Мiranda Кerr-Ангелот на Викторија Сикрет

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 11 септември 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Miranda Kerr-дваесет и шест годишната Австралијанка денес е една од најпознатите светки манекенки,благодарение на тоа што во 2007г. беше дел од првата австралиска кампања на “Викторија сикрет“....Со нејзиното доаѓање во Австралија и по долгите напори за пробивање на американскиот пазар конечно со потпишувањето на договорот со “Викторија Сикрет“се здоби со титула и застана покрај Алеснадра Амбросио,Каролина Куркова,Селита Ембанкс и Хајди Клум....Миранда беше наречена-новата Макферсон,а заштитен знак и беа дупчињата на образите....
  Па како еден од моите омилени ангели решив да отворам нова тема,во која може да коментираме за нејзиниот живот,првите чекори со модата,патот до славата,љубовните перипетии....а може да посуожи и како фото албум,каде ќе се здобиме со идеи за нови футанчиња,костими за капење.....


  (доколу постои ваква слична тема нека биде избришана!Темата не знаев каде да ја сместам па ја сатвив овде,доколку и најдите соодветно место преместете ја слободно)
  [​IMG]
   
  На Lifeisbeauty и Extraordinary.girl им се допаѓа ова.
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Lifeisbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.324
  преубава е
   

  Прикачени фајлови:

  • 79162.jpg
   79162.jpg
   Големина на фајлот:
   66,3 KB
   Прегледи:
   1.929
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   200,5 KB
   Прегледи:
   1.929
  • 20100415-Miranda_Kerr5.jpg
   20100415-Miranda_Kerr5.jpg
   Големина на фајлот:
   130,5 KB
   Прегледи:
   1.929
  • мир.jpg
   мир.jpg
   Големина на фајлот:
   81 KB
   Прегледи:
   1.929
 4. Tadija

  Tadija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  13
  Bravo za temava :) Mnogu mi e ubava i mene, vistinsko nezno angeslko lice :) pozdrav
   
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.206
  Допаѓања:
  5.130
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.529
  Многу е убава Миранда Кер, просто зрачи, мене лично ми е 100 пати поубава и од Адријана Лима и од повеќето Ангели. :)

  А богами и дечкото не и' е за фрлање. Добар пар ;)
  [​IMG]
   
  На blosson, Extraordinary.girl и DeDee им се допаѓа ова.
 8. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
 9. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Ангелче со ангелски лик :)
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG](на 100 слики ја видов во вие штикли)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 12. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Многу е слатка и прекрасно изгледа
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  еве ја во посекојдневно изданјие,кога не позира....
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  само еден пар на штикли...... :lol:
  [​IMG]тука....
  [​IMG]и тука....
  [​IMG]и тукаааа.....
  [​IMG]истооо....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]многу добри штикли универзални за секаде.....морам вакви да си купам...... :D :D
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  827
  Пол:
  Женски
  И јас многу си ја сакам,ептен е нежна и преслатка,многу убава фацичка има,како нацртана е
   
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Прекрасана е,баш ми се супер пар со Орландо Блум.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Kerr.jpg
   Kerr.jpg
   Големина на фајлот:
   116,3 KB
   Прегледи:
   586
  • Miranda.jpg
   Miranda.jpg
   Големина на фајлот:
   158,7 KB
   Прегледи:
   586
  • Miranda K.jpg
   Miranda K.jpg
   Големина на фајлот:
   68 KB
   Прегледи:
   586
  • Miranda- Kerr.jpg
   Miranda- Kerr.jpg
   Големина на фајлот:
   32,7 KB
   Прегледи:
   586
 18. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  9.283
  Ептен е срцка. Повеќе ми се свиѓа со посветла коса. Нека си ја остави вака костенливата ко што и е сега
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Преслатка фаца има , ептен некако наивно , срамежливо ми изгледа. Мислам дека треба малце да се здебели и посекси ќе е !
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] Бебчето !!
  [​IMG]Без шминка.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]