1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му раскинав, но сакам пак да сме заедно

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Zumbula, 19 април 2011.

 1. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  84
  здраво девојки..ајде и јас да ве позамарам малку со мојот проблем :) бев со дечкото неколку месеци и не знам кој ѓавол ме тераше да му кажам дека сакам да раскинеме...откако увидов дека мн ми фали го побарав пак..беше ладен,што е и нормално пошо изгледаше ко да си играм со него,нели? се видовме 2-3 пати после тоа,но сеа он беше тој што ми рече да си продолжам со животот и дека немаме никакви обврски еден спрема др..од др стр ми се јави пред некој ден да ме прашал како сум и низ муабет ми кажа дека би сакал да се видиме,но дека она главното меѓу нас поминало..не знам што да мислам и што се му се мота низ глава? мн сум збунета.......
   
 2. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  628
  Абе јасно е дека му се врти во глава ,,врска без обврска,, :^) Е сега на тебе е дали ќе ја прифатиш играта или ќе бараш нешто повеќе! Од една страна предност ти е тоа што некогаш сте биле во врска па ако постојат чувста кај него можеби ќе посака да го обновите тоа што сте го имале! Но, од друга страна пак можеби токму тоа што некогаш сте биле заедно и не ви успеало, ќе биде причина да не посака да ја обновите врската!
  Ако продолиш со такви средби, на црно што велиме,или мување (како сакаш) тогаш мислам дека ќе биде потешко да преминете во нешто посериозно! Па затоа би те советувала од страт да настојуваш да имате нешто повеќе од мување,да не пристапиш на скришни средби (освен ако и тебе не ти одговара тоа повеќе)
  Со среќичка! :)
   
 3. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  84
  фала Mина,но за таква врска на црно како што викаш не сум!
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.840
  Пол:
  Женски
  Ништо не му се вртка низ главата. Или е ептен по куртоазија, па ај ќе се видиме ко ќе можеме, или празни ветувања за да те откачи. Батали тоа „го сакам сега“, завршило, ти си го откачила, крај, остави го детето ;)
   
 5. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Почекај нека те бара тој. Акоод тебе бара само врска без обврси, одбиј го! повторно не го барај, ако тој навистина те сака, ке му недостигаш и ако нема некоја голема и сериозна причина што сте прекинале ке те побара повторно да обновите тоа што сте имале. ако не те побара, батали го, значи дека не му е многу стало до тебе. Среќно, и пиши ни што си направила :)
   
 6. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  84
  фала девојки,во секој случај ќе почекам да видам дали ќе ме побара...јас се покајав што барав од него да прекинеме,но сепак не сакам ни да го молам и да изгледам очајно...
   
 7. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Не ти ни треба така да постапуваш. Секој прави грешки во животот, но доволно е да стане свесен за тоа и да се обиде да ги поправи - ти тоа си го направила! Доколку тој вистински те сакал и заслужувал сигурно ќе ти дал барем уште една шанса да види дали тоа што го зборуваш е вистина. Кога човек сака вистински не се откажува така лесно. А, штом се' алудира на незаинтересираност, невистинска и неискрена љубов, тогаш подобро да заврши порано отколку покасно.

  Ти штом го сакаш, почекај тој да те побара. Доколку го направи тоа, сама одлучи дали ти ќе бидеш таа која што сега ќе му даде втора шанса или не. Но, секогаш биди свесна за последиците од било која постапка и потег, и нормално биди подготвена да се соочиш со нив. Од друга страна, очекувај, но не се надевај! ;) :) се надевам дека се разбираме.