleron им се допаѓа ова.
  10. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Според мене не си направила ништо лошо, а замисли да си се смувала со девојка? :)
    Шала на страна, незнам тука што има за справување, ако ти се допаѓа дечкото продолжете ја комуникацијата а ако се осмели да те бакне на трезно тогаш продолжете во врска, ако не никому ништо.
    Немаш причина да бидеш засрамена.
    Велиш зошто те залапал на пијано? Па мажите се кукавици, немаат храброст да се пуштат на трезно.
     
    На Fanozing му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Da bash :D za ova sramezhliv Ne znam ali znam deka denes bash bev odluchena da pravam muabet... Muabet vo smisol da doznaam kako se lapa zoshto svarno mi e krivo shto Ne pamtam kako se lapa taa debela usta ... Da ili Ne??:(
    :D:(:D I prva bi go zalapala iskreno... Samo shto Ne znam kako bi izreagiral posle moite ispadi Na fb za toa shto Ne se sekjavav..
     
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    И јас помислив дека се работи за секс на клавир па ми текна на сцена од прити уоман.
    И ај бре доста - пијана бев не се сеќавав со кој се бакнав, жими тасе не се сеќаваш, треба да бидеш за на токсикологија за да не се сеќаваш и тема за ова прашање?|(
     
    На SparkyAngel, Marossa и Glasna им се допаѓа ова.
  13. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Е добро де голема работа и мене ми се случило да не се сеќавам , па не сум се правдала на никого и не сум отварала цели теми и не сум се осеќала искористено , гајле ми било. Шта пијеш кад ти шкоди работава:D Не си ни првата ни последната студентка што и се случило , не мора студентка мислам општо. Не сфаќам само што има после тоа да очекуваш од дечкото есеи да ти пишува за тоа како се случило, па си му пишувала на фб ? И од толку невинашче демек искористено си се осеќала , после работава дојде дека не било до тоа што искористено си се осеќала , туку криво ти е што не се сеќаваш како се лапал па дотаму да дојде работава што и прва би го залапала.

    И сега зошто ја отвори темава ? Очигледно искористено не се осеќаш , или ти требаше да чуеш тапшање по рамо од стилот ејј и мене ми се има случено , само напред ова она...
    А најсмешниот дел ми е , да си правела муабет во стилот како се лапал да дознаеш демек !? И како ќе дознаеш ,што ќе прашаш и уште потрагикомично е што би ти кажал "Знаеш јас прво лево па десно вртам со јазикот и на секои 2 круга мењам правец"

    Срамота една студентка со 18+ вака детски да се понаша , работава ти се сака ама чекај да чуеш од околу што ќе кажат другите.Правите си таму како си мислите и ви е убаво и не глумите светици со сила
     
    На ku4ence, Yowannty, BurstBerry и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Hahahaha bash Ne rekov deka go prashuvav Na fb kako se lapa tuku deka go prashuvav sho se desilo. Drag a Lara ako Ne ti se dopagja Ne komentiraj voopshto batali me kako I sekoja lichnost sho e "pod tebe" spored tvoe mislenje... Go napraiv accountov za da prasham oti me interesirashe Onaka sho mislam drugite Ne Mora odma so nachinot napraj go nekoj da se osekja KO gjubre znaesh :D I bash naprotiv Ne glumam svetica Ali ako povekjeto se porasturenki ako taka go gledash svetov sigurno e poradi neshto od lichno iskustvo a?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не се замарај.
     
    На Fanozing му/ѝ се допаѓа ова.
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Вие женчиња немате желба м? Не де ... ве силуваат не дај Боже. Ах бее, овој женски мозок, лоботомија и да му направиш, не може без непотребно комплицирање. (facepalm)
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Ете од каде е мојата инспирација ,самата си кажа каков муабет си планирала да водиш.

    И јас никаде не кажав дека некој е под мене , нити пак дека некои се "порастуренки".И ти се молам лиши ме од такви смешни заклучоци за погледи на светот кои ни од контекст не си можела да ми ги извадиш , тоа се твои зборови не мои. Сакаше да чуеш повеќе мислења , ете ти го и моето, што очекуваше ти само браво и восхитувања да чуеш ?

    Мене воопшто не ми пречи твоето искуство со мување на пијано и самата реков дека сум имала такво, мене ми беше смешен начинот на кој ти си се понела со таквото искуство. Ако не знаеш да се носиш со некои работи воздржи се и не ги прави , зошто "другите" чие мислење ти е толку битно повеќе ќе те зборат колку незрело се понесуваш со ваквите искуства отколку она што навистина се случило. Ако една девојка е слободна и и работат хормоните нека си прави што сака , тоа не значи дека утре нема да биде прекрасна девојка некому. И од ваквите како тебе што од една страна се прават невинашчиња и многу поштени и демек искористени после се плука по девојките кои што знаат да си го живеат животот без да се правдаат никому. Зошто таквите како тебе први ќе скокнат кон некоја да покажат дека била многу "растуренка".
     
    На ku4ence, BurstBerry, SparkyAngel и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    @Fanozing , a зашо не го залапаш уште еднаш ти. Ама на трезно. Ем ќе се сеќаваш, ем ќе знаеш како се лапа. И додатно ако сакаш, земи начукај го и искористи го! Мамицата да му ја расплачеш!



    п.с. И јас мислев дека се работи за клавир, се додека не го прочитав коментарот на Далерон :lol:
     
    На ku4ence, YoungandBeautiful, deskarada и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Haha Ijas pomisliv taka I vednas si rekov ahh kolku romanticno....
     
  20. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Па штом му паднало незгодно каа си му пишала ваљда е помалце срамежлив и затоа искористил прилика да те залапа а да не добие корпа како претходно.
    Ај да не звучам како некоа баба, ама зошто пиете до степен да не памтите ништо, јас разбирам да пие човек за да може да се опушти и расположи малце повеке али штом дојдеш до степен да не памтиш џабе пиеш.